reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyčištění PC (HW)

bulhy (235)|11.9.2013 17:06
Zdravím. Mám tu takový problém. PC poslední dobou seká a nezvládá na svou konfiguraci to, co měl. Na vině je i SW, jelikož je to zapráskaný atp., ale Windows je prostě OS, co občas ten reinstal potřebuje. Každopádně bych teď rád vyřešil HW. Je to děsně zaprášený, jak uvidíte na fotce... Čím to vyčistit? Mám možnost to vzít ven a projet kompresorem, ale nepoškodí se nic? Popř. jaká jiná řešení existují?

Předem díky za pomoc ;).

Foto - já vím, je to hrůza toho prachu :D
Georginek (2957)|11.9.2013 17:32
Ono taky zalezi, jaky mas v kompresoru tlak...... Ale prach se odfoukne i kdyz budes foukat z dalky tim nic neposkodis.
Prodavaji stlaceny vzduch ve spreji, ale kdyz mas doma kompresor, tak proc neco kupovat a delat si v pokoji bordel.

Uprav kabely - kdo se ma na to koukat......:rolleyes:

Asi moc neuklizis, vid?:notsure Takhe vypada PC myho brachy, kterej luxuje jednou za pul roku koberec.... ( a to ta bedna jeste stoji na bedynce )

K SW: Radim preinstalovat, naprosto cistou instalaci, v pripadech padu, nefunkcnosti, budes muset otestovat jednotlive komponenty, bychom ti pak napsali jak na to.

Vyndej zdroj a rozeber ho, taky bude potrebovat ocistit........ Ale stejne ani komperor te nezbavi spiny, takze po ofoukani, pekne vlhky hadrik a otirat lopatku po lopatce ( treba na ventilatoru atd )
bulhy (235)|11.9.2013 17:37
Jj, tak snad ne :D. Co se kabelů týče, tak mi nijak nevadí, jelikož to mám zakryté a vůbec dovnitř nelezu :-D... PC jsem nikdy nečistil, nebylo prostě potřeba a chuť.

SW je mi jasnej... To projde reinstalem, jak jsem psal výše..
john (877)|12.9.2013 11:48
WOW: totalni rozborka/sborka, vcetne procisteni kontaktu.....
az otevrene komponenty / zdroj, chladic, ventilatory / projet stlacenym vzduchem a pote svedska uterka, isopropyl, vycisteni slotu a vsech kontaktu na RAM atd...., snad jen CPU nebude muset ven....