reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook cca za 25000,- někdy kolem září

anomarox (4)|9.7.2007 22:50
Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu při výběru notebooku. Jsem student na výšce a chci si pořídit noťas cca za 25 000,-. Kupovat ho chci někdy po prázdninách. Potřebuju stroj hlavně na práci, filmy a hudbu..prostě klasicky multimédia + občasné hraní méně náročných her..(CS,CoD2,apod).. takové střední velikosti..Preferuju kvalitnější výrobce, na firmy jako ACER a ASUS apod. nemám dobré reference. Vím, že tady podobné téma existuje ale thread se moc nerozvinul a nic pro mě tam nebylo...Jde mi o to, jestli mají přijít na trh nějaké nové řady notebooků, nebo mám vybírat ze stávající nabídky,..Líbí se mě HP (Pavilion např..ale chci na tom XP !! podmínka)..

Díky za rady a návrhy
josh.viklef (7)|10.7.2007 08:02
[QUOTE=anomarox;41065]Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu při výběru notebooku. Jsem student na výšce a chci si pořídit noťas cca za 25 000,-. Kupovat ho chci někdy po prázdninách. Potřebuju stroj hlavně na práci, filmy a hudbu..prostě klasicky multimédia + občasné hraní méně náročných her..(CS,CoD2,apod).. takové střední velikosti..Preferuju kvalitnější výrobce, na firmy jako ACER a ASUS apod. nemám dobré reference. Vím, že tady podobné téma existuje ale thread se moc nerozvinul a nic pro mě tam nebylo...Jde mi o to, jestli mají přijít na trh nějaké nové řady notebooků, nebo mám vybírat ze stávající nabídky,..Líbí se mě HP (Pavilion např..ale chci na tom XP !! podmínka)..

Díky za rady a návrhy[/QUOTE]
Doporucil bych NB IBM/Lenovo rady ThinkPad
josh.viklef (7)|10.7.2007 08:02
.....
pas!k (3765)|10.7.2007 08:16
Myslim ze hledat neco s 2 nmesicnim predstihem je blbost mrkni tak 14 dni pred tim nez to koupis
Sairus88 (18)|10.7.2007 10:49
2 josh.viklef: Samozřejmě, že bych také doporučil IBM Lenovo řady T, ale ono nic podobného v dané cenové relaci od IBM není.

Být tebou, počkal bych si, nebo zakoupil jetý notebook IBM Lenovo řady T. Budeš naprosto spokojen, pokud ti nedělá problém jazyk, dají se notebooky získat celkem dobře v německu. Nebo něco takového http://aukro.cz/item207794190_ibm_t60_bomba_podstate_novy_nepouzity_.html + nějaká ta RAM navíc.
anomarox (4)|10.7.2007 16:26
Hmm, ok je mi jasné, že je moc brzo. Počkám tak na konec srpna a začnu to znova sondovat. Jen nevíte někdo jestli se právě na září nechystají nové řady notebooků?? To by znamenalo, že se můžou objevit nové pěkné kousky, ale HLAVNĚ klesne cena stávajících modelů, hmm? Co myslíte.. Dík za odpověd, zdarec
Jezevec (607)|11.7.2007 02:02
Taky bych se klonil k ThinkPadu od IBM, ale 25000 je na ThinkPad asi málo, myslím, že dobře poslouží i nějaké HPčko:)

Co se týče technologií, utčitě se zase objeví pár nových modelů, ale většina firem už tenhle rok nové modely prezentovala, takže těžko říct, jestli půjde o něco skutečně převratného, řekl bych že spíše ne, asi spíš zakotví nové notebooky na bázi platformy Santa Rosa, ale ty jsou k dostání už nyní:)
ICEBOSS (3435)|11.7.2007 14:13
levny HPcka moc nemusim, to bych radsi koupil levny DELL s 2 letou NBD zarukou...
pegy (757)|11.7.2007 14:53
[QUOTE=ICEBOSS;41237]levny HPcka moc nemusim, to bych radsi koupil levny DELL s 2 letou NBD zarukou...[/QUOTE]

"Levny HPcka" su vzdy lepsou volbou, ako levny acer, lenovo, asus.... maju dobre servisne strediska a v tom je hlavna sila, aj ked myslim, ze u vas je to s tymi servisnymi strediskami lepsie.... HP je jednoznacne dobrou volbou, aj ASUSi sa dost predavaju a ked je s nimi problem vetcsinou je to medzi stolickou a klavesnicou ;)
ICEBOSS (3435)|11.7.2007 16:45
HP neni spatne, ale jestli chces argumentovat zarukou, tak NBD zaruka dellu je nekde trosku jinde ;)
anomarox (4)|29.8.2007 12:43
Zdravím, takže jsem se asi rozhodl pro tento. Koupim ho za cca 25000,- myslim, ze je tam rozumnej kompromis mezi výbavou a dílenským zpracováním ! Jen mě trochu vadí že ramka je tam ve 2 512MB modulech:-( Co myslíte, vybral jsem dobře? ...Aspoň v rámci možností


Název: HP Pavilion dv6580 (GQ204EA#AKB), notebook, AMD Turion 64 X2 TL-56 1.8GHz, 2x 512 DDR2, 120 (5400), SMulti, 15.4" BView, VGA G84M, NVIDIA MCP67D, wlan, lan, modem, BT, mic, kamera, čtečka, 3x USB, FW, ExpressCard, TV-out, HDMI, 6čl. aku, 2.8kg, Vista Home
ICEBOSS (3435)|29.8.2007 15:01
myslim ze je to to lepsi co se da koupit :) jak pises, rozumnej kompromis :)
anomarox (4)|4.9.2007 23:02
Takže notebook doma, jsem spokojenej..je to mazel:)) Ale řeším teď takový menší problém. Mám tam Vistu Premium. Přes negativní ohlasy a pomluvy jsem došel k závěru ..WOW..!! Nebudu to rozepisovat. Jediný problém je v tom, že bych rád paralelně používal i WinXP. Nechci ale dualboot. Uvažoval jsem spíše nad tímto řešením. Mám klasický SATA disk 250 GB Western digital (z desktopu ). Udělal bych si z něj externí HDD (krabička) a na něm měl XP, hlavně hry+některé programy atd.. Otázka zní. Bude to problém?? Normálně bych ho měl na kolejích připojen přes usb a v BIOSU bych si nastavil jestli si chci v danou chvíli HDD v notasu (VISTA) ci HDD ext. (XP) Co si o tom myslíte, půjde to s notebookem Pavilion DV6580??
mech13 (5526)|5.9.2007 07:20
vista zas tak spatna neni, vetsinou to jsou fakt jen pomluvy a ne fakta.

pokud to zvladne bios toho NB tak by v tom snad nemel byt problem