Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 107

Téma: PC pro hraní her v ceně 25 000 - 27 500 Kč

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Kirk1
    Registrace
    Jan 2009

Zaměření pro: hraní her – Celkový upgrade starej zostavy periferie netreba iba bedňa

Platforma: Intel
    Operační systém: Mám W7 64bit home premium
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Mám už jasno v niektorých komponentoch a to:
    Skriňa: Fractal Design Define R4 Black Pearl
    Procesor: Intel Core i5-3570K
    Zdroj: Seasonic S12II-520 - myslím že by mohol stačiť
    GK: MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming - značku MSI na GK som si v posledných rokoch celkom obľúbil (ale možno ma presvedčíte o niečom inom)

A dostávame sa ku komponentom kde si neviem rady:
    Základná doska: asi chcem čipset Z77
    Pamäte: neviem
    SSD: mám síce jeden Intel® 520, 60GB ale SSDčiek nikdy nie je dosť :P
    HDD: aspoň 2 TB
    DVD: RW + LS - ak to ešte vyrábajú
    Chladič na PC: neviem

Neviem či som na niečo nezabudol ak je niečo nekompatibilné prosím upozorniť. Rad by som bol aj za slovné vyjadrenie prečo práve ten ktorý komponent - vďaka.

Mám vyhradenú čiastku cca 1 000€ ale nerád by som túto sumu presiahol radšej okolo 900€. Budem objednávať z cz-stránok a nemám problém objednať par komponentov z jednej stránky a pár z druhej .

PC budem využívať na hry, filmy ... preto by som zdôraznil dôležitosť kompatibility komponentov najmä ich "vnútorný súlad"

Ak som niečo zabudol doplním vopred srdečná vďaka za rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Tak první sestava http://www.czc.cz/3ceb6r6uasgrnblvtlgo25vkag/seznam, je to teda spíš okolo 1000 éček... šlo by trošku ušetřit na desce a vzít P8Z77 LX2. Bohužel jsem nenašel mechaniku s LS.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Kirku jsi si vědom, že do Fractal case nedáš žádný regulátor otáček. Vím, že nejsi klasický uživatel "hlavně že to jede", tak se radši zeptám.

Registrace
    Jan 2009

To Kevin: Bro naozaj neviem na čo konkretne ma upozorňuješ prosím trochu obšírnejšie

To Venco: tak cena celkom v pohode
    Základnu dosku radšej kvalitnejšiu ako mať s ňou problémy
    Trochu sa obávam značky Crucial nemám o tej značke žiadne info a nerád by som šliapol vedľa ako som urobil v predchádzajúcom PC zo značkou Kingston (neviem či som narazil na blbú celú edíciu ale napriek tomu že mam na ne doživotnú záruku tak nie a nie ich rozbehať na základné takty 1066 proste bežia na 800 a ani bohovi viac ... to už nejdem riešiť) preto som písal že si potrpím na "vnútorný súlad"
    Neviem ako je na tom teraz firma Seagate z HDD ale v období keď som ich kupoval (cca 5 rokov dozadu) mali nie moc dobré renomé zo strácajúcimi sa datami, klastrami a pod...
    čo sa týka DVD mechaniky tak to je už asi v podstate jedno aj som si myslel že LS sa už asi zohnať nebude dať takže stačí aby to vedelo napáliť CD a DVD a najmä ich prečítať
    chladič vyzerá v celku aj pekne aj funkčne dufam že nie je moc ťažky takže asi takto moje prvé dojmy
    (sorry včera som tu už nebol takže preto až teraz )

Registrace
    Jun 2008

Kirk:
    Paměti i SSD od Crucialu osazuji minimálně tak asi poslední rok skoro do každé sestavy, zatím se nevrátily ani jedny pamětí a jeden SSD s tím, že se při reklamaci zjistilo, že byl pouze potřeba přehrát FW a disk běží dál (reklamoval sám uživatel, jinak bych mu přehrát FW zkusil sám). A ano s DDR2 Kingstony byly problémy a od té doby jsem je neosazoval.
    Ohledně disku bych to asi řešil vlastními preferencemi, takže klidně zaměnit za WD (nebral bych Green ani Red edici), řekněme tenhle.
    DVD mechaniku bych zvolil tuhle, ICE si stěžoval na tu levnou Samsung, že je příliš hlučná.
    Tenhle chladič osazuji do každé druhé sestavy, je kvalitní, relativně tichý a problémy s ním nebyly. Kdyby byly peníze, tak bych klidně připlatil i na Scythe Mugen 4. Vzhledem k potenciálu sestavy k taktování by se tam možná i tenhle chladič hodil více.

