reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po odpojení starého disku nový disk nenabootuje

Stetha (66)|9.9.2013 21:29
Zdravím, pořídil jsem si nový počítač, na který jsem se několikrát neúspěšně pokusil nainstalovat systém z flashky a poté z CDčka. Nakonec jsem systém nainstaloval přes image ze starého disku s vlastním systémem, který byl k novému počítači připojen. V jednu chvíli jsem měl tedy v počítači 2 disky a 2 systémy. Při zapnutí počítač mám vždy možnost vybrat si, který systém pustit, oba systémy fungují. Pokud ale odpojím starý disk, nový nenaběhne, píše to jen "Disk boot failure, insert system disk and press enter"
Děkuji za rady
kevin00 (10238)|9.9.2013 21:45
Stetha (66)|10.9.2013 19:30
Děkuji moc, ty jsi mi poradil snad pokaždý, když jsem se tu na něco ptal :)
Vyřešil jsem to tedy trochu jinak, podle návodu na http://www.sevenforums.com/tutorials/209885-bootmgr-move-c-easybcd.html, tak snad jsem to nějak nepokazil. Neměl jsem totiž při spuštění instalace windows možnost dát repair, každopádně si mě aspoň navedl, po čem koukat, díky!
edit: Jen ještě jedna věc, i když je starej disk odpojenej, stejně mám možnost si vybrat ze 2 systémů, při startu počtače. Ten druhej systém, ze starýho disku, samozřejmě nenajede. Jde tohle ještě nějak opravit, aby najížděl rovnou ten nový?
john (877)|10.9.2013 19:36
stahni si easybcd a v nem si to oprav
Stetha (66)|10.9.2013 20:12
Tak děkuji pánové, nevěděl jsem, že to půjde tak jednoduše :)