reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Černá obrazovka - HP G62 (notebook)

myskin13 (3)|12.8.2013 12:58
Ahoj.

Mám větší problém. Při startu noťase se rozsvítí ledka, začne "startovat" (slyším mechaniky a větráček), ale obrazovka absolutně nezareaguje. Dle nefunkčních kláves (kontrolka zapnutí Caps Locku usuzuji, že win vůbec nenaběhne- PC po chvíli "hrabat" přestane). Na externí obrazovku to nereaguje (nenám ji ani v biosu nastavenou). 2x se mi podařilo (asi z 50-ti pokusů), že obrazovka nastartovala a pak šlo vše v pořádku, dokud jsem PC nevypnull, nebo přivřením obrazovky neuspal (po otevření obrazovky začal PC pracovat, ale obrazovka už zase černá bez známky reakce.

Noťas jsem rozebral a kabel k monitoru vytáhl a opět dal nazpět, ale žádný pokrok.


Máte někdo nějak nápad?
john (877)|12.8.2013 14:47
myskin13 (3)|12.8.2013 15:20
[QUOTE=john;539898]napr.[/QUOTE]

Tak bohužel nic. ČLověku s tímto problémem se na začátku alespoň objevilo logo HP. U mě vůbec nic. I tak jsem ale zkusil "zatlačit na správná místo", ale bez výsledku. Obsadit RAMKAMA jen jeden slot (a vyloučit tak špatnou RAMKU) též bez úspěchu.


Původně jsem měl podezření na kabel, ale dost mě mate právě to, že se mi to 2x povedlo nastartovat a ať jsem jakkoliv noťas přemísťoval, obrazovku nakláněl a pod., tak žádné výpadky nenastaly.


Tak nevím
john (877)|12.8.2013 15:38
ono je to ve vetsine pripadu zpusobeno "studenaky" nejakeho chipu, tady pravdepodobne GPU / poked nemas obraz ani na externim monitoru, tak temer na 100% /...
62kokos (156)|12.8.2013 17:19
To samé měl brácha taky hp sice jiný typ, jedině zapéct. Horkovdušná pistole to vyřešila.
myskin13 (3)|23.8.2013 09:29
Zdravím.

Děkuji za odpovědi. Nakonec jsem našel DOBREJ servis, kam jsem to dal. Byl to opravdu studeňák na GPU (jak se dalo i čekat) a s kompletním servisem, vyčistěním a výměnou POWER tlačítka mě zapečení vyšlo na přívětivých 2300 Kč.
mdot (107)|25.8.2013 17:03
Problem je, ze zapeceni je pouze docasne obchazeni problemu, ktery se bude opakovat, coz nebyla uplne dobra investice za takovou cenu s ohledem na stari.
john (877)|25.8.2013 21:43
nj., ale pokud si na to sam netroufa, tak nic jineho nezbyva, mozna provedli reball / podle ceny /