reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Koupě core i5 2500K

Septic (33)|28.9.2013 16:42
Zdravím,

čeká mě koupě nového cpu, protože ten aktuální (Phenom II X4 940 BE @ 3,6 Ghz) v některých hrách správně nesekunduje grafice (Radeon HD7970 Ghz).

Přemýšlím o pořízení platformy Intel core i5 s otevřeným násobičem a té se právě týká můj první dotaz.

Vzhledem k tomu, že za poslední 3 generace cpu se toho okolo výkonu na takt u Intelu moc nezměnilo, napadlo mě, jestli by nebylo lepší pořídit nějakou bazarovou i5 2500K, případně 2550K a k ní novou desku, paměti a případně chladič.

Cpu bych chtěl nějak rozumě přetaktovat pro dlouhodobý provoz a právě v tomto ohledu se možnosti aktuálních generací spíše zhoršují.

Hlavními důvody mé úvahy jsou lepší oc možnosti sandy bridge, lepší provozní vlastnosti po přetaktování a k zahození není samozřejmě ani nižší cena cpu, které jsou často ještě v záruce.

Jen bych si chtěl ověřit, jestli jsou mé úvahy smysluplné, nebo jsem nevzal v potaz nějaký rozhodující faktor.

Doplňující dotaz č2:

Na phenomu mám aktuálně Cooler Master Hyper Z600 se dvěma 120mm ventilátory.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000IPC&Search=600%20z&SearchType=2

Existuje nějaká dodatečná oficiálně sehnatelná sada, kterou bych tento chladič dostal na desku se socketem 1155, případně 1150?
Vyhnul bych se tím nutnosti pořídit nový chladič.

Samozřejmě bych mohl napsat přímo do Cooler Masteru, ale jde mi spíše o to, zda někdo už neřešil obdobný problém.

Předem díky za odpovědi.
johny__g (6387)|28.9.2013 17:15
Pokud by ti chladič nepasoval (podívej se co máš všechno za příslušenství), potřebuješ tohle.
Ohledně CPU - záleží na ceně za jakou seženeš. Ale zhruba to platí jak píšeš. 2500K je pořád slušný procesor.
flanker (1579)|4.10.2013 09:06
Jen bych se trochu zaměřil na desku a vzal desku ideálně čipsetu Z77. V budoucnu by si mohl třeba výhodně sehnat nějaký core i7 Ivy Bridge...