reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

acer se přehřeje a vypne

brixtr (17)|14.8.2013 12:54
zdravím.nevím o počítačích moc ale rozmontoval jsem svuj acer aspire 5741g abych vyčistil větrák(už to fakt řvalo.po setavení se zase rozeběhl jako nový až sem se lekl že větrák nejede ale jede!
po chvili se ale zahřeje a vypne. nevím zda na to muže mit nějaký vliv RAM ale normalně to má 4GB a když sem se ted koukal tak to jede jen na 2gb.
Mužete mě někdo poradit prosim?
Notebook už není v zaruce
VencaX (3686)|14.8.2013 13:06
Očistil jsi chladící pastu a vyměnil za novou? Pokud ne, tak alou pro ní.
brixtr (17)|14.8.2013 13:09
já věděl že to nebude jentak že se na to radši mám vykašlat...mužeš mi poradit kde ji najdu??? předpokládám že jak je procesor ae jak řikam moc tomu nerozumím a v servise by si řekly takovy prachy že bych to radši vyhodil z okna :D
brixtr (17)|14.8.2013 16:35
tak podle rady jsem na procesor nanesl slabou vrstvu ty pasty pomoci kreditky...sice se to už tolik nepřehříva hned ale když na tom něco dělam nebo je bez podložky tak se stejně zahřeje a vypne se :/
VencaX (3686)|14.8.2013 16:48
jakou pastu jsi tam dal? Slabá vrstva znamená, že vezmeš malou kapku, kterou naneseš doprostřed čipu a pak přiložíš chladič, který ji "rozplácne" po povrchu. Pasty opravdu nesmí být moc, protože pouze dorovnává nerovnosti mezi chladičem a procesorem (pasta má menší tepelnou vodivost, než kov na pouzdře procesoru (a grafiky, pokud je) a kov na chladiči a je nevhodné jí dávat velké množství). pasta by měla pokrýt celý IHS (tedy kovovou část CPU) a neměla by výrazně přesahovat po tom "rozplácnutí". Vždy jsem pastu nanášel tímto stylem a nikdy jsem neměl problém...
šlo chlazení ven dobře, nespadlo ti na zem, neohnul jsi ho nějak? jde ventilátor správně? Pokud bys narušil heatpipe, tak bude špatně vést teplo, což povede k přehřívání a vypínání.
dotáhnul jsi chlazení dobře? je možné, že špatně vede teplo od CPU.
kevin00 (10238)|14.8.2013 16:57
Stáhni si HWiNFO, zapni logování teplot a nech puštěné. Potom se koukni po znovuzapnutí do logu na dosahované teploty komponent.
brixtr (17)|15.8.2013 08:26
tak sem vše zkontroloval a nějak ztoho nejsem moudrej zkusil jsem ještě jeden program na určovaní teploty a chci se zeptat zda je to normalní tyhle hodnoty :)
nevěděl jsem jak to sem vložit tak sem to vyfotil a vložil na uložto je to bez hesla
http://uloz.to/xcF6c9Td/teplota-pc-png
kevin00 (10238)|15.8.2013 08:33
Teploty jsou v zátěži či bez zátěže ? Pokud jsou v zátěži, tak bych řekl, že dobré :)
brixtr (17)|15.8.2013 17:20
Je to bez zatěže pustil sem to potom co sem ho zapl asi cca 5 min a nic jsem na něm vubec nedělal
mdot (107)|15.8.2013 20:31
Proste pouzij OCCT/Kombustor, vysledek na sebe nenecha dlouho cekat. Teploty v idle jsou k nicemu.
Jirka_T (84)|15.8.2013 20:48
Z obrázku, na který odkázal brixtr se dalo vyčíst: 1. podle příkonu - že je to v IDLE , 2. Podle teploty HD že to má chvíli zapnuté. 3. Podle teplot procesoru - že jsou na IDLE moc vysoké
Jak už psal VencaX: chladič nedoléhá na procesor a asi je tam moc pasty. Rozdělat, odstranit pastu, jemně namazat a znovu složit. Pokud je heatpipe narušený, je třeba koupit nový chladič.
brixtr (17)|15.8.2013 21:53
no konečně mi to někdo řekl jak se sluší a patří oslovy :) díky za rady aspon jsem o něco malo zase chytřejší to znamená že ted to rozdělam a to bude naposled :D
jo jinak byl dotaz jakou jsem použil pastu, ptal sem se v obchodi a koupil co mi doporučil a byla to CoolerMaster HTK-002
VencaX (3686)|18.8.2013 22:00
Ta má ale opravdu nízkou tepelnou vodivost, 0,8 W/mk je hodně málo... já běžně používám AC MX-2 a ta má tepelnou vodivost cca 5,5 W/mk, což je mnohem více než ta, kterou jsi koupil.