reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zamrznutí PC

Janeks (221)|12.7.2007 09:23
Prosím o radu..
Koupil sem si nový počítač a po nějake dobe vždy při náročnějších operacích (hry, rozzipování souborů) zamrznul a vždy ho musím resetnout. Někdy už po resetu nenajede. A tak sem skusil přehodit ramky a zase bylo vše v poho na nějakou dobu....
Ale teď už PC zamrzne i když na něm nic nedělám...
Prosím pomozte!!!
Moje sestava:
CPU: Inter Core 2 DUO E6600
MB: MSI P965 Neo Socket 775
GPU: Rleadtek Win Fast PX 7600GT
HDD: Western Digital 150 SataII
RAM: 2x Kingmax 512 DDR2 800

Díky za radu jestli chtete ještě jiné informace tak řeknete co a já vám to napíšu.....
Ještě jednou díky
pas!k (3765)|12.7.2007 09:28
Jako prvni vec je potreba pameti projet nejakym testem treba mem test nebo gold memory nastav normal test a nech to treba pres noc testovat tak zjistis jestli jsou pameti ok.. Take by bylo dobre zkontrolovat zda se ti neco neprehriva zmer teploty. A jeste bych uvital informaci co mas za zdroj nemas nahorou euro case? ;)

Memtest
Gold memory
Janeks (221)|12.7.2007 09:57
když sem to projížděl memtestem tak když tam byli obě tak to jelo v pohodě ale pak sem je skusil zvlášť a házelo to chyby..... nedávno sem to skoušel znovu ale nic to nenašlo.. dnes memtest teda spustím přez noc a zítra napíšu jak to dopadlo..
co se týče teplot:
MB: 32
CPU: 35
CPU1: 43
CPU2: 43
GPU: 66
a co se týče zdroje tak nikde nemůžu najít typ......
Janeks (221)|12.7.2007 10:07
euro case nemám
A co se týče toho zdroje : K-mex PZ series 400W
to je napsany na krabici... je to ono??
Petr S. (1220)|12.7.2007 10:38
[QUOTE=Janeks;41348]euro case nemám
A co se týče toho zdroje : K-mex PZ series 400W
to je napsany na krabici... je to ono??[/QUOTE]

jj, to by mohlo být ono ;)

Jinak bych ještě zkontroloval jesli se v PC nehádají nějaké komponenty ve Správci zařízení (v menu zobrazení pak nastavit Prostředky podle připojení). Dnes by sice už s tímto být problémy neměly, každopádně ale za to nic nedáš. Právě kvůli tomuto mi kdysi můj komp dost hrozně blbnul. Úplně stejně jako Tobě...

Sekalo se to podle nálady, především při zátěži a proto jsem se na tom cokoli náročnějšího pouštět :mistake . Ale třeba při pouštění filmů se to zasekalo během několik prvních vteřin :angry

EDIT: Pokud bys měl na výpise více zařízení, která by sdílela stejný kanál přerušení. Tak by by to snad tolik nevadilo - pokud jsou nová a pracují přesně podle normy PCI rev. 2.1 . Zda-li tomu tak je bys měl zjistit v manuálu k danému zařízení. Samozřejmě se to dá poznat také velice jednoduše a to tak, jestli máš s počítačem nějaké potíže tohoto typu - to je u Tebe ale jasné.

Kdyžtak pak zkus jít do Biosu (po startu PC většinou klávesa Del) a tady v menu PnP & PCI Configurations zapnout (Enabled) položku Update ESCD, Clear NVRAM či Reset Configuration Data. To zapříčiní opětovné rozdělení zdrojů IRQ, DMA a I/O. To je důležité především, pokud jsi do počítače vkládal nějaké nové komponenty, které se automaticky nedokázaly správně nastavit. Systém totiž většinou sám správně pozná, že byla vložena nová karta a vynutí si nové přidělení hodnot ESCD. Ale i tak se tomu někdy nestává...

Zkusil bych také nahrát nejnovější ovladače použitých komponent, případně flashnout Bios.

