reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

recenzia na zdroje?

mr-alien (22)|2.8.2006 10:35
Zas ma napada ta otazka.... PRE KOHO? Su to pekne drahe zdroje (ocenujem ze ste tam napisali - VYSEJ TRIEDY) aspon viem ze citat to nemam a nemusim lebo taky fuj drahy zdroj si nekupim. Myslim ze v podstate je to zbytocne pisat ale snad vas niekedy napadne pisat o nieco cenovo dostupnom.
wizaard (913)|2.8.2006 10:59
Jasně, taky jsou pro mě tyhle recenze k ničemu, ale neznamená to, že by se neměly objevovat. Každopádně si ale myslím, že je tady na SHW strašně moc recenzí na "nedostupné" věci (GeForce 7800GTS apod., skříně za 4000Kč, zdroje za 1000Kč), ale těch dostupných je minimum (př. levnější grafiky - teda je fakt, že 7600GS tu je dost a 7300 tuším taky, ale co ty další?, levnější skříně do 2000Kč chybí nebo zdroje a věci pro "normální lidi").
SmartMole (297)|2.8.2006 15:06
Myslím si, že kritika na SHW dopadá celkem neoprávněně. Pokud byste trošku zahledal, v nedávné době tu byl výrazně obsáhleší test zdrojů střední třídy(myslím co se týče počtu testovaných kousků). No a teď došla řada vyšší třídu. Navíc vzhledem k vzrůstajícím nárokům komponentů na energii (především grafických karet) bych řekl, že je tento test opodstatněný. I když se pravda, že ty zdroje jsou ***evsky drahý! Ale co? Co je to drahý? Za procesor klidně 5 tisíc dáte ale za zdroj ne? :-)) Ale jo...mohly by být levnější...rozhodně mi tam chybí fortron, který za rozumné peníze nabízí srovnatelnou kvalitu...
wizaard (913)|2.8.2006 15:27
Konec Tvého příspěvku mi mluví z duše :). Každopádně nejsem proti testování dražších nebo drahých komponent, vždycky si rád přečtu recenzi na takové produkty, ale vím, že si je určitě nekoupím. Proto by se tu kromě těchto měly objevovat i recenze produktů všech ostatních kategorií - tzn. od low-endu až po hi-end. Ale pomohly by i obecné aktuální články na způsob teorie - na co si dát pozor, co je důležité, co je méně důležité a podobně. To mi tady hodně chybí (víc takových článků), ale samozřejmě recenze a megatesty hlavně.
SmartMole (297)|2.8.2006 16:04
[QUOTE=wizaard] Proto by se tu kromě těchto měly objevovat i recenze produktů všech ostatních kategorií - tzn. od low-endu až po hi-end. Ale pomohly by i obecné aktuální články na způsob teorie - na co si dát pozor, co je důležité, co je méně důležité a podobně. To mi tady hodně chybí (víc takových článků), ale samozřejmě recenze a megatesty hlavně.[/QUOTE]

Ten low-end u zdrojů ani nemá cenu testovat...myslím si že je to dost velký hazard s komponenty. U jiného hardwaru jsem také pro. Co se týká obecných článků, tak ty tu vždy byly a dělají se nové, ale je pravda, že by to mohlo být častěji. Ostatně, bylo by fajn, kdyby žačlo vycházet každý den více článku a ne jeden, ale rozhodně ne na úkor kvality! Každopádně SHW u mě vede jako český server s tematikou hardwaru.
ICEBOSS (3435)|9.8.2006 21:00
to zalezi vylozene na lidech, ze. nekdo krmi dualcore nejakym Eurocasem a nekdo si koupi zdroj za 3000.
tequilla (1015)|10.8.2006 16:16
Mam takovej malej postreh -> Pokud se testuje Low-End, tak nikdo neceka zadnou velkou kvalitu a proto testovany produkt muze prekvapit jedine prijemne. No a pokud se testuje High-End, kvalita se jiste ocekava na daleko vyssi urovni. Prekvapeni se tedy kona jen v negativnim slova smyslu (napr. zdroje znacky Chill Inovation). Tak ci onak je vzdy dobre vedet co a jak v testech prekvapilo. Proto povazuji testy Low-Endu za stejne uzitecne stejne jako testy High-Endu nebo Main-streamu.

