reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy poškozené foto, dokumenty Notebook Lenovo Z500 iCore 7

paja truhlik (10)|19.10.2013 03:36
Dobrý den,
Chtěl bych se s vámi poradit a požádat Vás o radu a pomoc.

Mám Notebook Lenovo idea pad Z500 i Core i7 s 1TB SSD diskem mám jej cca 4 měsíce OS win 8. cca po 2 měsících se začli poškozovat data nejdříve sem to dával za vinu virů jsem v UK a každý den na veřejných wifinách mé zabazpečení sem měl jen co poskytuje Microosft tedy defendra doteď mi to stačilo. Ale moje podezření je že odchází HDD jelikož jsem v cizině notebook jsem kupoval v česku nemám cestu se do čech teď vracet takže na záruční servis kvůli dignostice nepojedu.

Oč bych chtěl požádat tedy je, zda mi tady někdo nepomůže s otestovaním HDD.Děkuji

Mám poškozené s každého Alba několik fotek. nějnovější fotky nejdou otevřít žádné. plus také dokumenty textové či pdf soubory.
fotky jak soubory RAW tak JPG. co je nejhorší že to schytla i vložená SD karta ve čtečce.. takže to možná přeci jen bude VIR. opravdu nevím..

Děkuji.
r34ktor (7477)|19.10.2013 13:51
Zjisti jaký model disku v notebooku máš (např. pomocí HWiNFO) a pak si ze stránek jeho výrobce stáhni diagnostickou utilitu.
paja truhlik (10)|19.10.2013 16:56
disk mám tento tedy
Seagate ST1000LM014-1EJ164

Sahl jsem nějakou utitlitu SeaTools for Windows přímo z seagate.com ale buď stím neumím nebo to neni to co by to asi mělo být můžeš nějak pomoct?

stáhl a spustil jsem taky DiscWizard ze stránek ale tayk to nevypadá jako testovací utilita :(..
r34ktor (7477)|19.10.2013 18:00
Doporučuji spíše použít SeaTools pro DOS (pokud má ntb DVD±RW mechaniku).

Návody:
SeaTools pro DOS
SeaTools pro Windows
paja truhlik (10)|19.10.2013 18:21
Děkuji zkusím jen ted u sebe nemám žádne cd a ni dvd :(.