reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

špatně zapojený harddisk? prodleva

plaskotch (89)|2.10.2013 17:19
Zdravím, mám rok starý pc a šlape to. Nicméně občas se mi stává věc, že když chci načíst něco z hardu a pc tam musí hrábnout, je tam prodleva, něco jako když hrábnete na cd a počítač to musí nejdřív roztočit a až pak pošle data. Ta prodleva není moc velká a ani mě to nějak neruší, jen mě zajímá, jestli je možné, že je to nějak špatně zapojeno. U staršího počítače mi to nedělalo a když sem chtěl něco z hardu, bylo to hned.

díky za tipy.
johny__g (6387)|2.10.2013 18:27
A nemáš nastaveno aby se ti ten Green při nečinnosti vypínal?
plaskotch (89)|2.10.2013 23:44
no jo, to zní pravděpodobně. Tak já se pokusím zjistit, kde by se to mohlo vypínat. Díky!
mdot (107)|3.10.2013 02:26
Jestli hledas packu, tak ji nenajdes. Kazdy FS ma svuj commit interval (x sekund) a LLC se nastavuje ve firmware s parametrem /disable - wdidle. No a protoze jsi chtel zelene mozky casto ani to neberou, tak se mu vnuti hodnota v ms, tim se obejde "zeleny zazrak". Otazkou je, proc to resis, kdyz jsi to chtel.
plaskotch (89)|3.10.2013 19:23
[QUOTE=mdot;544377]Jestli hledas packu, tak ji nenajdes. Kazdy FS ma svuj commit interval (x sekund) a LLC se nastavuje ve firmware s parametrem /disable - wdidle. No a protoze jsi chtel zelene mozky casto ani to neberou, tak se mu vnuti hodnota v ms, tim se obejde "zeleny zazrak". Otazkou je, proc to resis, kdyz jsi to chtel.[/QUOTE]


Jo, to je mi jasné, že páčkou to nepůjde. Firmware...no jo, to je ono, že mě to nenapadlo.

A proč to řešim? Jak jsem psal v prvním příspěvku, prostě mě to zajímalo.
dík