reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zkušenosti s Acerem okolo 20 000

Pufintak (3)|26.9.2013 08:49
Ahoj, právě mi odešel jeden notebook (Asus, herní, i7, 4 jádro, GeForce GT550M) a plánuju koupit si za něj náhradu. V širším hledáčku mám prakticky zástupce prakticky od všech větších značek (zejména Acer, Asus, Dell, HP a Lenovo), ale potřebuju poradit s výběrem. Naprosto nejlepší poměr cena/výkon má tento Acer:
http://www.alza.cz/acer-aspire-v3-571g-gray-d373808.htm
Acer Aspire V3-771G
i7 3630QM, 4 jádro
GT 640M
1920x1080
Poměrně dlouho jsem zkoumal nabídku na netu a tenhle vypadá fakt nejlépe za ty peníze, ale... je to Acer. Acerům jsem se poměrně dlouhou dobu úspěšně vyhýbal, protože hodně lidí z mého okolí s nimi bylo nespokojeno. Moje otázka je, jestli i notebook této cenové kategorie od Aceru nebude dobrým kupem. Notebook bude využíván prakticky na cokoliv - hry, kancelářské aplikace, internet atd., takže ocením velmi dobrý cpu i slušnou grafickou kartu. Ptám se tedy, jaké máte zkušenosti s Acerem - zda opravdu dělají o tolik horší notebooky než konkurence, případně je lepší za stejnou cenu sáhnout po hůře vybaveném dellu, hp nebo Lenovu.
Díky moc za odpověď
Salamander (6177)|26.9.2013 09:31
Acer Aspire fakt neni moc dobra volba, uz kvuli legendarnimu servisu.
Poohledl bych se spis po Lenovu Y510 http://interlink.tsbohemia.cz/lenovo-ideapad-y510p-59392835-_d173405.html Core i5 ti bude bohate stacit.
VencaX (3686)|26.9.2013 09:40
Souhlas s kocourem...
Acer V3 nemá nic moc chlazení, je hlučný a ke všemu je zbytečné kupovat i7. Jednak je výkon i5ky dostatečný a druhak i7 více topí, což v kombinaci s nekvalitním chlazením bude mít za následek přehřívání, vyšší opotřebování komponent okolo atd. Y510 s i5 je dobrá volba ;)
Pufintak (3)|26.9.2013 09:41
Skvělý, to je přesně to, kam sem se chtěl dostat. Na notebooku budu dělat s kancelářskými aplikacemi, sledovat filmy, rád si zahraju hru - v současné době na mě čeká Fifa 14, rád bych zkusil i GTA V a AC 4. Není to ale tak, že každý den hraju 2 hodiny - na to nemám čas, je to tak na odreagování, o víkendech, přes týden příležitostně a max. hodinka denně. Jde mi o to, aby to ten počítač utáhl a aby se prostě nesekal.

Když bych si vzal i5 s horšíma parametrama než i7 - 1) utáhne to? 2) dá se teda čekat, že vydrží déle, když nebude tak předimenzovaná?
Salamander (6177)|26.9.2013 10:11
[QUOTE=Pufintak;544032]

Když bych si vzal i5 s horšíma parametrama než i7 - 1) utáhne to? 2) dá se teda čekat, že vydrží déle, když nebude tak předimenzovaná?[/QUOTE]

1) naprosto s prehledem
2) minimalne vydrzi dele na baterku ;)
Pufintak (3)|26.9.2013 10:17
Salamander: Díky moc. Jde mi spíš o to, jestli notebook v kategorii 20 000 prostě nebude lepší s i5 než i7, někdo říká, že to chlazení prostě odejde hrozně rychle, že tudíž míň vydrží a že i když má ta i5 i menší výkon tak to z zásadě nepoznám. Tak co je na tom pravdy? :D