reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AGP - Nvidia MSI 5700LE VS Nvidia BFG 6600GT

NeoChevy (19)|1.9.2013 02:02
Ahojte,
mam HW jeste z doby "kamenne" AMD XP 2600+, 1,5GB RAM a grafiku Nvidia 5700LE a bohuzel uz se mne sekaji delsi dobu i nektere videa na youtube ktera jsou ve vyssim rozliseni, sekaji se i stranky facebooku pri rolovani a par dalsich.

Zajima me, jaky na tom ma podil graficka karta? Pokud bych osadil AGP port grafikou Nvidia BFG 6600GT doslo by k nejakemu zlepseni, nebo tohle zalezi jen a jen na procesoru? Karta 6600GT je ve hrach minimalne 3x vykonejsi, ale o hry mne nejde a zajimame 2D vykon.
Predem diky za odpoved ci zkusenosti, pokud nekdo menil grafiku za lepsi a zaznamenal ve videiich nejaky rozdil.
johny__g (6387)|1.9.2013 11:17
Jaké je vytížení procesoru při těch videích? Jaký prohlížeš používáš? Spíš si myslím že grafikou si nepomůžeš.
NeoChevy (19)|1.9.2013 20:08
Pouzivam Operu, mozillu a i IE. Co se tyce trhani videii je tu u vsech temer stejne. Mozilla treba reaguje lepe na prohlizeni stranek facebooku, ale taky se to potrhava. Jinak vytizeni CPU pri rolovani graficky narocnych (plno obrazku) stranek je 80-100% a pri prehravani videa napr. z youtube na full screen je vytizenost CPU 100%.
Thymallus (9)|1.9.2013 20:33
Podle mne ti výměna nepomůže. Končil jsem své AGP období s P4 3,2GHz a HD 3850 (nejvýkonnější AGP grafika) a měl jsem ty samé potíže co popisuješ. Trochu pomohlo pohrát si s nastavením flash playeru, ale vyšší rozlišení flash videa PC nezvládalo.
johny__g (6387)|2.9.2013 12:17
Takže jsi si odpověděl sám - nestíhá procesor. A pro socket 462 už lepší neseženeš.
Thymallus (9)|2.9.2013 15:58
Ještě dodám, že teoreticky by ti mohla pomoc poslední vyráběná AGP karta HD 4650, která by už měla umět GPU akceleraci flash videa. Pokud jí ale neseženeš skoro zadarmo, je to nesmyslná investice.
NeoChevy (19)|2.9.2013 17:29
Diky za odpovedi. Chtel jsem se jen ujistit, zda-li bych pro toho veterana nemohl jeste neco udelat.
trodas (1753)|2.9.2013 19:52
Mohl bys. Zaprvé používat starší flash. Já mám také teď crap computer s AGP a Celeronem D 2.8GHz (snad ještě pomalejší než tvůj AXP 2600+), ale videa mi jedou v pohodě, pokud tedy nejdu výš než na 480 kvalitu... snadné s starším flashem:
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/find-version-flash-player.html
...když použiješ v10.0.32.18 tak sice na YewTube nejedou titulky, ale rychlost přehrávání je super :) (a všechny videa jedou!)
http://ulozto.cz/x312wfP/flash-players-for-w2k-zip
(instalovat flash netřeba, stačí ho zkopírovat do Firefox/plugins (NPSWF32.dll) a restartovat Firefox)


Co se týče CPU, které to hlavně brzdí, pak si také můžeš pomoci. Pomocí výkonnějšího CPU jako třeba AXP 3200+ ... nebo AXP-M 2500+ co se dá snadno přetaktovat na 3600+ rychosti, pokud to tedy tvá deska umí a nemá pofiderní kondíky, kdy by takováto snaha rychleji ukončila její život.


Další možnost je NoScript plugin pro FF, který zastaví spousty JavaScriptů, které cukání při serfování způsobují, neb jsou často poměrně náročné, anebo nemají rády starší browsery/určité verze browserů... Mnoho stránek se pak znefunkčníl, leč stačí kliknout a zapnout scripty a zase vše jede... Není to často zrovna pohodlné, ale cukání zmizí zcela. Garantováno! ;)