reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD 3.5 napájení externího disku

Vik.Urbi (5)|16.9.2013 13:16
Zdravím vás,

mám dotaz ohledně napájení HDD SATA disku 3.5 pomocí externího zdroje. Napíši radši konkrétní příklad, bude to lepší. Potřebuji napojit HDD 3.5 Disk o velikosti 320 Gb k motherboardu notebooku, který nezvládne sám tento disk napájet přes společný konektor Sata (data+napájení). Tento disk nemá fungovat jako přenosný, proto nechci žádnou dokovací stanici, nebo něco podobného. Disk chci z důvodu rychlosti připojit pomocí Sata kabelu (nikoli eSata) namísto USB 2.0 ani 3.0. Disk to podporuje a současně i deska má vstup na Sata. Měl jsem jeden dock, který zadýmil a odešel, mám ale stále od něj napájecí kabel a zdroj. Zdroj má koncovku 4 piny (kulatý) a to 5V+Zem, 12V+Zem (zem je nejspíš propojená a společná). Dotaz tedy je, doporučíte mi, jakým způsobem co nejjednodušeji tento HDD nastálo připojit? Datově to půjde přes SATA kabel a voltage bych chtěl připojit přes molex a redukci na Sata napájení. Jde mi o to, jestli HDD 3.5 využívá "12V", nebo "5V a současně 12V", nebo jak to přesně s napájením je.. Jestli je potřeba na molex napojit obě žíly 5V a 12V a obě nechat pro disk, případně jestli stačí pro HDD 12V a těch zbylých 5 např použít na Ventilátor 5V.

Díky moc, snad se to již tady neřešilo....
zsdx (2098)|16.9.2013 16:26
Schema zapojeni, pouzij 12V i 5V.
Vik.Urbi (5)|16.9.2013 17:01
Díky moc za odkaz, s koncovkou asi nemám problém, resp. použiji redukci MOLEX-SATAPOWER tento:
http://www.evercase.co.uk/images/PSU/PSU/Acces.MolexSata.jpg

Spíše jde o to, jestli napojit všechny dráty, tj. 12V žlutý, 5V červený a 2x černý zem, nebo jestli by stačilo napojit jen kombinaci 12V+zem.

Ale podle obrázku předpokládám, že je potřeba 5 i 12 V, protože schéma tam zobrazuje obě barvy, a ještě oranžovou, ale to nevím jestli je potřeba a kde ho vůbec vzít.

Díky...
zsdx (2098)|16.9.2013 18:31
Vyzkousej, uvidis ;) V nejhorsim pripade se disk nerozjede nebo nebude detekovan, ale ublizit mu nemuzes.
Oranzovych 3,3V nepotrebujes.