reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s nabíjením baterie notebooku

Clizzy (3)|22.8.2013 21:27
Zdravím,
koupil jsem nový notebok Lenovo IdeaPad Z500 a zjistil jsem, že se mi nenabíjí baterie. Když mám ntb zapojený v elektrice, tak vše jede bez problémů a ukazuje mně, že se baterie nabíjí. Nechal jsem ho přes noc nabíjet a kontrolka ráno indikovala, že stav baterie je méně než 20%. Neví někdo co s tím může být? Výrobce udává, že se baterie při prvním spuštění aktivuje, je možně, že nastala někde v této fázi chyba?

Díky za odpověď
digdaf (134)|23.8.2013 16:21
A máš tam baterií? :) Nebyla třeba přibalená zvlášť?
Clizzy (3)|24.8.2013 12:48
Jo baterie je uvnitř, v balení nebylo nic zvlášť.
hugostieglitz (907)|24.8.2013 12:59
jako u všech baterií-je potřeba ji provozem ntb vybít do mrtě a nabít,tento cyklus opakovat třikrát minimálně-pokud tohle nepomůže kontaktovat prodejce případně reklamace
Clizzy (3)|24.8.2013 13:43
Vzhledem k tomu, že vybitý je a nabít nejde, tak ho pošlu na reklamaci.
robky (3195)|24.8.2013 19:35
[QUOTE=hugostieglitz;540881]jako u všech baterií-je potřeba ji provozem ntb vybít do mrtě a nabít,tento cyklus opakovat třikrát minimálně-pokud tohle nepomůže kontaktovat prodejce případně reklamace[/QUOTE]

Toto sa robilo u Ni-MH akumulátorov, pre dnes používané Li-niečo (ion, pol) to neplatí. Naopak hlboké vybitie ich môže aj zničiť ...
VencaX (3686)|24.8.2013 20:56
Také je dobré nenechávat baterii nabitou pořád na 100%...
mdot (107)|25.8.2013 16:52
Battery Overcharge si resi po svem. Kazda slusna baterie je vybavena ridici elektronikou, ktera tomu zamezuje a soucasne drzi laptop (konzrevativni standard u vetsiny vyrobcu) ±80% jeji kapacity. Jak konkretne maji u tohoto modelu aplikovany powermanagement, tedy neumoznit baterii 100%, ale napr.: ±80% je veci druhou. Ne kazdy vyrobce umoznuje definovat, kdy z se ma baterie zacint nabijet, tedy minimalni hodnotu. To same plati v pripade maximalniho dobije (napr.: na 40% zacni dobije a na 80% zastav dobijeni) a samozrejme to zvysuje zivotnost baterie. ThinkPad umoznuje samozrejme i manualni nastaveni.

Vybijeni uz popsal Robky