reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalý, zasekávající se notebook Asus

gouzdog (50)|9.8.2013 19:53
Zdravím,
dostal se mi pod ruce notebook Asus K53U (AMD Brazos Dual Core c50 1.0Ghz, 2Gb, ATI radeon hd 6250M). Na notebooku je instalovaný Windows 7 home, SP1...pomocí Advanced system care 6.3 jsem provedl defragmentaci disku/registrů, vypnul jsem nežádoucí programy při startu systému, odinstaloval nepotřebné programy, zkontroloval disk kvůli chybám. Pomoci AVG jsem odstranil viry..ale k věci, než se notebook dostane do fáze, kdy můžete začít pracovat trvá to neuvěřitelných 5 minut. Programy se otevírají opožděne a občas notebook zamrzne. Nelze ani se dívat na videa na internetu, neboť se to šíleně seká (rychlost internetu je v pořádku). Už mě ani nenapádá co bych s tím měl dál dělat....nemá někdo nějáké užitečné rady?
Díky
Salamander (6177)|10.8.2013 01:42
Zkusil bych na tom spustit nejaky Live Linux, ale obavam se ze ta rychlost bude spis feature systemu :D
hugostieglitz (907)|10.8.2013 13:46
reinstal OS
john (877)|10.8.2013 14:09
[QUOTE=hugostieglitz;539729]reinstal OS[/QUOTE]
na takto pomalem NB bych urcite neprovozoval AVG...
Georginek (2957)|10.8.2013 15:35
Zkontrolovat, zda-li je v poradku HDD, testem povrchu treba prez HDTune ( jestli tam nejsou vadny sektory ), dale si musis byt jisty, ze tam nemas nakej bordel........ A udelat reinstall....

PS: 90% lidi nejsou schopny udrzet system alespon v podobnem stavu, jako byl po ciste instalaci......

Pokud je HDD v poradku, udelej reinstall a zbav se tech sracek od Asusu :p
gouzdog (50)|10.8.2013 15:44
[QUOTE=Georginek;539740]Zkontrolovat, zda-li je v poradku HDD, testem povrchu treba prez HDTune ( jestli tam nejsou vadny sektory ), dale si musis byt jisty, ze tam nemas nakej bordel........ A udelat reinstall....

PS: 90% lidi nejsou schopny udrzet system alespon v podobnem stavu, jako byl po ciste instalaci......

Pokud je HDD v poradku, udelej reinstall a zbav se tech sracek od Asusu :p[/QUOTE]

Máš pravdu 90% procent lidí nejsou schopní, naštěstí můj komp jede 3 roky úplně bez problému. Bohužel notebook není můj, dostal sem ho jen k vyčištění, jsou na něm osobní údaje apod.

---------- Doplněno v 15:44 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:43 ----------

[QUOTE=john;539730]na takto pomalem NB bych urcite neprovozoval AVG...[/QUOTE]

Když né AVG tak jaký?
Georginek (2957)|10.8.2013 16:04
Jenze bohuzel vetsinou i pri dukladnych znalostech SW clovek neni schopen dosahnout stejneho vykonu po letech provozu jako pri reinstallu.

Koukni na ten disk, taky zjisti, jestli se neprehriva CPU ( neni zanesene chlazeni )

Nejakej, kterej neotravuje...... Ja doporucuju Avast
john (877)|10.8.2013 20:23
[QUOTE=Georginek;539744]Ja doporucuju Avast [/QUOTE]
mozna jeste MSE, pripadne mrkni do threadu o antivirech, tam je to rozebirano detailneji