Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Zkušenosti s Acerem okolo 20 000

Nováček
    Registrace
    Sep 2013

Ahoj, právě mi odešel jeden notebook (Asus, herní, i7, 4 jádro, GeForce GT550M) a plánuju koupit si za něj náhradu. V širším hledáčku mám prakticky zástupce prakticky od všech větších značek (zejména Acer, Asus, Dell, HP a Lenovo), ale potřebuju poradit s výběrem. Naprosto nejlepší poměr cena/výkon má tento Acer:
    http://www.alza.cz/acer-aspire-v3-571g-gray-d373808.htm
    Acer Aspire V3-771G
    i7 3630QM, 4 jádro
    GT 640M
    1920x1080
    Poměrně dlouho jsem zkoumal nabídku na netu a tenhle vypadá fakt nejlépe za ty peníze, ale... je to Acer. Acerům jsem se poměrně dlouhou dobu úspěšně vyhýbal, protože hodně lidí z mého okolí s nimi bylo nespokojeno. Moje otázka je, jestli i notebook této cenové kategorie od Aceru nebude dobrým kupem. Notebook bude využíván prakticky na cokoliv - hry, kancelářské aplikace, internet atd., takže ocením velmi dobrý cpu i slušnou grafickou kartu. Ptám se tedy, jaké máte zkušenosti s Acerem - zda opravdu dělají o tolik horší notebooky než konkurence, případně je lepší za stejnou cenu sáhnout po hůře vybaveném dellu, hp nebo Lenovu.
    Díky moc za odpověď
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Acer Aspire fakt neni moc dobra volba, uz kvuli legendarnimu servisu.
    Poohledl bych se spis po Lenovu Y510 http://interlink.tsbohemia.cz/lenovo...-_d173405.html Core i5 ti bude bohate stacit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Souhlas s kocourem...
    Acer V3 nemá nic moc chlazení, je hlučný a ke všemu je zbytečné kupovat i7. Jednak je výkon i5ky dostatečný a druhak i7 více topí, což v kombinaci s nekvalitním chlazením bude mít za následek přehřívání, vyšší opotřebování komponent okolo atd. Y510 s i5 je dobrá volba

Nováček
    Registrace
    Sep 2013

Skvělý, to je přesně to, kam sem se chtěl dostat. Na notebooku budu dělat s kancelářskými aplikacemi, sledovat filmy, rád si zahraju hru - v současné době na mě čeká Fifa 14, rád bych zkusil i GTA V a AC 4. Není to ale tak, že každý den hraju 2 hodiny - na to nemám čas, je to tak na odreagování, o víkendech, přes týden příležitostně a max. hodinka denně. Jde mi o to, aby to ten počítač utáhl a aby se prostě nesekal.

Když bych si vzal i5 s horšíma parametrama než i7 - 1) utáhne to? 2) dá se teda čekat, že vydrží déle, když nebude tak předimenzovaná?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Pufintak Zobrazit příspěvek

Když bych si vzal i5 s horšíma parametrama než i7 - 1) utáhne to? 2) dá se teda čekat, že vydrží déle, když nebude tak předimenzovaná?
    1) naprosto s prehledem
    2) minimalne vydrzi dele na baterku

Nováček
    Registrace
    Sep 2013

Salamander: Díky moc. Jde mi spíš o to, jestli notebook v kategorii 20 000 prostě nebude lepší s i5 než i7, někdo říká, že to chlazení prostě odejde hrozně rychle, že tudíž míň vydrží a že i když má ta i5 i menší výkon tak to z zásadě nepoznám. Tak co je na tom pravdy?

Podobná témata

1. Repráčky 2.1 okolo 500,-- Kč
    Od SimTrix v sekci Audio
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 30-11-2011, 16:33
  2. Zkušenosti s Acerem
    Od Intri v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 113
    Poslední příspěvek: 15-02-2009, 02:55
  3. NTB okolo 30k 15,4
    Od Figa v sekci Notebooky a netbooky