reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záloha pracovního disku

stastikp (42)|23.9.2013 22:45
Zdravím přítomné,
pracuji s citlivými údaji a potřebuji mít kdykoliv k dispozici data z disku. Jedná se o nastavení Windows a nějaké programy s vloženými daty. Nejlíp kdybych v podstatě mohl spustit zrcadlo disku. Zrovna se mi rozbil notebook, je týden v opravě a jsem bez něho bezmocný, protože tam mám nainstalovaný program, který není přenosný. Uvažoval sjem nad dvěma disky na stolním PC, ale stejně v případě poruchy musím celé PC dát na servis, takže je mě jenom disk na nic. Mám k dispozici stolní PC a notebook. Ideálně bych potřeboval externí disk nebo jiné úložiště, na který se bude zálohovat defakto spustitelná verze Windows s veškerými daty jaké mám na v notebooku. V případě poruchy bych mohl pracovat s touto zálohou samo z druhého PC. Myslíte, že je toto řešení možné ? Děkuji za rady ev. za jiné možnosti.
j.albi (476)|24.9.2013 08:23
Řešitelný je přenos dat. U programu pouze, pokud je portable. Nebo program nainstalovat i na druhý PC.
johny__g (6387)|24.9.2013 10:39
Asi tak, není možné přenášet nainstalovaný systém mezi dvěma počítači, které jsou hardwarově rozdílné. Jedině pořídit dva identické počítače a sdílet jen data.
john (877)|24.9.2013 10:50
porid si doma miniplatformu aplikacni+DB server / samozrejme v nakem rozumnem RAIDu 5+ / a PC pouzivej pouze jako konzoli...
pripadne AP+DB server spoj v jeden kus HW...
BTW: kdyz uz pracujes s az tak s citlivymi daty, at ti zamestnavatel zridi iNet pripojeni a jed z jeho HW jako konzolista jak doma, tak v praci a zalohu nebudes muset vubec resit / temer /...
zsdx (2098)|24.9.2013 11:40
U XP bych to resil HW profily a pod novejsim OS virtualizaci. Vzdaleny pristup (john) je take snadne reseni.
astec (1823)|24.9.2013 11:56
Tyto potřeby řeší jedině virtualizace PC. Nainstaluješ prostředí a nad ním třeba WIN. Poté si uděláš obraz virtuální mašiny, kterou zazálohuješ a v případě potřeby jednoduše přesuneš na jinou mašinu s virtuální vrstvou