reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozpoznanie disku

sheira (164)|9.7.2007 13:16
http://www.sofos.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;6272
Tento disk som si dokupil k mojmu aktualnemu.

v BIOSe ho vidim, v device managery vsetko ok. "divice is working properly"

avsak, nevidim ten disk v My Computer.
Je to mozno dost banalna vec, ale nemam s tym moc skusenosti :)
Zeli (397)|9.7.2007 14:46
Je naformatovany?
XP: start, ovladaci panely, vykon a udrzba, nastroje pro spravu, sprava pocitace, uloziste, sprava disku...
pegy (757)|9.7.2007 14:50
[QUOTE=sheira;40969]http://www.sofos.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;6272
Tento disk som si dokupil k mojmu aktualnemu.

v BIOSe ho vidim, v device managery vsetko ok. "divice is working properly"

avsak, nevidim ten disk v My Computer.
Je to mozno dost banalna vec, ale nemam s tym moc skusenosti :)[/QUOTE]
Prvy krat ked si ho pichol do PC a nabehol ti system, vybehla nejaka hlaska windowsu, ze sa naslo nove zariadenie popripade novy pevny disk? Ak nie, mas nainstalovany SP2, disk je dobre zapojeny, pozri do
Start/nastavenia/ovladaci panel/nastorje na spravu/sprava pocitaca a v nom sprava diskov ci ho vidi (teda ci ho ma zaznamenany ze je v systeme) ak hej, skus ho dat pridat logicku jednotku alebo ho naformatovat... ;)
sheira (164)|9.7.2007 14:59
Mno nasiel som ho cez Disk Management, dal som ho formatovat. Len ma trochu znepokojuje ze tam vidim ze "300gb" a Disk by mal mat 320gb :)
Jezevec (607)|9.7.2007 15:03
Tak, tak... disk nebyl naformatovany.

:) To je bohuzel normalni. Vyrobci disku si z nas trochu delaji legraci a diky jinemu nazvoslovi nas odrbavaji o tech par GB, navic formatem se o dalsi cast prostor zmensi:)... ale nevadi;)
sheira (164)|9.7.2007 15:07
[QUOTE=Jezevec;40989]Tak, tak... disk nebyl naformatovany.

:) To je bohuzel normalni. Vyrobci disku si z nas trochu delaji legraci a diky jinemu nazvoslovi nas odrbavaji o tech par GB, navic formatem se o dalsi cast prostor zmensi:)... ale nevadi;)[/QUOTE]

ano pocul som ze o tych par GB to zvykne oseknut. ale 22gb sa mi zda VELA
pegy (757)|9.7.2007 15:15
[QUOTE=sheira;40993]ano pocul som ze o tych par GB to zvykne oseknut. ale 22gb sa mi zda VELA[/QUOTE]
No to je tym, ze vyrobcovia davaju 1GB = 1000B, co je ale nehorazna loz, pretoze kazdy kto vie ratat v 2 sustave vie, ze je to 1GB = 1024 B tak si to prerataj a zistis, ze pri vysokych kapacitach diskov, je to az niekolko GB... takze 1 TB disk moze mat kludne kapacitu 900 GB... :( Nuz ale pokial nas budu vyrobcovia odrbavat a nam to bude jedno, tak to tak aj zostane.... :(
sheira (164)|9.7.2007 19:17
Mas pravdu.

Vyskytol sa dalsi problem. HDD mi slape iba na 100, pritom by mal ist na 133.
Tu je screenshot http://img509.imageshack.us/img509/1931/shvq7.png
- v pozadi info o mojej MB (z toho mi vypliva ze najvyssia podporovana rychlost je 155)
- vpredu okno s udajmi o mojom HDD

Este 1 otazka:

Moze byt Windows installnuty na Slave?
pegy (757)|9.7.2007 21:53
[QUOTE=sheira;41024]Mas pravdu.

Vyskytol sa dalsi problem. HDD mi slape iba na 100, pritom by mal ist na 133.
Tu je screenshot http://img509.imageshack.us/img509/1931/shvq7.png
- v pozadi info o mojej MB (z toho mi vypliva ze najvyssia podporovana rychlost je 155)
- vpredu okno s udajmi o mojom HDD

Este 1 otazka:

Moze byt Windows installnuty na Slave?[/QUOTE]
No takze za prve, ide o disk s rozhranim IDE a nie SATA, takze preto ti to ide na 100. Je to tym, ze tvoja doska nepodporuje ATA IDE 133, ale podporuje len ATA IDE 100, co mas v hlaske "One Ultra DMA 66/100 IDE controllers integrated in ICH6" jedine co sa da, je skusit FLASH BIOSU a teda dostat sa na uz podporovanych 133 diskom, ale maticna ma zatial podporu len pre 100 a po flashe sa to moze zmenit na 133. Cize bolo treba kupit disk so SATA rozhranim....
K druhej otazke. Ano moze byt Windows aj na slave, ale standardne riesenie je na Master disku... ;)
sheira (164)|10.7.2007 13:34
Fajn, tak uz tomu asi chapem :) Ale skor si myslim ze to moze byt BIOSom lebo stary disk mam S-ata a tiez ide iba na 100.