reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bezdrátové propojení ADSL modemu s AP v režimu Bridge with AP

stifler2003 (3)|17.8.2013 10:29
Dobrý den,

mám problém, v domě máme připojení k internetu od O2, které rozvádí ADSL modem (TP-LINK TD-W8951NB ADSL2+ modem), ale já bych potřeboval oddělit si vlastní síť, kvůli množství bezdrátově připojených hraček. Tak jsem pořídil wifi přístupový bod (TP-LINK TL-WA801ND). Předpokládám, že ta funkce, kterou potřebuji je Bridge with AP. Ale nějak se mi to stále nedaří. ADSL je připojený podle Wizardu a AP taky. Nastavení jako bridge taky funguje jak kabelově, tak i bezdrátově, ale v okamžiku kdy nastavím bridge with AP proběhne připojení, ale ADSL už nedistribuuje internet. Veškeré ip v zařízeních jsou dynamické a DHCP v AP je vypnutý.Takže nějak nechápu proč to nejde.
A ještě jedna věc, když jsem to zkoušel připojit u kamaráda, který má ADSL(s vypnutou fc wifi) za ním kabelově připojený AP, kterým rozvádí bezdrát, tak jsem se připojil levou zadní.

Za odpovědi předem děkuji.
zsdx (2098)|19.8.2013 17:27
Podle manualu by mel umet rezimy (1)Access Point (2)Multi-SSID (3)Client (4)WDS Repeater (5)Universal Repeater (6)Bridge with AP. Ja bych situaci resil pomoci (1).
stifler2003 (3)|20.8.2013 05:20
A jak mi režim Acces point pomůže vytvořit samostatnou síť s vlastním názvem a zabezpečením, když není možné připojit kabel? Takže to nebude : Ani 1, ani 2, ani 3, ani 4, ani 5, ale jen a pouze 6.
zsdx (2098)|20.8.2013 10:20
[QUOTE=stifler2003;540522]A jak mi režim Acces point pomůže vytvořit samostatnou síť s vlastním názvem a zabezpečením, když není možné připojit kabel?[/QUOTE]
To jsi ale nezminil! Pak bych rekl, ze nemas spravne zarizeni.
stifler2003 (3)|20.8.2013 19:24
A já bych řekl, že rozhodně mám. Stačí se jen podívat co vlastně ten mód Bridge with AP u TP-LINK TL-WA801ND (v2) znamená a k čemu slouží. Když se zvládne připojit na síť se schématem ADSL + Access point s tím, že další access point vytvoří vlastní síť s vlastním názvem a vlastním šifrováním, tak by dle mě bylo po určitém (mě neznámém nastavení ADSL) připojit to i přímo, bez mezičlánku v podobě kabelově připojeného prvního access pointu.
zsdx (2098)|21.8.2013 10:04
Ten rezim opravdu vypada OK, nejak jsem popletl, co vlastne chces. Takze diagnostikuj zavadu - tracert a ping urcite znas.
Georginek (2957)|21.8.2013 21:48
Trochu se v tom ztracim....ale ty chces propojit zarizeni od O2 s tim Tplinkem bezdratove a potom si sirit "jinou wifi" treba na jinem kanalu, ci s jinym heslem?

Pokud ano, tak toto nelze - to umej zarizeni od 4ky vejs. Valna vetsina routeru neumi byt pripojena pres wifi (=client) a zaroven vysilat jiny signal (=AP).

Musis vysilat stejne SSID jako prijmat.

Pokud toto chces, musis obe zarizeni propojit kabelem nebo koupit treba Airlive Duo :)