reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze spustit Windows

Muube (96)|20.8.2013 21:04
Dobrý den, mám problém při spuštění pc. Dá se říct že normálně jede až do chvíle když se začne spouštět Windows. Zde je fotka s problémem. Pokaždé když dám pokračovat tak naskočí nachvíli to jak se startujou Windows XP ale pak se tam zase objeví tohle a pořád dokola... Nevíte co stím?
Děkuji
chyba pc.jpg
john (877)|20.8.2013 22:24
stahni si Hirensboot, vytvor bootovaci medium / flash, CD, DVD / a nabootuj z nej
spust minixp a proved kontrolu disku z vlastnosti-->nastroje a zkus znovu restart..
pokud se nic nezmeni, pouzij HDDRegenetator, Spinrite / level 2 / nebo obdobny nastroj na opravu chybnych sektoru, zda se, ze bude poskozeny nejaky soubor nutny pro nabeh Win..

BTW: do nouzoveho rezimu se dostanes ?
Muube (96)|20.8.2013 22:28
Nedáš mi na sebe nějaký kontakt prosím? Nejsem totiž takový znalec počítačů (což bych alespoň trošku chtěl být) a nerozumím všemu co řikáš. Ten kontakt by stačil v podobě Skypu nebo něčěho aby jsme mohli rychle komunikovat popřípadě volat. Díky
john (877)|21.8.2013 10:58
tvorba flash
pro tvorbu CD/DVD staci stahnout ISO soubor a vypalit na medium / ImgBurn, Nero apod... /
pri restartu musis stisknout klavesu umoznujici vyber boot zarizeni / vetsinou F11, F12 / nebo jit do BIOSu a vybrat prvni zarizeni z ktereho se ma spoustet system

edited: az to budes mit hotove, tak se ozvi, zda se ti podarilo Hirens rozbehnout
dzandra (1368)|21.8.2013 12:50
Jak psal John, do toho nouzového režimu se nedostaneš? Pak by jsi mohl zkusit provést kontrolu disk přes chkdsk a nebo pomoci msconfigu přepnout normální spuštění na diagnostické a když tak zjistit , jestli ti nějaká služba nedělá bordel.
Muube (96)|21.8.2013 20:22
Když dám Stav nouze tak se mi objeví černá obrazovka ve které běhá podtržítko a poté se mi opět spustí to co jsem sem dával (ten obrázek).
john (877)|22.8.2013 14:26
takze si nekde nejdrive udelej boot medium s Hirensboot, nebo zkus spustit instalacku OS z CD/DVD s moznosti opravit
Muube (96)|8.9.2013 13:41
Dobrý den, omlouvám se, ale do vcerejška jsem neměl přístup k PC. Posílám zde 3 obrázky, nevím si rady jak dál? ---Mini Windows Xp---?
aaaaaaa.jpg bbbbbbbbb.jpg ccccccccccccc.jpg
john (877)|8.9.2013 22:11
v prvni obrazovce si sjed sipkou na miniXP, pokud chces jit do WinXp / tam kam jsi sel, jsi chtel boot z urcite oblasti HDD a nabootovat do jiz existujiciho OS /...
pokud chces otestovat HDD, tak mas moznost z miniXP / napravo v liste menu HDBC /, nebo jit do DOSu...
nevim, co mas v nabidce pod DOS, ja mam sve HBoot mirne poupravene...
Jech Josef (206)|9.9.2013 18:07
Mému známému to dělalo to samé. Tak sem tam dal instalační disk a spustil instalaci při startu když tam naběhlo jestli chci opravit systém tak sem
stiskl klávesu R a objevila se konzole pro zotavení systému, do příkazového řádku sem napsal CHKDSK a stiskl entr, spustí se kontrola disku a oprava, když to skončilo tak sem restartoval a systém už naběhl.
Muube (96)|10.9.2013 20:48
Čím bych mohl nahradit ten instalační disk?
Jech Josef (206)|10.9.2013 22:48
Jak si instaloval systém,musel si ho dostat s počítačem a nebo si si ho koupil. Stáhni si ho z uložto a vypal v Iso obraze.