reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Modem -> Router Canyon -> Router TP Link | Dva routery za sebou

fi5h3one (2)|21.9.2013 22:37
Zdravím,
vím, že tento problém je na internetu hodně rozebraný a i na tomto fóru se již řešil, ale nevím čím to je, ale prostě mi to stále nefunguje...
Asi 3 roky mám doma WIFI router Canyon CN-WF514M, který slouží skvěle, ale jak už to tak bývá, nechytám signál po celém domě. Tento problém jsem se rozhodl vyřešit koupí dalšího WIFI routeru, konkrétně TP-Link TL-WR740N. V prvním routeru (do kterého mi jde přes WAN internet přímo z modemu ''Motorola sb5100e'') mám zapojený jeden stolní počítač v konektrou LAN. Z dalšího konektrou LAN vedu drát přes celý barák do nového routeru TP-Link, zapojený jej mám v konektoru WAN. Z TP-Linku, z konektoru LAN pak vedu další drát do druhého stolního počítače. A teď přijde ten problém... Na stolním počítači mi internet někdy jede a někdy nejede (tak 50% na 50%), ale na notebooku připojeném přes WIFI jede jen tak v 10% zkoušek připojení. A co hůř, někdy se na TP-Link nemůžu připojit ani do nastavení přes prohlížeč.
Poraďte mi prosím jako dementovi s nastavením routerů..

Předem dík.
durib (1141)|22.9.2013 22:38
Nemám čas na dlouhý příspěvek, proto rychlovka: Z LAN Tendy to dej do LAN Tp-Linku. Na tplinku musíš vypnout DHCP a zadat mu statickou adresu z rozsahu tendy (např. Tenda má 192.168.1.1, tak na tplink dáš 192.168.1.2).
fi5h3one (2)|23.9.2013 17:10
Jo, pomohlo to. Díky :)