reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

case + větráčky do 1700 Kč

htc (86)|26.8.2013 20:05
Zdravím pánové,
mám chuť si koupil novou case (ASROCK P55M Pro, i5 750, 3GB DDR3, Gigabyte GTX560SOC 1GB, 1TB HDD, Seasonic S12II-520 Bronz - složení PC) v maximální hranici 1700 Kč i s větráčky (rád si nechám poradit s jejich rozmístěním). Na vzhledu mi tolik nezáleží, i když preferuji jednoduchý design. V budoucnu určitě neplánuji žádný velký upgrade komponent, jen před vánoci SSD. Počítač mi primárně slouží na hry. Mám sice už vybráno několik skříní, ale nechám si to zatím pro sebe, třeba se někdo trefí a nebo mě naopak přivede k jiné, kterou jsem neprávem opomíjel. Vím, že důležitou součástí počítačové skříně jsou i větráčky, nechám si poradit v tomto. Byl bych tedy rád za kompletní návrh jak skříně tak i větráčků a jejich osazení.
Děkuji všem za všechny názory.
Martin
VencaX (3686)|26.8.2013 20:16
Fractal Core 3000
Zalman Z11 Plus

Obě skříně podle mě již obsahují dostatečný počet ventilátorů v základu (3x120mm u obou skříní + ventilátory v bočnici v případě Z11 Plus).


Jako slušná mi pak přijde i NZXT Source 210, ale v ruce jsem jí neměl a recenzi jsem nečetl.

Pokud by byly potřeba nějaké ventilátory navíc, tak bych volil buď Airen 120 nebo Enermax UCTB12.


EDIT:
Mám celkem dobré zkušenosti i s Xigmatek Asgard III, ale ta je již bohužel nedostupná.
kevin00 (10238)|26.8.2013 20:36
Osobně bych si připlatil +/- 200 Kč za Cooler Master CM 690 II Advanced.
htc (86)|27.8.2013 18:55
@Venca: Fractal Design Core 3000 mě určitě zaujal - hodně střízlivý vzhled a detailně jsem si jej prohlédl a přečetl i recenzi. Když na to příjde, další větráček už asi nebude potřeba.
@kevin: skříň je opravdu velká a bude i bytelná, možná ještě zauvažuji a těch 200 navíc přihodím.
Nepadla tu ani jedna ze skříní, na které jsem si myslel, ale to je dáno tím, že jste vybrali skříně rovnou v té nejvyšší cenové kategorii - já si myslel na levnější :)
Jde o to, že PC mám v obýváku a nechci tu mít case, která by přitahovala pozornost (hlavně přítelkyně by byla proti:D ) proto právě sháním jednoduchý design. Třeba Zalman Z11 Plus bych si právě koupil, bydlet sám...
Předpokládám, že ani s Zalman Z12 nic nezkazím
kevin00 (10238)|27.8.2013 19:02
Střídmé a decentní vzhledy mají poč. skříně Lian-Li, ty jsou ovšem již v jiné cenové relaci.
htc (86)|27.8.2013 19:43
v tom s tebou souhlasím, Lian-Li jsou hodně pěkné a s kvalitou taky budou někde jinde. Dávat si dohromady úplně nový komp, vyberu si některou z nich. Bohužel mám trochu nižší rozpočet.
VencaX (3686)|27.8.2013 21:31
Zase když koupíš kvalitní skříň, tak přečká několik upgradů a bude pořád vypadat a fungovat dobře ;)