Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Problém s nabíjením baterie notebooku

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Zdravím,
    koupil jsem nový notebok Lenovo IdeaPad Z500 a zjistil jsem, že se mi nenabíjí baterie. Když mám ntb zapojený v elektrice, tak vše jede bez problémů a ukazuje mně, že se baterie nabíjí. Nechal jsem ho přes noc nabíjet a kontrolka ráno indikovala, že stav baterie je méně než 20%. Neví někdo co s tím může být? Výrobce udává, že se baterie při prvním spuštění aktivuje, je možně, že nastala někde v této fázi chyba?

Díky za odpověď
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele digdaf
    Registrace
    Nov 2010

A máš tam baterií? Nebyla třeba přibalená zvlášť?

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Jo baterie je uvnitř, v balení nebylo nic zvlášť.

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

jako u všech baterií-je potřeba ji provozem ntb vybít do mrtě a nabít,tento cyklus opakovat třikrát minimálně-pokud tohle nepomůže kontaktovat prodejce případně reklamace

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Vzhledem k tomu, že vybitý je a nabít nejde, tak ho pošlu na reklamaci.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od hugostieglitz Zobrazit příspěvek
    jako u všech baterií-je potřeba ji provozem ntb vybít do mrtě a nabít,tento cyklus opakovat třikrát minimálně-pokud tohle nepomůže kontaktovat prodejce případně reklamace
    Toto sa robilo u Ni-MH akumulátorov, pre dnes používané Li-niečo (ion, pol) to neplatí. Naopak hlboké vybitie ich môže aj zničiť ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Také je dobré nenechávat baterii nabitou pořád na 100%...

Občasný diskutér Avatar uživatele mdot
    Registrace
    May 2012

Battery Overcharge si resi po svem. Kazda slusna baterie je vybavena ridici elektronikou, ktera tomu zamezuje a soucasne drzi laptop (konzrevativni standard u vetsiny vyrobcu) ±80% jeji kapacity. Jak konkretne maji u tohoto modelu aplikovany powermanagement, tedy neumoznit baterii 100%, ale napr.: ±80% je veci druhou. Ne kazdy vyrobce umoznuje definovat, kdy z se ma baterie zacint nabijet, tedy minimalni hodnotu. To same plati v pripade maximalniho dobije (napr.: na 40% zacni dobije a na 80% zastav dobijeni) a samozrejme to zvysuje zivotnost baterie. ThinkPad umoznuje samozrejme i manualni nastaveni.

Vybijeni uz popsal Robky