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Kirk1 Zobrazit příspěvek
    To Kevin: Bro naozaj neviem na čo konkretne ma upozorňuješ prosím trochu obšírnejšie
    Díky dvířkám, kterými je case osazene nelze instalovat regulátory ventilátorů, neboť následnému zavření dvířek v drtivé většině vadí knoflíky potenciometrů.

Citace Původně odesláno od Kirk1 Zobrazit příspěvek
    ...som urobil v predchádzajúcom PC zo značkou Kingston (neviem či som narazil na blbú celú edíciu ale napriek tomu že mam na ne doživotnú záruku tak nie a nie ich rozbehať na základné takty 1066 proste bežia na 800 a ani bohovi viac ... to už nejdem riešiť) preto som písal že si potrpím na "vnútorný súlad"
    IMHO způsobeno špatným nastavením BIOSu základní desky. V drtivé většině bylo nutno nastavení modulů RAM provést manuálně a nenechávat nastavení na základní desce.

Registrace
    Jan 2009

Venca:
    Hľadám iba vysvetlenie žiadne výtky v podtexte to že niečo nepoznám neznamená že je to zlé, že ano. Mile rád sa nechám presvedčiť radšej overenými kusmi ako nejakou nálepkou alebo silou zvyku . Oba chladiče sa mi páčia možno zoberiem ten Scythe. Čo sa týka HDD ako som povedal situácia sa mohla po pár rokoch zmeniť aj ked neviem čo je to zač ten WD koľko má otáčok nikde to tam nie je spomenuté alebo som slepý.
    A čo sa týka pamätí stačí 8 GB? stačia tie čo si postnul ? neboli by lepšie s nejakým chladením alebo je to iba nejaký marketingový ťah ako čím viac pruhov tým viac adidas.
    Rád si nechám poradiť veď nikde nie je napísané že iba to najdrahšie je najlepšie

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Díky dvířkám, kterými je case osazene nelze instalovat regulátory ventilátorů, neboť následnému zavření dvířek v drtivé většině vadí knoflíky potenciometrů.
    Ahá vďaka už mi je to jasné, no je pravda že som nikdy nemal regulátor otáčok neviem či ho tam budem mať teraz ale myslím že v dnešnej dobe by sa mohol najsť nejaký regulátor ktorý by možno nemal knoflíky alebo aby nezavadzali je to IMHO momentálne vec ktorú nejako neriešim ja som sa bál že mi hovoríš niečo v tom zmysle "tú kasňu neber stojí za h**** nič" kedysi keď som bol mlady tak som mal rád všade "sitá a farebné vtráky" tým časom odzvonilo teraz ma láka nepoškvrnená nevinnosť

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    IMHO způsobeno špatným nastavením BIOSu základní desky. V drtivé většině bylo nutno nastavení modulů RAM provést manuálně a nenechávat nastavení na základní desce.
    A ako som spomínal je to za mnou OC som vtedy zavesil na klinec pretože systém nebol moc stabilný (a myslím že som si aj tak k tomu OC vybral blbú ZD) a teraz ma to (teda za par dní ) nebude trápiť

Registrace
    Feb 2008

Lepší chlazení paměťových modulů bych řešil v případě jejich plánovaného přetaktování. Paměťové čipy jsou schopné pracovat i při teplotách okolo 80 °C a to v rámci specifikace. Pokud bych měl volit lepší paměťové moduly, volil bych moduly s vyšší frekvencí i při nižších hodnotách časování. Procesory Ivy Bridge umí z vyšší frekvence paměťových modulů těžit. Paměťové moduly Crucial patří k jedněm z lepších díky použitý kvalitních čipů. V tomto případě se jedná o čipy Micron D9PFJ.
    Jelikož sestava je určena pro hraní her, tak 8 GB je plně dostačující. Vyšší kapacita by měla smysl při zpracování většího objemu dat. U her lze vyšší kapacitu využít pouze při hraní her s velkým počtem modů, které se musí během hraní hry nahrát. Jinak bude investice do modulů neopodstatněná.

EDIT: Nejedná se o přetaktování, nýbrž o nastavení. Bohužel za tu dobu si již nepamatuji, zda-li jsme to řešili či nikoliv.

