reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Náhodné změny pozice kursoru

wendy271 (30)|18.9.2013 11:19
Poslední dobou (cca tři měsíce) mne rozčilují náhlé změny pozice kursoru při psaní textu
(za dobu psaní tohoto řádku již 3x, včetně při nadpisu).
Musím se myší vrátit do požadované pozice a pak mohu pokračovat. Ještě štěstí, že systém zvukovým znamením ohlašuje
každé "marné" kliknutí do klávesnice, jinak bych mohl zbytečně "ťukat do KBD" do doby, než bych zrakem zpozoroval,
že v řádku nepřibývá žádný text.
Popsané výpadky vadí i při prohlídce delších textů posuvníkem, při projíždění internetových stránek, zkrátka náhle kurzor zmizí,
musím na posuvník myší znovu kliknout, popř. myš přestavit do správného okna a tak stále dokola.

PC je již letité s Intel C2D 84000, OS Win7, ale s tímto fenoménem jsem se ještě nesetkal.
Že by nějaký virus - šprýmující šotek ???
Nemáte obdobné zkušenosti ???

PS: Škoda, že v systému nemám "bod obnovení" starý aspoň několik měsíců.
wendy271 (30)|18.9.2013 11:41
Pro doplnění:
Myš je bezdrátová od firmy Trust s USB přijímačem, 2x AAA baterie nové.
Na dnes jsem si objednal myš novou.
Vybral jsem značku Sweex (má na 1x AA baterii vydržet až 500 hodin).
zsdx (2098)|18.9.2013 13:56
Tahle levna zarizeni holt maji sve mouchy. Takhle mi tancoval kurzor u opticke Geniusky, po vymene za nejlevnejsi Logitechku OK. Ovladac u obou pouze systemovy (HID).
wendy271 (30)|18.9.2013 20:00
Před chvílí jsem zprovoznil tu novou myš Sweex a odskakování kurzoru jsem zažil už několikrát !!!
Je fakt, že obě myši jsou cenově ze spodního spektra nabídky bezdrátových myší, ale takovéhle chování
bych nikdy nepředpokládal. Pohrabu se v odloženém HW a najdu drátové myši (USB nebo PS/2),
abych si ověřil, že je to nespolehlivostí těch "wireless mouses".
Tu myš Sweex jsem měl objednanou pro použití u nové LCD Smart TV, abych měl snazší ovládání
v internetových aplikacích. Jsem zvědavý, jak se tam bude chovat.

Co nevidět začnu prohledávat recenze na bezdrátové myši, snad se k nějaké solidní do 500 Kč dostanu.
wendy271 (30)|22.9.2013 19:45
S použitím drátové myši nemám už třetí den žádné problémy při psaní textů, ani při navigaci uvnitř a mezi okny
v internetových stránkách.
Někde odložené jsou ještě dvě dosti staré bezdrátové myši s "dokovacími staničkami",
zkusím je aktivovat a porovnat výsledky.

Máte někdo tip na spolehlivou bezdrátovou myš (postačí dvoutlačítková s rolovacím kolečkem)
s miniaturním přijímačem do portu USB ???
(další mnou sledované parametry jsou AA baterie-mám spoustu nabíjecích, automatické vypínání, snímání na libovolném povrchu).
kevin00 (10238)|22.9.2013 21:14
robky (3195)|22.9.2013 22:51
VencaX (3686)|22.9.2013 23:00
Mohu jedině souhlasit, používám jí už asi třetím rokem a funguje bez problému.
wendy271 (30)|22.9.2013 23:50
Dík za odkazy.
Parametry skvostné, recenze to jen potvrzují.
Vlastnit myš za takovou cenu jsem si ale nikdy nepředstavoval ani ve snu.
No uvidíme. Jestli se chování těch lacinějších myšek nepolepší. odložím je k ledu.
Dostanou ještě šanci až je vyzkouším na počítači u syna.
Já buď zůstanu u drátové myši (vždyť jsem jich desítky používal přes 25 let) nebo si udělám dárek k Vánocům.