Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový router s usb

MOrzan (2)|17.9.2013 17:28
Dobrý den, rozbil se mi starý router a poohlížím se po novém.

Potřebuji aby měl USB port do které by se dal připojit flash disk, jehož data by byla přístupná pro všechna zařízení připojená na wi-fi a lan síť. Tedy aby jsem si mohl dát film na flešku a přehrát si ho na tabletu připojeným na wi-fi.
Připojení mám přes bezdrát od UNETu (6144/512kb/s) na střeše svedený klasicky kabelem přes napajecí krabičku (PoE adapter) do pc.
Pokud by měl odnímatelnou anténu nebo by šla připojit jinaá než interní bude to jen plus, ale není to podmínkou.
Žádný jiný požadavek nemám, ale nevyznám se v té spoustě zařízení a recenzí.

Na netu jsem zatím našel:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Ale nevím nic o jejich kvalitě. A u Mikrotiku nevím jestli bych zvládl konfiguraci a jestli by pro mě neměl až moc funkcí a věcí které nevyužiji.
Jakékoliv další zařízení jenž by uměli co jsem popsal rád přivítám.

Předem děkuji za jakékoliv rady.
DrZelenka (2491)|17.9.2013 17:55
U mikrotiku za cenu vyšší náročnosti (ale nastavit základ není moc složitý) dostaneš vpodstatě neomezený možnosti nastavení. V rámci sítě nám jich tu pár set běhá a skoro vůbec nereklamujeme/nevyměňujeme.

Ostatní jsou jednodušší, trochu levnější a vzhledem k rychlosti netu tě taky nebudou nijak omezovat. Pokud od routeru moc neočekáváš a jde ti jen o net/videa pro tablet, tak je vpodstatě jedno co koupíš (dokud to bude mít USB pro připojení flashky - zkontroloval bych manuály, aby router uměl soubory na flashce sdílet)
trodas (1753)|17.9.2013 18:40
Také bych se přimlouval za Mikrotik... a z příručky plyne, že je to USB v2:
http://i.mt.lv/routerboard/files/rb751U-2HnD-ug.pdf
...ale ani slovo o sdílení. Nicméně tady z manuály plyne, že vzdálený přístup k zařízení na tom USB portu je podporován (k čemu by také jinému byl, umí i tiskárnu a 3G modem):
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Port ( manuály: http://routerboard.com/RB751U-2HnD )

...a pokud by se ti zdálo, že je to Španělská vesnice, tak zkus toto konfigurační videjko :D :D :D
DrZelenka (2491)|17.9.2013 18:52
[QUOTE=trodas;543503]
...ale ani slovo o sdílení. Nicméně tady z manuály plyne, že vzdálený přístup k zařízení na tom USB portu je podporován (k čemu by také jinému byl, umí i tiskárnu a 3G modem):
[/QUOTE]

RouterOS od určité verze (tuším, že v 5.17 to začalo fungovat trochu použitelně - Mikrotik sám píše, že prioritou jsou GSM moduly atp, takže jim trvalo dlouho zprovoznit sdílení souborů :X ) obsahuje samba server, takže sdílení tam je teoreticky bezproblémový.

Bohužel po ruce nemám žádnej routerboard s USB portem, abych to mohl vyzkoušet :X
MOrzan (2)|20.9.2013 14:50
Díky za rady. Předpokládám, že videonávod je na nastavení wi-fi? Moc se v tom nevyznám a literatury na toto téma moc k sehnání v mém okolí není. Nastavení asi není podporováno v Čj?
Ten mikrotik se mě osobně líbí nejvíc. Asi jej objednám, a potom napíšu jak jsem dopadl. Mohu se když tak na vás obrátit, přímo zprávou, v případě potíží s instalací?
DrZelenka (2491)|20.9.2013 15:11
Nastavení je jednoduchý - stačí vědět co dělat. A neboj se, že bychom ti poradili s koupí a pak se na pomoc s nastavením vykašlali ;)