reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

KM Player přehrávání mp3

Ahasver (42)|11.8.2013 12:54
Na ploše mám mp3, a když na ně dvakrát poklepám tak nic. Zkrátka když se je snažim spustit normálně, tak se mi vůbec nespustí. Musím klepnou pravým tlačítkem myši, otevřít v programu a až potom se mi spustí mp3. Nevíte proč se mi to z ničeho nic takhle udělalo? Donedávna to šlo skvěle a nemusela jsem si na nic ztěžovat, jen mě štvalo, že u KMP zůstavají ikony Windows Media Playeru, který nelze od instalovat z PC.
VencaX (3686)|11.8.2013 13:19
Zkus to samé, tedy pravým tlačítkem, otevřít v programu, ale tady dej Zvolit výchozí program. Nech dole zaškrtnuté "K otevření tohoto typu souborů používat vždy tento program" a vyber KM Player. Pak by se měly tyhle soubory otevírat přímo v KM.

Mimochodem Windows Media Player nejde odinstalovat, protože nikdy nebyl nainstalován. Jedná se o funkci systému a ta jde vypnout (tedy aspoň u mě na Windows 7 je to možné). Když se dostaneš do Ovládací panely, Programy a funkce, tak po levé straně máš položku "Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows". Když na ní klepneš a chvíli počkáš, tak pod "Funkce pro média" můžeš Windows Media Player odškrtnout a tím jej vypnout.
Ahasver (42)|11.8.2013 13:46
Tak to jsem zkoušela, zaškrtla jsem políčko, dala ok a otevřelo se mi to v KMP jak jsem chtěla. Jakmile jsem chtěla spustit další mp3 tak nic. Tohle bych mohla dělat donekonečna, protože vždycky když to nejde spustit normálně, tak není políčko zaškrtlý. To by mě zajímalo proč to nezůstane zaškrtlý, aby se mi to normálně spouštělo.

Ty ikony jsou detail, já už jsem se s nimi naučila žít, ale podle tvého návodu to u Windows XP nefunguje. Nikde jsem nemohla najít Programy a funkce, na XP je jen Přidat nebo odebrat programy.
VencaX (3686)|11.8.2013 16:22
Nejsem si jistý, jak to funguje u XP a bohužel nemám možnost to teď vyzkoušet.

Pokud jde o otevírání souborů, kdy se to stalo? Je možné, že některý program, který jsi nainstalovala přepsal registry a teď mp3 soubory nejdou spustit. Ještě bych pro jistotu zkusil odinstalovat a znovu nainstalovat KM Player.
r34ktor (7477)|11.8.2013 16:31
Asociace souborů lze změnit přímo z programu: otevři KMPlayer > stiskni klávesu F2 > Asociace/Sejmutí > Asociace > zatrhnout MP3.

Pokud si program instalovala v poslední době z oficiální stránky, doporučuji zkontrolovat PC, protože byli napadeni hackery a instalační balíček mohl obsahoval malware.
Ahasver (42)|11.8.2013 20:48
Jo to je ono! Díky za radu. Stačilo změnit ikony a už to funguje. To je neuvěřitelný a já si s tím lámu hlavu. No kdyby to zase nešlo spustit tak se ozvu. Díky.