reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Voda v ntb

Desuric (11)|17.8.2013 20:57
Zdravím, potřebuji poradit. Včera jsem si vylil vodu do ntb, v panice ho pouze uspal, odvážil jsem se ho zapnout a hned natvrdo vypnout až po pár hodinách. Baterku bohužel vyndat nemůžu (aspoň ne nijak jednoduše a teď je to asi už stejně jedno). Každopádně teď jsem ntb zapl a normálně funguje, což se naneštěstí nedá říct o půlce klávesnice. To pravý dilema ale spočívá v tom, že jsem na měsíc v Anglii a tak vidím tyto možnosti.

1. Jít do skotskýho bazaru a nechat je to opravit. (Asi dražší než v Čechách, nebudu mít českou klávesnici)
2. Nechat si vyměnit jenom klávesnici. Ale mám strach, jestli se to pak časem nezničí všechno, bez pořádný opravy.
2. Koupit externí a ten měsíc přečkat a jít do Alfacompu v Čechách. Jenom nevim, jestli se ten notebook nebude při používání dál ničit.

Díky moc za rady
robky (3195)|17.8.2013 21:11
Je otázne, kam všade sa voda dostala. Pokiaľ zasiahla iba klávesnicu, je ti imho najmenší problém - vymeniť alebo používať externú.
Ak však pokračovala aj ďalej na základnú dosku, čo samozrejme bez rozobratia ntb nezistíš, hrozí alebo vlastne už prebieha oxidácia. A tá môže zničiť základnú dosku, či už budeš ntb používať alebo nie ...
Desuric (11)|18.8.2013 19:59
Takže by bylo rozumný jít do servisu a nechat je to rozebrat, nebo už je to ztracený a je jedno jestli půjdu do servisu hned nebo až za měsíc? Dík
robky (3195)|18.8.2013 20:56
Čím skôr, tým lepšie ... imho pokiaľ to bola čistá voda, deň-dva nehrá rolu .... ale ak to bolo niečo v štýle coca-cola a pod., tak ihneď. Mám momentálne v servise jeden ntb poliaty kávou, odniesla to klávesnica. Časť kvapaliny zasiahla aj dosku a zoxidovalo pár spojov. Po vyčistení, prepájkovaní a nalakovaní je ntb funkčný (teda až na tú klávesnicu - tú je potrebné vymeniť) - od poliatia uplynulo cca. 3-4 dni.

Pre kľud duše by som to dal skontrolovať ...