reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Optical In

vrnued (3)|10.8.2013 04:10
Zdravím. Prosím portaďte někdo, kdo v tom jedete (ať nemusím tři dny hledat a číst recenze).

Mám maličko muzeum, ale vše mi funguje a jsem spokojen. Vlastně v minulém čase - doteď. Teď mi přestala fungovat interní zvukovka Marian Mark2 a potřebuju ji nahradit. Měl jsem ji přes 10 let a stála tehdy tuším 12 tis. Dělám si naděje, že teď by se to už dalo pořídit možná za desetinu.

Mimo kvalitní výstup mi jde hlavně o optický vstup, připojuju postarší datku (48 kHz) a zapisuju na HDD (následuje zpracování v taky už muzejním CoolEditu, verse 2000).
Koukal jsem orientačně na Xonar D1, ale stejně bych radši, kdyby mi poradil profík. Dneska ty karty umí destkrát ne-li stokrát víc, než já vlastně potřebuju a budu využívat, ten můj úkol není něco extra.... Digi in i out se bežně používá na komerčním zboží v ceně stovek. Možná je skoro 2000 za Xonar zbytečně moc, udělá-li to nějaká USB zvukovka. Ale seženu v takové ceně kartu, která bude "jen průchozí", tedy nebude signál nijak mršit "zpracováváním" (jen odešle synchronizovaná data na sběrnicii)?

Díky
zsdx (2098)|12.8.2013 10:52
U USB zvukovky bych se obaval zpomaleni prace s tou DATkou.