reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pc neprochází síť, ale virtuální pc ano

BlaineMono (3)|16.8.2013 10:58
Zdravím,
mám takový zajímavý problém. V kanceláři máme dvanáct pc, něco WinXP, něco Win7. Na dvou pc postupně přestalo fungovat jak procházení sítě, tak i přístup na internet. Stalo se to postupně. Počítače začaly nejdříve samovolně odpojovat a připojovat několikrát za den a nakonec připojení k síti vůbec nefunguje, i když se tváří jako že ano. Pingem se z těch postižených pc nikam nedostanu, a z jiného pc na něj taky ne. Děje se to na jendnom WinXP a na jednom Win7, oba jsou připojeny k síti kabelem.
Zajímavé ale je, že když na těchto dvou pc spustím ve virtualboxu XPčka, tak z toho virtuálního pc lze síť bez problému procházet, internet funguje, z routeru dostane přidělenou IP, pingem se taky dostanu na jiné pc. Z jiného pc ping ale na virtuálnípc taky nejde.
Win7 už jsem jednou přeinstaloval, ale po nějaké době to začalo dělat znovu. Jako by OS nechtěl používat síťovou kartu. Zkoušel jsem i do PCI přidat jinou, chová se to stejně. Kabely jsem povyměnoval, ovladače aktualizoval, už nevím co s tím. O víkendu zkusím reinstalaci z jiné verze instalačního cd, ale moc od toho nečekám. Tak kdyby někoho napadlo čím to může být, předem díky.
DrZelenka (2491)|16.8.2013 12:53
Dostávají postižené PC z DHCP serveru správné nastavení? Pomůže nastavení sítě ručně?

Podobný problém jsem řešil v jedné firmě, kde se po výpadku proudu zapnul DHCP server na jednom z AP a dělal v celé síti neuvěřitelný nepořádek.