reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CDDVDW nečte konkrétní orig. DVD

petrov.pce (2)|30.9.2013 16:11
Jedná se o mechaniku TSST corp CDDVDW SH - S223B

- 4 roky stará, používaná výjimečně
- čte pálený i originální CD, DVD bez problémů, jediným problémem je:

- nedetekuje originál ANNO 1404 gold edition; kotrolka na mechanice zabliká, DVD se roztočí, ale v systému se DVD nezobrazí
- na jiném PC zmiňované DVD funguje bez problémů
- region je v systému nastaven jako oblast 2, DVD je česká verze
- WIN XP SP3, Phenom II X2 550, 4GB RAM, M3A78-EM, 4850 512 MB DDR5...

Prosím o tipy co zkontrolovat, na co se zaměřit. Díky!
hugostieglitz (907)|1.10.2013 00:01
zkontroluj to cd ,patrně bude škráblý trochu,a nehled na to že na jiný mechanice to najede,tak už to chodí,např mš na dvd playeru nejde cd pražáků a v autě je to v poho
trodas (1753)|1.10.2013 09:38
Řešení bude buď nová mechanika (když to v jiné jede - co nějaký OptiArc?) anebo tam, kde to jede, z toho udělat image soubor (*.mdf) a ten prostě mountnout jako CD/DVD přes DeamonTools.
petrov.pce (2)|3.10.2013 16:48
[QUOTE=trodas;544291]Řešení bude buď nová mechanika (když to v jiné jede - co nějaký OptiArc?) anebo tam, kde to jede, z toho udělat image soubor (*.mdf) a ten prostě mountnout jako CD/DVD přes DeamonTools.[/QUOTE]

díky za rady, udělal jsem si image disku...
byl jsem ale spíš zvědavej v čem je problém...
trodas (1753)|3.10.2013 20:55
To ti nikdo100% neřekne. Já osobně bych tipoval, že Anno 1404 bude mít nejakou ochranu, která se prostě na dané mechanice pokazila. Jako "ochrana" se používají různé dost nechutně nestandardní věci, takže tady je možné vše. Druhá a to pravděpodobnější verze je ta, že 4 roky jsou na tvou mechaniku už moc a že zapracovalo nějaké kurvítko, aby jsis musel koupit novou.
Z toho plyne, že jestli se to časem rozšíří a přestane ta mechanika číst i další věci, tak jde o kurvítko. Bude-li ještě rok fachat normálně, pak je to ochrana.

Nejlepší by bylo najít nějaké fórum, kde lidi mají (hrají) tuto hru a optat se - pokud má někdo stejnou mechaniku jako ty - ale je také možné, že pokud má někdo tuhle mechaniku, tak že nehraje Anno 1404, protože mu nejde načíst :D ...hej, to je složitý. Zkus napsat podpoře výrobce nebo se podívat, zdali a jakou ochranu Anno 1404 má. Tak se nejspíše dostaneme k pravdě.

Protože popravdě, já netuším ani co to Anno 1404 vlastně je. Tipuji nějakou strategii z čtrnáctého století, ale ... asi tak ;)