reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

m68m-s2p přesný popis

Matesax (15)|10.8.2013 18:46
Dobrý den,
všechnen důležitý hardware dokonale poznám, ale jako programátor se cítím být povinen znát celý PC až do milimetrů. Především si chci hrát s HW tak dobře jako se SW. Tudíž nebyl by někde přesný a podrobný popis desky m68m-s2p? Tím myslím, abych nemusel hledat každý díl - nejlépe by bylo, kdyby to bylo formou obrázku desky a k ní legenda. (popř. čáry k dílům) V nejhorším alespoň nějaký list díl po dílu... (Pokud možno v mateřštině.)
Děkuji.
Georginek (2957)|10.8.2013 19:55
Nevim, co jako chces presne vedet..... Koukni do manualu, tam jsou popsany soucastky. Samozrejme je to jen jednoduse, pac komplexne by to vyslo na 5000 stranek a zcela urcite to nebude cesky....

Videl sem par vyrobnich listu desek, ale nevim co jako z toho chces vycist nebo se z toho ucit..... Stejne ti to bude k nicemu. Uprime pochybuju,ze by vubec tohle fabriky poustely ven......
Matesax (15)|10.8.2013 19:59
Napsal jsem, co chci...

Jenže pro m68m-s2p a čím podrobněji, tím lépe...

http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-m68m-s2p_10/
Matesax (15)|10.8.2013 20:23
Takovou jsem měl přibližně představu - děkuji... Kdyžtak kdyby byl ještě ten schématický obrázek (jako jsem poslal a jako je na 7. straně toho manuálu) - pro lepší orientaci. Takovéhoto sáhodlouhého manuálu jsem se právě, že bál - ale hold to budu muset nějak sešrotovat. (Nevadí mi ta délka - spíše forma.)

---------- Doplněno v 20:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:19 ----------

Krapet OT:

Co má znamenat fialová hmota mezi CPU a chladičem? (přišlo mi to jako lepidlo - proto nevím, zda-li tomu bude vadit pravidelné vysouvání větráku za cílem čištění)
r34ktor (7477)|10.8.2013 20:24
Nic lepšího než schéma v manuálu nenajdeš. Česká verze není.

[QUOTE=Matesax;539766]Co má znamenat fialová hmota mezi CPU a chladičem?[/QUOTE]
Teplovodivá pasta. Fialová barva je netypická - obvykle je bílá, nebo šedá. Při každém sundání chladiče je potřeba starou důkladně očistit a nanést novou.
Matesax (15)|10.8.2013 20:29
Jasně - já myslel trochu lepší přiřazení - jak jsem poslal výše - obrázek a k němu nějaká ta legenda. Většinu součástek nelze splést - jako třeba ten obrovský větrák a CPU, ale v některých částech manuálu se ztrácím...
Georginek (2957)|10.8.2013 21:02
Tak jestli se ztracis v manualu, tak zcela urcite hardware neznas ( a uz vubec ne dokonale ).

Psal sem ti nahore at se podivas do manualu......... povazoval sem to za tak jasne, ze me nenapadlo, ze ses nepodival do tisteneho manualu k desce, nebo na stranky gigablejtu..........

BTW manualy k deskam nejsou proto, aby se z toho nekdo neco ucil, ale spis nejnutnejsi zaklad pro nastaveni a sestaveni PC. Nic vic v tom nenajdes....... Takze nevim, co je na ty forme spatnyho.

Cestinu , jak sem psal nahore nehledej - nema to smysl.
Matesax (15)|10.8.2013 21:07
Ale kdeže - měl jsem jen pár nejasností. Nyní jsem si již začal tak trochu stavět - takže jsem si to již i osahal. Nevidím v tom nic složitého - čily děkuji... Už jako programátor jsem se zajímal o to, co se děje tam dole - došel jsem až ke strojáku. Tohle je pro mě konec cesty. Dál mi může pomoci jedině bratr - elektrikář... Každopádně sem jsem došel od dotazovacích jazyků - myslím, že víc už do životopisu ani napsat nemohu... :)
kevin00 (10238)|10.8.2013 22:18
Ještě se dají různé informace o daném hardwaru najít v recenzích - popis nap. kaskády, jednotlivých důležitých čipů komponenty, apod. Ale chce to hledat na internetu.
johny__g (6387)|11.8.2013 21:49
Ale na tom obrázku co jsi posílal jako vzor skoro nic není. Respektive je to popis jako kdyby jsi u auta napsal "tady jsou kola, tady volant a tady šaltrpáka". Pro děti hezké, ale jestli chceš získat trochu přehled je to zoufale málo. Až zvládneš základy tak, že hravě rozeznáš patici procesoru od ATX konektoru, můžeš postoupit na další level, opsat si označení na jednotlivých čipech a součástkách a prohnat to googlem. Dostaneš se až datasheetům, kde je všechno opravdu rozpitvané. Samozřejmostí je angličtina, na češtinu zapomeň, ta ti bohužel vystačí jen u "volantu a šaltrpáky".
trodas (1753)|2.9.2013 21:08
...a v dalším levelu můžeš navrhovat, které součástky by se daly vyměnit za jiné, lepší, novější, výkonnější, aby to šlapalo rychleji, s menším tepelnými ztrátami (např. užitím mosfetů s nižším odporem v sepnutém stavu a rychlejší reakcí, lepšími kondiky s nižším vnitřním odporem, atd.) a lépe než výrobce sám dovolil :)
Georginek (2957)|3.9.2013 16:44
Hlavne je potreba davat lepsi GONDICI..... :D:D
trodas (1753)|3.9.2013 20:00
...ale já bych se nezastavil ani před změnou mosfetů, regulátorů a cívek, např. větších a s tlustším drátem, aby byly menší ztráty :D

Pak trochu potrápit bios, unlocknout co výrobce zamkl a hned je radosti na starém bělidle :p