Registrace
    Jun 2008

Kirk:
    Však já ti nic nevytýkám, pouze vysvětluji, proč jsem vybral dané komponenty a jaké s nimi mám zkušenosti. Pokud jsi to pochopil jako "urážku", tak se ti omlouvám .
    8GB pamětí na hry bohatě stačí, dnešní hry ani tolik paměti nevyužijí. Tyto paměti jsou velmi slušné, s lepšími parametry než má většina konkurenčních modulů. Lepší chlazení není potřeba - pouze kdyby se taktovalo.
    U disku se jedná o klasický SATAII 7200ot/s disk. U disků to opravdu beru tak, že "podle vkusu každého soudruha". Spolehlivost je podobná, v poslední době se objevuje akorát na SG pár stížností na hluk při parkování hlaviček (chce to vypnout AAM).

Btw. o pár stovek výše se dají koupit ty samé paměti s vyšším taktem.

Registrace
    Jan 2009

A presne o tomto som hovoril netreba hneď všetko meniť stačí takto úplne presne stručne a najmä výstižne vysvetliť hneď mam o tom inakší obraz. Super som rád že značka Crucial sa takto chytila na trhu. Ešte k tej vyššej frekvencii pamätí asi máš na myslí tie s 1866 neviem presne na ZD je však toto: Support for DDR3 2400(OC)/1600/1333/1066 MHz memory modules také číslo tam nie je nebude to problém?

EDIT myslím že som to tu neriešil

Edit 2 je nejaký strašný rozdiel medzi 5400 a 7200 postrehol by som to?
    Naposledy upraveno uživatelem Kirk1: 05-09-2013 v 18:59

Registrace
    Jun 2008

To, že tam to číslo nevadí, cokoli, vlastně výrobce říká, že cokoli mezi 1600-2400 MHz ta deska podporuje s taktováním.
    Konkrétně u pamětí ti výrobce říká, že u 1600 MHz ti rozhodně ty paměti musí fungovat na 1600 MHz, u 1866 MHz rozhodně musí fungovat na 1866 MHz (můžou však fungovat i na 1600 MHz a lepším časováním).

Rozdíl v rychlostech je znatelný, osobně bych vzal 7200 ot. disk.

EDIT:
    sorry, občas napíšu pitomost, protože 10x opravuju větu kterou píšu... mělo tam být:
    To, že tam to číslo není, to nevadí, vlastně...
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 05-09-2013 v 19:27

Registrace
    Feb 2008

Výrobce základní desky danou frekvenci oprační paměti podporuje. K jejímu nastavení si budeš muset dopomoci manuálním nastavením v BIOSu (zde v případě přetaktováním).
    Václavova poznámka o funkci modulů RAM s nižší frekvencí a nižším časováním je správná, ovšem toto Ti nezaručuje ani výrobce základní desky a ani výrobce paměťových modulů. Správné nastavení paměťových modulů je dána specifikací výrobce daných modulů. Výrobce základní desky pouze deklaruje, že jím ověřené paměťové moduly s frekvencí tou a tou na dané základní desce fungují, nikoliv to, že budou fungovat paměťové moduly s jiným nastavením, než-li tím, které udává jejich výrobce.
    Co se týče pevného disku, tak vol pevný disk s otáčkami 7200 ot/min. Nízkootáčkové disky jsou vhodné pro zálohu dat či jako "odkladište". Vzhledem k použitým otáčkám mají nižší přístupové doby.

CO se týče sestavy navržené Václavem, tak bych s ní souhlasil. Škoda, že MSI N770 je o celé 3 tisíce dražší, její výkon je cca o 20 % vyšší.

Registrace
    Jun 2008

Ano, je to škoda s tou grafikou... ale i tak je pořád levnější, než cca stejně výkonná GTX680... ještě mě zajímá, kam se cenově a výkonově zařadí Radeon 9950...

Registrace
    Jan 2009

Výborne páni tak si to skompletizujeme škoda že neviem nejako urobiť ten košík v czc ale bolo by to trebarz takto: http://www.czc.cz/kosik je to cca o liter viacej ale to je max čo za to som ochotný dať (možno zmením ten chladič a HDD ... neviem ako sa vyspím tým sa da ušetriť cca tých 600 kč) čo sa týka tej grafiky tak 3 litre je už strašne moc takže tato varianta nepripadá do úvahy

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 12:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč