reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypinaní Pc při zátěži

Lathy (3)|19.10.2013 17:31
Zdravím.
Moje sestava je :
Windows 7 Ultimate
Amd athlon 64 x2 Dual core 5200+
4gb ram
deska: MSI MS -7260
Grafika: NVIDIA GeForce 8600 GTS

Stavá se mi to pri delším hraní her, které mi ale nepříjdou nějak moc náročné (League of legends, the sims) Dříve se nci takového nestavalo, až poslední 2 měsíce.
cca 14 dni zpet sem kupoval novou tesnicí pastu na procesor, takze ta by mohla byt v pořádku.
Přiložím par odkazu na foto ze Speedfanu při použití programu intelburntest.
Stacilo jen nekolik minut a a pc se vyplo.
http://imageshack.us/photo/my-images/824/ezwv.jpg/
Pc se vyplo když byla teplota core cca 94 stupnu.

Moc by se mi hodila rada.
r34ktor (7477)|19.10.2013 18:07
Pokud teplota jádra opravdu dosahuje přes 90°C v zátěži, tak si při výměně pasty špatně osadil chladič. Případně jsi zapomněl zapojit konektor ventilátoru, nebo praskla plastová západka na rámečku.
Lathy (3)|19.10.2013 18:12
Vypinalo se to aji predtim nez sem tam tu pastu nanasel, ale zase je fakt ze tam ta pasta uz viceméně nebyla. Zkusim na to mrknout. Ještě se zeptam někdo říkal že to může byt i zdrojem, ale zase když se divám na ty teploty, tak je to asi jasny cim to je. nebo se pletu?
r34ktor (7477)|19.10.2013 18:23
Primární příčinou je zjevně přehřívání.
johny__g (6387)|20.10.2013 15:20
Kolik a jaké tě "těsnící" pasty jsi tam dal? Ona ta pasta nic utěsnit nemá, jejím úkolem je vyrovnat mikroskopické nerovnosti mezi CPU a chladičem, tedy se jí dává skoro průhledná vrstva. Když v zátěži sáhneš na pasiv chladiče, je horký nebo studený?
Lathy (3)|21.10.2013 11:05
Včera sem na nej sahal a teplý nebyl. Ale pasivní chladič na desce byl rozpaleny dost. No asi mam strach ze sem ji tam dal víc . Ma to velky vliv ?
andrejus (145)|22.10.2013 16:11
Jak už písal r34ktor príčinov je prehrievanie, prehrievanie procesora to znamená že si niečo urobil špatne. Skus to znova daj tam tej pasty len tenučkú vrstvu a poriadne si skontroluj či si dobre uchitil chladič ! alebo čekni tie káble - či je pripojeny fan .