reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rampage Black Edition 4 a rekordy

flanker (1579)|12.9.2013 16:24
Uááá, pro všechny blázny ROG a Extreme verzí především. Co říkáte na Rampage 4 Black edition? Kdysi už nějaké foto bylo, vypadá to však, že se deska skutečně do prodeje dostane. Za výměnu za klasickou Rampage IV Extreme mi to nestojí, ale kdybych neměl a mermomocí chtěl Extreme verzi...dnes už bych vzal Blacka :).






Deska má klasicky osm DRAM slotů, co se změnilo je pochopitelně vzhled. Vidíme něco jako náznak okrytování desky u IO výstupů. Pasiv nad jižním můstkem nemá větráček (konečně, ačkoliv ani an R4E se už díky BIOSu netočí). Je zde jasně více SATA konektorů, celkem 10 a 2x eSATA. Takže deska vypadá pro normální využití i použitelněji. Stará dobrá Rampage IV se tak trochu konektivitou ztrácela ve srovnání s dnešními Z87 deskami vyšší třídy. Vidím i dva BIOS čipy, zvukový čip je stíněný a má i nějaké operační zesilovače. OC část je v hornbím rohu, škoda, že asi vypadla podpora OC Key. Sice OC panel je novější, ale proč se hned po roce a půl či dvou vzdát zajímavé funkční věcičky na úkor jiné.

Desku už otestovalo i pár overclockerů v rámci IDF v San Francisku. Mám dojem, že je tam 8-Pack, Lam, CherV, Shamino, Dumo, Raja, Fugger...


Procesory poskytl Intel, jedná se však o výběrové kousky, se kterými se běžný smrtelník nesetká a pokud ano,ani o tom nebude pořádně vědět (průměrný uživatel, který se o OC moc nezajímá). Tyto kousky se někdy vracejí Intelu a nebo zůstávájí jako "dar" u těch nejlepších...

A tady jsou výsledky, aktuální světové rekordy.


Hlavně můj oblíbený Cinebench R11.5, nynější rekord je 17.55 bodu! Pro zajímavost, já jsem dosáhl taky velmi pěkného výsledku 16.86 bodu... S nejlepšími Haswelly se dostanete zhruba na 13 bodů s dusíkem, na vzduchu/vodě okolo 10.5b


3D Mark Firestrike na 5755 MHz CPU, 4x GPU Titan 1423 MHz/7096 MHz :!:


3D Mark11 v Entry a Perfomance módu, tady byl CPU na pdoobné frekvenci, grafiuky byly lehce níže s taktem...V performance i procesor musel jít jen kousek nad 5600 MHz. Ono v zapojení čtyř grafik je to záhul celkově...