reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Pády PC

Neregistrovaný (0)|20.10.2013 21:17
Tazatel: Failos

Znění dotazu: Podstata problému: PC při některých hrách padá přičemž při sledování teploty procesoru okolo 46-50 stupních (normální teplota při běžném užívání cca 40 stupňů...)...
Podle mého jsou 2 možnosti prostě to ten procesor nedává a už je starej... anebo je problém někde v chlazení...
Spíš bych se přikláněl k druhé možnosti, protože když jsem chtěl testnout jak se PC zachová když nasadím hru kterou nemá procesor vůbec šanci zvládat.... Výsledkem bylo že hra zamrzla ke konci loadovací obrazovky a počítač normálně běžel dál.... Za to u her které bych měl na nejmenší detaily plynule rozjet tak počítač po dosažení teploty okolo cca 48,5 stupně nastene tzv. Modrá smrt...
Co se týče chlazení tak moje case nemá „vstupní větrák“ takže proudění vzduchu vypadá asi takhle:
PC mám z boku otevřený přehříval se příliš často, takže platím daň že ho musím často zbavovat od prachu...Grafika bere vzduch zespodu/trochu zboku...přesouvá ho na procesor a ten by ho měl odvádět na zdroj a zdroj ven, jenže tady je to moje dilema... větrák je směrem dolů takže vzduch fouká přímo na grafiku, proti proudu (ale když jsem osazoval chladák, přišlo mi to logické když jsem se koukal na ten tvar)...Tedy moje otázka zní: Jak moc pomůže otočení chlaďáku aby vzduch popoháněl od grafiky přes procesor směrem do zdroje, v případě že větrák od grafiky čerpá vzduch tzv. Z ničeho? …. A nebo problém spočívá v tom že můj procesor to prostě nedává, což podle hw nároků je nelogické...

Díky za všechny odpovědi a omlouvám se za nepřehlednost...

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Procesor: AMD Athlon II X4 640s 3,22 GHz
Grafika: Nvidia GTX 460 1GB
Paměť: 4 GB
Chlaďák: Arctic cooler: freezer 13
OS: Win 7 64-bit (těsně po reinstalaci)
Ovladače grafiky atd. samozřejmě aktualizovány...
Testované hry: AC3 a BF3 amnoho dalších
johny__g (6387)|21.10.2013 09:54
50 stupňů není nijak vysoká teplota. Za předpokladu že to dobře měří, že se díváš na správnou teplotu a že se nepřehřívá něco jiného.

Ventilátor na chladiči nemá foukat ani dolů (to opravdu není logické, teplý vzdych má tendenci stoupat!) a nejlépe ani nahoru, nýbrž dozadu, kde by měl být instalovaný odsávací větrák. Hnát teplý vzduch jen přes zdroj není dobré.

Zruš OC.
Failos (0)|21.10.2013 19:54
No Oc žádný nemám (pokud se tedy jedná o přetaktování)...to bych jsem ani nepsal a věděl bych příčinu... Spíš by mne zajímalo jak moc se zlepší to chlazení tím otočením toho chlaďáku... co se týče teploměru tak je možný že není na nejlepším místě ale na správnou teplotu koukám určitě...