Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: HDD 3.5 napájení externího disku

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Zdravím vás,

mám dotaz ohledně napájení HDD SATA disku 3.5 pomocí externího zdroje. Napíši radši konkrétní příklad, bude to lepší. Potřebuji napojit HDD 3.5 Disk o velikosti 320 Gb k motherboardu notebooku, který nezvládne sám tento disk napájet přes společný konektor Sata (data+napájení). Tento disk nemá fungovat jako přenosný, proto nechci žádnou dokovací stanici, nebo něco podobného. Disk chci z důvodu rychlosti připojit pomocí Sata kabelu (nikoli eSata) namísto USB 2.0 ani 3.0. Disk to podporuje a současně i deska má vstup na Sata. Měl jsem jeden dock, který zadýmil a odešel, mám ale stále od něj napájecí kabel a zdroj. Zdroj má koncovku 4 piny (kulatý) a to 5V+Zem, 12V+Zem (zem je nejspíš propojená a společná). Dotaz tedy je, doporučíte mi, jakým způsobem co nejjednodušeji tento HDD nastálo připojit? Datově to půjde přes SATA kabel a voltage bych chtěl připojit přes molex a redukci na Sata napájení. Jde mi o to, jestli HDD 3.5 využívá "12V", nebo "5V a současně 12V", nebo jak to přesně s napájením je.. Jestli je potřeba na molex napojit obě žíly 5V a 12V a obě nechat pro disk, případně jestli stačí pro HDD 12V a těch zbylých 5 např použít na Ventilátor 5V.

Díky moc, snad se to již tady neřešilo....
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Schema zapojeni, pouzij 12V i 5V.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Díky moc za odkaz, s koncovkou asi nemám problém, resp. použiji redukci MOLEX-SATAPOWER tento:
    http://www.evercase.co.uk/images/PSU....MolexSata.jpg

Spíše jde o to, jestli napojit všechny dráty, tj. 12V žlutý, 5V červený a 2x černý zem, nebo jestli by stačilo napojit jen kombinaci 12V+zem.

Ale podle obrázku předpokládám, že je potřeba 5 i 12 V, protože schéma tam zobrazuje obě barvy, a ještě oranžovou, ale to nevím jestli je potřeba a kde ho vůbec vzít.

Díky...

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Vyzkousej, uvidis V nejhorsim pripade se disk nerozjede nebo nebude detekovan, ale ublizit mu nemuzes.
    Oranzovych 3,3V nepotrebujes.

Podobná témata

1. Porucha externího disku Toshiba
    Od Adeen v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-09-2011, 21:29
  2. smrt externího disku :(
    Od kilianek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 16-06-2011, 18:20
  3. Napájení externího disku 2,5´´