Některá zařízení jsou také vyloženě alergická na jiná a proto bych Ti doporučoval proházet trošku karty ve slotech PCI - přidělení IRQ se totiž určuje přesně podle toho, v jakém slotu je máš instalované. Samozřejmě pokud nemáš PC stavěn firmou a je zaplombován - přišel bys o záruku.

V nejzazším případě je nutné buď problémovou komponentu vyměnit, příp. v Biosu vypnout ACPI (položka ACPI Function v menu Power Management) a pak reinstalovat systém, který se dále nainstaluje bez jeho podpory (pouhé vypnutí položky bez reinstalace nepostačuje). Sice tím přijdeš o nějaké blbůstky, které se sice opravdu někdy hodí (např. různé režimy šetření) ale PC se Ti odmění lepší stabilitou.

Jak jsem psal o tom mém problému: tenkrát mě pomohl až tento, posledně zmiňovaný, postup...
pegy (757)|12.7.2007 14:14
[QUOTE=Janeks;41339]Prosím o radu..
Koupil sem si nový počítač a po nějake dobe vždy při náročnějších operacích (hry, rozzipování souborů) zamrznul a vždy ho musím resetnout. Někdy už po resetu nenajede. A tak sem skusil přehodit ramky a zase bylo vše v poho na nějakou dobu....
Ale teď už PC zamrzne i když na něm nic nedělám...
[/QUOTE]
Za prve by som skusil aby PC bezalo len s jednou ramkou, ak to bude padat, skusil by som druhu ramku, ak to bude padat aj s nou, zrejme bude chyba niekde inde, lebo 2 ramky naraz odpalene je uz velka nahoda...
Inak ak ti to skladali v obchode, tak im to zanes na reklamacku a teba to nemusi trapit.. ;)
Janeks (221)|13.7.2007 13:08
teď sem skoušel jak budou ramky fungovat po jedné při náročné hře Colin McRae Dirt a jedna to zvládala bez problému a s druhou to zase zamrznulo tak to asi bude ramkou ne???


btw: kompl sem skládal, není poskládanej z obchodu jinak bych jim ho tam zanes a neřešil to....
endivie (99)|14.7.2007 06:55
na teto desce korektne nefunguje vetsina pameti KingMax a Kingston :-D Corsair,Geiily a ADATA jedou v pohode. zrovna sme to resily ve ctvrtek kdyz prisel zakaznik s touhle deskou.
Janeks (221)|14.7.2007 16:00
díky za radu..
nechal jsem tu ramku se kterou se mi to sekalo projet memtestem ale nic to nenašlo.... možná máš pravdu...
husky14 (4214)|14.7.2007 20:45
Janeks: tvy problemy by moh taky zpusobovat prehrivajici se chipset, vzhledem k tomu, ze mas pasivni chladic NB.... Taktoval si?
Janeks (221)|14.7.2007 21:39
netaktoval všechno je původní...
btw: jaká je tak normální teplota harddisku???
husky14 (4214)|14.7.2007 23:00
Normalni tak kolem 35°C, pres 45°C bych ho dlouhodobe neprovozoval....
Janeks (221)|14.7.2007 23:18
:-D
tak to není dobrý

Zaráží mne GPU
husky14 (4214)|15.7.2007 10:32
Ty teploty nemas tak spatny.... Ta VGA taky celkem ujde. Zalezi kam az ti vyleze teplota v burnu, do 90°C je to v pohode. I kdyz na 7600GT v idle je 66°C celkem dost.
Jakou presne mas kartu (hod sem odkaz).....
Btw. taky mam 7600GT, s pasivem + ofuk 120 fanem na 600rpm a teploty 47°C idle a v burnu sem ji jeste nedostal pres 58°C....
husky14 (4214)|15.7.2007 11:07
No proto sem se ptal.... mas s pasivem? Jestli jo, tak tech 66 v idle by slo, ale jak sem ti psal, zalezi hlavne na burnu....
Janeks (221)|15.7.2007 18:07
chladič je aktiv....
Janeks (221)|20.9.2007 20:32
problém zřejmě vyřešen zakoupením nových RAMek (A-Data).....
od té doby co je mám se mi to ještě ani jednou nestalo.....