reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Damaged HDD 1,5TB

RahXephon (9)|4.9.2013 15:24
Zdravím,
mám čtvrým rokem PC HP Touchsmart600, a autamatický test mě hodil chybu. Projel jsem to ještě HDTune a našlo mě to jeden špatnej sektor. Už jsem si tady četl že pokud přibyde další po půl roce , tak je to celkem v pohodě. Pokud by se objevoval často tak je to v "nepohodě".
Otázka zní: pokud se mě nebudou objevovat další špatný sektory, je bezpečný ukládat data? Ví počítač že - tady je špatnej sektor, tak to uložím na dobrý sektory? Nebo to prostě ukládá kam se mu zachce?
Budu každej týden zálohovat, ale bojím se abych nezálohoval poškozené soubory.
Jinak počítám s koupí novýho disku, ale nechce se mě tedka utrácet. Čím později, tím líp.
Předem děkuji za připomínky. Díky
HD Tune - Error Scan.jpg test.png
RahXephon (9)|18.9.2013 17:47
Ok, nikdo nic :(
Dá se vůbec v PC All in one vyměnit Disk?
A ten HDDregenerator, mohu ho použít aniž bych přišel o data, nebo mám zformátovat disk , pustit ho a znovu nahrat data?
StD (1963)|18.9.2013 20:04
HDDRegenerator s daty nic neudělá, přistupuje k sektorům Low-level bez ohledu na typ formátování disku.
zsdx (2098)|18.9.2013 20:20
Az na drobne vyjimky lze vymenit disk v libovolnem pocitaci.
Misto HDD regeneratoru bych spustil chkdsk /r (projede cely disk a vadne sektory si poznamena primo OS).
trodas (1753)|19.9.2013 10:13
Pokud budou chybné sektory přibývat - je třeba okamžitě jednat. Pokud se počet bude držet na stejném, pak by to nějakou dobu tak mohlo zůstat (třebas i do konce životnosti celého disku).