reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sekání zvuku z hdd i z webu

zahra (9)|13.10.2013 14:12
Ahoj. Seká se mi zvuk z hdd i z netu, ve filmech i samotná hudba, v různých přehrávačích. Možná i video, ale to nedokážu přesně určit. Ruší mě hlavně ten zvuk. Mám Win XP, SP3, MB AsusTec Computer Inc. P5P800, Chipset i865PE, CPU P4 3000MHz, Device Audio : 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) AC'97 Audio Controller, Manufacturer : Analog Devices , Model : AD1985.
Jinak zvuk se dá jakž takž ovládat aplikací SoundMAX, ale nepodařilo se mi ji nastavit úplně ideálně (mám 2 repro a subwoofer, ale tato varianta tam nebyla, tak jsem zvolila něco jiného). To by ale nemělo asi být příčinou tohoto problému...
V životě jsem nemusela řešit problémy se zvukem, tak nevím, jaké info mám ještě sdělit. CPU vytíženo kolem 10 %. Může mi někdo poradit, co s tím? Mám si koupit zvukovku? Chci do toho dát co nejmíň a nevím ani jaké parametry by měla mít...
zahra (9)|13.10.2013 23:03
Opravdu nikdo neví, co s tím?
ICE_D (2754)|13.10.2013 23:09
Absolutne nemam sajnu, cim to muze bejt... jedine me napada preinstalovat ovladac zvukovky... :notsure
johny__g (6387)|14.10.2013 12:07
Jaký přehrávač používáš? Instalovala jsi nějaké kodeky?
zahra (9)|14.10.2013 13:07
Seká se to v různých přehrávačích - Winamp 5.5, VLC 0.9.9, v Mozille i Opeře. Kodeky ne - pro VLC prej nejsou potřeba - nechci si zaneřádit počítač zbytečným SW.
Spíš bych typovala problém HW nebo ovladač. Ovladač jsem tam tenkrát nějakej vnutila - našla jsem ho na diskuzích na netu, že by na tu mou zvukovku měl jít. Výrobce zvukovky ovladač přímo na tuhle kartu nenabízí... Je to stará zvukovka? Měla bych ji vyměnit?
romeno (40)|14.10.2013 15:01
Asi bych zkusil odinstalovat veskere prehravace a kodeky co mas v pocitaci a nainstaluj si balicek k-lite codec pack ktery obsahuje i prehravac windows media player clasic HC .
Asi nejlepsi prehravac bych rekl , prehrava mi naprosto vse krome 3D filmu . Pokud bude zvuk i tak blbnout , pak reinstal driveru zvukovky , pokud ani to nepomuze . Reinstal celeho systemu .
Pokud i tak problem pretrva , kup novou zvukovku do pci , stoji 200,- , mam ji taky a uplne mi staci . (Znacka Sweex)
johny__g (6387)|14.10.2013 15:39
VLC je ok, nic jinýho bych tam necpal, jen mám dojem že verze 0.99 je hodně stará. Chápu to tedy dobře, že nepoužíváš zvukovku integrovanou na desce? Pro tu totiž ovladače jsou na stránce výrobce.
r34ktor (7477)|14.10.2013 19:13
Poslední dostupný WHQL ovladač ze stránek ASUSu nefunguje?
zahra (9)|22.10.2013 09:09
Ahoj, díky všem za rady a za linky. Zkoušela jsem různé věci... vzhledem k tomu, že se video většinou kousalo tak +/- po 20 minutách bylo to testování opravdu dost úmorný. Naštěstí jsem pak na jiných diskuzích kápla na tip, který mi opravdu pomohl. Měla jsem problém s latencí, musela jsem vypnout wifi kartu - stejně ji vůbec nepoužívám. Pro všechny, kdo by měl stejný problém a narazil na tento post, posílám link na SW (není třeba instalovat, jen spustit), který ukáže, zda máte problém s latencí či nikoliv.... http://www.thesycon.de/eng/latency_check.shtml
Zdar!
trodas (1753)|22.10.2013 09:30
Aha, tak o latencích jsem tu psal někdy koncem října 2012: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/31802-Tuning-VIA-KT266A-chipsetu-hardcore/page2

A nikdo tomu moc nevěnoval pozornost. Většinou jde o problém (nikoliv u toho VIA chipsetu, co nacpal grafiku, zvukovku, síťovku a USB na IRQ 7) s tím, že v firmware či v ovladačích se zařízení nastaví vysoké latence:

[ATTACH=CONFIG]26970[/ATTACH]

...a je třeba je snížít z hodnot 128 a pod. na 32 či 64 max... ;)
zahra (9)|23.10.2013 20:44
Když to máš těžký, ti, kteří tomu rozumí, mají za to, že jde o nošení sov do Athén a ti, kdo slovo latence v souvislosti s PC slyšeli poprvé (a to se k tomu dohrabali po usilovné neúnavné detektivní práci) - jako třeba já - no tak pro ty je to dost okultní text :-))) V každým případě smekám před každým, kdo se takhle o své myšlenky a "objevy" dělí . Tyhle fóra jsou pro mě záchrana:-)

No, jinak teda uvidím, jestli mi bude z dlouhodobého hlediska stačit prostě nepoužívat wifi - snad jo. Zahájila jsem "nový přístup" k domácímu PC, což znamená: žádný zbytečný HW, žádný zbytečný SW, žádné pokusy a plané vylepšování (jsem holka, takže bych měla tendenci ulítávat hlavně na vzhledu oken a dalších prkotinách...) - ať má mašina lehký život a já taky :-) Snad mě tenhle problém nikdy nedostihne, nebo dostihne, až už bude PC stejně potřeba nahradit novým...