reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nova Graficka Karta

Redist (3)|15.10.2013 02:16
Dobry den. Chcel by som sa informovat ohladom chipsetu. Doma mam motherboard M5A97 LE R2.0 s AMD FX 6200 processorom , 16 GB corsair vengeance 1600mhz ram a AMD Radeon HD 7770 1 GB graficku kartu. Chcel by som kupit novu graficku kartu od nVidia problem ale je ze neviem ci bude vsetko v poriadku ak Chipset na mojej M.B je AMD 970/SB950. Bude tento chipset dobre pracovat s nVidia geforce GTX 760 ?

Presnejsie tento model grafickej karty chcem kupit : http://www.aria.co.uk/Products/Components/Graphics+Cards/NVIDIA+GeForce/GeForce+GTX+760/EVGA+SC+ACX+GeForce+GTX+760+OC+2048MB+GDDR5+Graphics+Card+?productId=56370

Neni som si isty pretoze kedysi som mal M.B s nVidia nForce 4 chipsetom a ATI HD 6450 a ked som kupil M.B s chipsetom AMD 970/SB950 tak vykon grafiky narastol o dost.

Tak so si myslel ze ci nieje potreba zmenit aj M.B na nejaky chipset ktori podporuje nVidia graf. kartu ak chcem pridat nVidia graficku kartu.

Dakujem vopred za rady.
tomasjerry (78)|15.10.2013 08:25
Aby som ta uviedol do problematiky.
Nvidia uz nevyraba chisety na AMD procesory, lebo uz nema licenciu. Tak ako nekupis AMD chipset na Intel.
Ak chces vymenit VGA nic ti v tom nebrani, jedine nad cim by som sa zamyslel, je, ci mas dostatocny zdroj. Ja by som volil kvalitny min 550 W zdroj. To by mal vklude potiahnut aj s pretaktovanim CPU, nakolko by uz mohol byt pre takuto VGA limitom prave CPU.
johny__g (6387)|15.10.2013 09:58
Výrobce čipsetu nemá vliv na to, jakou grafickou kartu si můžeš koupit. I nVidia karty budou na AMD čipsetu fungovat korektně.
Redist (3)|15.10.2013 17:13
heh na nova GK je uz na ceste .. no tesim sa ako maly chlapec .. som zvedavi ako to bude pracovat v 3D ... tato tema moze byt uzavreta