reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

S cim a jak zacit?

MartyDzeksons (48)|24.8.2013 00:37
Ahoj,vim ze to tu asi pise hodne lidi ale chtel bych se zeptat na par veci: jaky programovaci jazyk je nejlehci a nejake navody nebo rady pro zacatek? Nebo bych chtel delat modely do her ale to je asi pres enginy ne?
Salamander (6177)|24.8.2013 01:00
Nejlehci? :D
Baltík? :D Tezko rict.
Pro zacatecnika bych asi doporucil C, navodu je na netu silena hromada.
hugostieglitz (907)|24.8.2013 07:56
nejlehčí je(vlastně byl) programovací jazyk KAREL ale musel bys někde v muzeu najít PMD-85
to byl vtip ted vážně

pokud budeš tvořit modely do her tak na to je soft třeba 3DS max Cinema4D atd
VencaX (3686)|24.8.2013 09:39
Já bych nejdřív začal procedurálně, než se rovnou pouštět do objektů, souhlasím s Cčkem... není nejjednodušší, ale je to základ, byl to první jazyk, co nás učili na střední a tak těžký to neni...
j.albi (476)|24.8.2013 10:12
Chce to začít s C++ ve Visual Studiu, které je pro domácí použití zdarma. Stačí se zaregistrovat a přijde licenční klíč.
zsdx (2098)|26.8.2013 17:08
KAREL stale zije ;)
hugostieglitz (907)|26.8.2013 19:40
to už není ono tohle je i barevný:D
Neregistrovaný223 (7)|29.8.2013 15:32
Ahoj,

jak se ptáš

[QUOTE=MartyDzeksons;540853]jaky programovaci jazyk je nejlehci a nejake navody nebo rady pro zacatek?[/QUOTE],

tak já bych radil Javu, protože je jednoduchá (protože má automatickou správu paměti a nemá ukazatele jako C a C++) a také se v ní hodně programují hry a další programy, zejména pro mobily. Co se týče návodů a rad pro začátek, tak jednoznačně doporučuji jakoukoliv knihu od Rudolfa Pecinovského, nejlépe asi Java 7 - učebnice objektové architektury pro začátečníky.

V uvedené knize se pro programování používá prostředí (IDE) BlueJ, které je velice jednoduché a zdarma, ale jinak lze použít i profesionální prostředí jako je NetBeans ( https://netbeans.org/ ), které je také zdarma.
mdot (107)|29.8.2013 16:16
Donald Knuth - Zakladni algoritmy. Razim zasadu, ze IDE do rukou zacatecnika nepatri. Jestli si vybere Javu, tak mu staci zakladni textak a java, protoze musi pochopit co se deje, jak se to deje a proc se to deje. IDE ulehcuje praci, orientaci, spravu, ... coz je kontraproduktivni.

Osobne jsem zacinal u Karel, Basic, Pascal a skoncil u C++ a Python. Java (Spring) mi nikdy prilis nevonela.
Neregistrovaný223 (7)|29.8.2013 21:46
Ahoj.

Jen ve zkratce.

[QUOTE=mdot;541477]Donald Knuth - Zakladni algoritmy.[/QUOTE]

Může to být dobré, ale moderní programování v jazycích, jako je Java, C#, C++ aj., není zdaleka jen otázkou algoritmizace problémů. Tyto jazyky jsou objektové kvůli tomu, aby v nich šlo dobře a efektivně programovat.

[QUOTE=mdot;541477]Razim zasadu, ze IDE do rukou zacatecnika nepatri.[/QUOTE]

Začínal jsem s IDE MASM a nemám pocit, že bych kvůli tomu něco prošvihl.

[QUOTE=mdot;541477]Osobne jsem zacinal u Karel, Basic, Pascal a skoncil u C++ a Python.[/QUOTE]

Doba, kdy se začínalo vyučovat pomocí procedurálních atp. jazyků, je pryč.

[QUOTE=mdot;541477]Java (Spring) mi nikdy prilis nevonela.[/QUOTE]

Převážná většina přístrojů, jako jsou například mobily s Androidem, nepoužívá Spring.
Matherdet (955)|29.8.2013 23:35
Zajdi do Neo-Luxoru a sežeň si pár knížek jak programovat v C/C++,kamarád se za pár měsíců naučil dělat jednoduchý prográmky a hry
mdot (107)|5.9.2013 04:40
- Vetsina "moderniho programovani" je v praxi s odpustenim rychlo-prasici honbou za ziskem, nic jineho. Efektivni programovani znamena, ze se u programovani myslelo, tedy tvori se optimalni algoritmus i s ohledem na systemove prostredky. Proto dnes kazda drobna utilita take spotrebuje 4gb ram a 4core cpu. I tak bezi blbe.
- 100 lidi 100 chuti. Muj nazor je takovy, ze IDE nenauci ty spravne navyky, protoze proste prilis odhlehcuje zacatky. Prirovnal bych to k Linuxu, bez Vi + sh to neni to prave.
- ano je
- Co mam spolecneho s Androidem? Vyjadruji svuj nazor, bez garbagedroidu. Kdyz uz musim sahnout na Java, je to Spring.
VencaX (3686)|5.9.2013 14:07
Jak jsem psal... nezačínat s C++, začít s Cčkem, naučit se základ a pak hledat nadstavbu, aby člověk pak rovnou věděl, co dělá...
Neregistrovaný223 (7)|9.9.2013 21:38
Ahoj.

Podívej, spousta z toho, co píšeš, mi je sympatické, třeba Linux (shell, cmdline, ...). C++ je pro některé věci nezastupitelné, ASM je sladkej. Ale těžko by se udělalo tolik práce, těžko by byla taková volnost volby HW, těžko by bylo tolik programátorů a uživatelů, kdyby nebyly vyšší jazyky, jako třeba Java (C, SQL, JavaScript) a nějaké to IDE. ;)
Neregistrovaný223 (7)|28.6.2014 19:44
Ahoj.

Ještě jsem teď našel velice zajímavou alternativu C++ a Javy, totiž jazyk D.

Je to výsledek práce profesionála jménem Walter Bright, který vytvořil Zortech C++, vůbec první překladač C++ pro Windows.

Mrkněte na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/D_%28programovac%C3%AD_jazyk%29 .

Přeji hodně úspěchů.