Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 51

Téma: Víkendová diskuze: SSD pět let s námi

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

A ty nevíš, že to zkosený je jen kus plastu připevněnej na "rovné" mechanice? Ten kus plastu by mělo bejt možný dát na ten rámeček, tudíž rámeček bude zkosenej.

Mimoto Slim mechaniku můžeš zexternit http://www.czc.cz/evolveo-d120-exter...r8dqor08j16up6
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Georgi pokud Ti jde o to čelo co je na DVD mechanice, tak to lze z DVD mechaniky sundat a nasadit na samotný rámeček

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

SSD jsou podle mě přínos a cena už je přijatelná (i když by mohla ještě kousek klesnout). Porovnávat poměr cena/kapacita je podle mě naprosto zcestný - používat SSD jako datovej disk je jako zkoušet pomocí Ferrari stěhovat byt.

Co se týče živostnosti buněk, tak můj Intel 320 má životnost pro domácí použití více než dostatečnou (po roce a půl opotřebení hluboko pod 5%) a záleží jak dlouho přežije elektronika.
    Citace Původně odesláno od Noxikk Zobrazit příspěvek
    SSD mam doma i v praci a zatim spokojenost. Pro bezne domaci pouzivani to bohuzel stale neni, tradicni duvod je nizka kapacita a vysoka cena. Zivotnost bych jeste nehodnotil, HDD kolikrat vydrzely v PC i pred 10 let, jsem zvedav kolik SSD vydrzi alespon srovnatelne.
    Bohužel doba HDD co měly životnost 10 let je dávno pryč a ty současný tak dlouho těžko vydrží. Všechno je menší, citlivější a poruchovější - mám doma pár 10+ let starejch disků co stále slušně jedou, ale novější co jsem kupoval před 4-6 lety maj naprosto běžně problémy a většina postupně umírá (i 3 roky starej WD green už začíná otravovat s vadnýma sektorama)

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Taky bych se podelil v podstate o pouze pozitivni zkusenosti, a to mam spise negativne hodnoceny disk se sand force, konkretne ocz vertex 3. Kupovany v lednu 2012 a ma nabehano necelych 8 mesicu cisteho casu a celkove byl prepsan 35x (cca 4TB zapsano), takze vydrze se moc nebojim, spis odejde neco jinyho :-). Jen skoda tech 120 GB, to je docela malo, porad se potacim na hranici 20GB volnych (a to je na disku pouze system, programy a dokumenty, ale treba 12GB hiber file taky dost ukousne), coz neni zrovna ideal, nicmene tehdy by byl 180 GB tak za 6-7 tisic, coz uz by bylo vazne moc.

Neregistrovaný

No, myslim že ještě nějaký ten rok bude trvat, než budou SSD dostupná za rozumnou cenu. Člověk si konečně zvykne mít v notebooku pořádnou kapacitu, ale SSD v rozumné ceně mají tak max 250GB a to moc nestačí.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

V podstate souhlasim s tim, ze je to nejvetsi pokrok ve zrychleni prace s pocitacem za posledni dobu. Sam jsem si koupil zacatkem roku SSD OCZ Vertex 3 MaxIOPS 240GB a zatim bez jedine chybicky ci problemu. Postrehy nekterych zde pritomnych o nekvalite OCZ jsou docela mylne. Ovladace na sandforce jsou jiz dobre odladene a i drive byl pry problem spis jen se starsimi pc a os. Vykonove ale treba tenhle vertex za sebou nechava vsechny crucialy m4, intely apod. A to vse za cenu kolem 4500... Urcite uz je nejvyssi cas prejit na SSD. Otazka zivotnosti je ve hvezdach ale na to mam klasicky HDD kam to SSD zalohuju :-)

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od skejpa Zobrazit příspěvek
    Postrehy nekterych zde pritomnych o nekvalite OCZ jsou docela mylne. Ovladace na sandforce jsou jiz dobre odladene a i drive byl pry problem spis jen se starsimi pc a os.
    Hlavní problém byl to, že SF vyrobili vadné řadiče (a věděli o tom), v továrně OCZ je hezky osadili (a věděli o tom), ale svět se to dozvěděl až v době, kdy ty disky začaly umírat. Takhle se nechovají důvěryhodné firmy. To, o čem píšeš ty, jsou problémy s novějšími SF-2281... ale když byly problém jak s tímhle řadičem, tak s těmi předchozími a firmy jako Samsung, Intel nebo Micron (Crucial) dokázali, že to jde bez větších problémů, pak to asi není úplně OK.
    Ohledně výkonnosti, ano, máš vyšší rychlost zápisu... kde jí poznáš? V benchmarku. Kde jí prakticky nepoznáš? Při práci s diskem.

Neregistrovaný

Tak už jsou tu s námi 5 roků? Mno jo, ale pořád mají docela zásadní problémy. Až budu moci popadnout jakékoli SSD aniž bych musel gůglit co tam všechno nefunguje, tak dejte vědět.
    Zatím vám prozradím sladké tajemství. Životnost disku v ohledu paměťových buněk není problém. Mě papírově zdechly na 190 TB zápisu, ale disk jede dál. Až opustíte tento píseček stálých obyvatelů SHW, možná zjistíte, že v současné době je na pořadu dne jev zvaný data retention, pokud disk nemá problémy sám ze sebou. Tento disk měl po papírové smrti bezpečně data retention 14 dní, ale kdo by to testoval dýl, že. Mno a spolehlivý data retention u spotřebitelských disků zaručený třemi pouhými měsíci při odpojení napájení se mi zdá trochu málo i na systémový disk....

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Až budu moci popadnout jakékoli SSD aniž bych musel gůglit co tam všechno nefunguje, tak dejte vědět.
    To je jako chtít si koupit auto, na kterým nic nebudeš muset dělat, jen do něj budeš lejt benzín a jezdit. Takže kdyby ke všemu každej přistupoval jako ty, tak nebydlíme, nejezdíme autem, vlakem, busem, nelítáme letadlama, nemáme počítače, protože jsou to jenom stroje a nemůžeš vybrat každej bez toho, abysis nemusel gůglit co tam všechno nefunguje. Tvůj přístup je zcela mimo.

Neregistrovaný

Pokud je přístup mimo, že za své peníze požaduji, aby věci bezchybně fungovaly a dlouho, nuž potom... Já jsem ještě z časů, kdy se na peníze těžce dělalo a holt řada věcí byla na celý život.
    Aspoň vím, že můžu poděkovat za tento sračkoidní svět tobě a tobě podobným.

Registrace
    Jun 2008

Máš auto nebo motorku? Nebo něco podobného? Jestli jo, tak by mě zajímalo, kolik jsi dal za opravy. Pokud ne, zajímalo by mě, co bysis s tvým přístupem asi tak pořídil. Všechno jsou to jen stroje a nic není bezchybné. Všechno jednou odejde, ať už to je vadou zařízení nebo zacházením uživatele. A v dnešní době kdy se elektronika dává snad do úplně všeho a každá druhá věc se vyrábí jako spotřební zboží... Mimochodem bysis měl uvědomit co stojí za spotřebním zbožím a za tím, že sami výrobci chtěj, aby se jejich zboží rozbilo (protože když bude všechno fungovat, proč bys za nima šel znova a znova tam utratil svoje peníze, že jo).

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od skejpa Zobrazit příspěvek
    Postrehy nekterych zde pritomnych o nekvalite OCZ jsou docela mylne.
    OCZ má ze všech výrobců zdaleka nejvyšší poruchovost. Více než 40% u některých modelů je naprostá katastrofa - http://www.hardware.fr/articles/893-7/ssd.html (situace půl roku před tím)

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Mno a spolehlivý data retention u spotřebitelských disků zaručený třemi pouhými měsíci při odpojení napájení se mi zdá trochu málo i na systémový disk....
    Tři měsíce jsou dle JEDEC u enterprise disků (při 40°C). U spotřebitelských je požadován jeden rok (při 30°C). Reálná hodnota značně kolísá s provozní a skladovací teplotou.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: jedec_ssd_standard_-_temperatures_and_data_retention.png 
Zobrazení: 148 
Velikost: 380.6 KB 
ID: 28910

Neregistrovaný

Po absolutnom zrychleni behu systemu na novom sluzobnom notebooku s SSD Intel mi bolo jasne, ze casom si do mojho HTPC na system SSD zakupim. Spravil som tak behom tohto roku. Dal som do HTPC 80 GB starsi Intel 320 series. Spokojnost. Data (multimedia) drzim na WD20EARS. Chod sytemu je ale ovela rychlejsi, sviznejsi. Negativnu skusenost mam jednu - cca po pol roku mi odisiel SSD Intel 320 na sluzobnom notebooku. Myslim si, ze s tymto kazdy majitel SSD HDD musi pocitat a nedrzat na SSD HDD data, ktore nema inde zalohovane.

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Máš auto nebo motorku? Nebo něco podobného? Jestli jo, tak by mě zajímalo, kolik jsi dal za opravy. Pokud ne, zajímalo by mě, co bysis s tvým přístupem asi tak pořídil. Všechno jsou to jen stroje a nic není bezchybné. Všechno jednou odejde, ať už to je vadou zařízení nebo zacházením uživatele. A v dnešní době kdy se elektronika dává snad do úplně všeho a každá druhá věc se vyrábí jako spotřební zboží... Mimochodem bysis měl uvědomit co stojí za spotřebním zbožím a za tím, že sami výrobci chtěj, aby se jejich zboží rozbilo (protože když bude všechno fungovat, proč bys za nima šel znova a znova tam utratil svoje peníze, že jo).
    Za opravy nedávám nic. My ještě umíme dělat, takže zvládáme sami. S mým přístupem mám vše, ale dovedu si vybrat a vyjednat odpovídající kvalitu. Zjevně si produkt tohoto režimu. Pokud výrobce chce aby se mi to rozbilo, tak jednoduše od něj už nic nekoupím a svoje peníze u něho příště neutratím. Tak to chodilo za nás a kdyby jste nebyli vylízaný ovce, tak byste toto měli taky. A víš, že byly doby, kdy na každý výrobek po skončení výroby musely být dostupné všechny náhradní díly ještě 10 roků? Proč to výrobce dělal a nechtěl aby se to zákazníkovi pokazilo a když už to nevyrábí, tak proč zákazníkům zajišťoval tak dlouho náhradní díly?
    Ještě máš pro mě nějaké poučení?

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    U spotřebitelských je požadován jeden rok (při 30°C). Reálná hodnota značně kolísá s provozní a skladovací teplotou.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: jedec_ssd_standard_-_temperatures_and_data_retention.png 
Zobrazení: 148 
Velikost: 380.6 KB 
ID: 28910
    Tohle je důležitá formulace. Je POŽADOVÁN, ale nikoliv ZARUČEN. A ještě to visí na nějakých teplotách... Toto není to, co bych jako zákazník chtěl slyšet. Když se vracím po několika letech z pobytu v amazonském pralese, a zase zapnu svoje počítadélko, požaduji, aby bylo všechno na disku, tak jak jsem to opustil.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  3. Víkendová diskuze: Flashka s USB 3.0?
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 10:32
  4. Víkendová diskuze: Ozvučení PC
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 14-02-2011, 19:38
  5. Víkendová diskuze: Spolehlivost wi-fi
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 31-10-2010, 16:09