Existuji vubec nejake pouzivane ceske vyrazy pro slovni spojeni low-end, main-stream a high-end? (mozna to je namet na dalsi thread)
wizaard (913)|10.8.2006 17:59
Ano, u hi-endu se očekává vysoká kvalita a je taky pravda, že ne vždy se dostavuje, na což je samozřejmě dobré upozorňovat (to absolutně nechci kritizovat), ale právě hi-end je pro uživatele s "hi-money", takže rád bych něco pro mě (no, "no-money" -> no-end resp. "free-of-charge-end" asi nebude, ale low-end je OK). Nepřijdou mi proto zbytečné ani testy karet jako je GeForce 6200TC nebo obdobný Radeon, protože i takové karty hráči kupují! Věřte nebo ne, kdo má hluboko do kapsy a doposud jel na GeForce2 MX400, tak vážně ocení i GF6200TC, to jen na okraj...
tequilla (1015)|10.8.2006 18:38
Testy low-endu ocenuji samozrejme i ja, coz svym zpusobem zminuji i v posledni vete prvniho odstavce. Ono je dobre vedet, jak je 6200TC vykonna ve srovnani s drazsimi grafikami a take je dobre vedet, co podporuje a co ne. Tudiz to jsou vse dulezite informace pro potencionalni zakazniky a dokonce i pro ty, kteri kupuji grafiku lepsi. Diky recenzi low-endu vedi, za co si priplaci a jestli jim to za ty penize stoji.
wizaard (913)|10.8.2006 23:22
[QUOTE=tequilla](...) Diky recenzi low-endu vedi, za co si priplaci a jestli jim to za ty penize stoji.[/QUOTE]
Taky rozhodně dobrá myšlenka. Mám právě v současné době doma GF6200TC (ve stole, 1400Kč) a GF6600 (v PC, 2500Kč) a vážně jsem zjistil, že ty peníze za to vážně stály, skoro bych řekl, že je to jako s Coca-Colou - 0,5l za 15Kč, 1l za 19Kč, 2l za 29Kč... prostě tím myslím, že le víc než o 1100Kč lepší :). Snad neplácám OT, ale prostě jsem chtěl zareagovat. Tohle podle mě SHW permanentně opomíjí a je to strašná škoda, přitom otestovat low-end HW je extrémně finančně jednodušší oproti hi-end. Taky si myslím, že se tady na SHW zbytečně opomíjí i mainstream. To je prostě můj pocit, když si čtu recenze na case za 4000Kč, na grafiku za 9000Kč, na CPU za 8000Kč nebo na desky za 4500Kč, prostě se mi nějak nedostavuje pocit "hmm... takže tuhle nebrat, tuhle jo", ale spíš "no... tak se mrkneme, co je dneska to nejlepší, srovnám to se svým PC, hmm... no, ještě to jde, nekoupil jsem úplný krám" a tím vše končí. Je mi pak už úplně jedno, že ta deska má tohle a ono, že ta grafika má super paměti, ale prostě to čtu jenom kvůli porovnání a ze zvědavosti po informacích o HW, nic víc... :( Ty recenze mě pak vůbec neosloví :(
mr-alien (22)|11.8.2006 11:30
konecne tu aj niekto iny hovori k veci. Sami vidite, ze ankete kolko stal vas zdroj dopadla tak, ze vecina ludi si kupi radsej zdroj za 1000 a ked sa pokazi kupia si radsej novy stale to bude 2000 a nie 4. Snad sa konecne zobudi aj redakcia sw a zacnu pisat aj o cenovo dostupnych veciach aby to bolo presne tak ako tu pisal ten clovek nadomnou, ktory to v podstate velmi dobre vystihol.