reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

mozna nahrada za stary lcd?

TemnyMagic (14)|27.10.2013 09:14
poprosil bych o pomoc pri vyberu monitoru. Chtel bych nahradu meho stareho lcd monitoru 22" 1680x1050.. Monitor je urcen primarne na hry (80% dota2) a sekundarne filmy (hry 85%, filmy 15%). grafika 6950 OC,tedy moznost pripojeni hdmi, pokud se nepletu.. pokud ano, poprosim o radu jaky kabel a jaka by byla zmena oproti standartnimu pripojeni..? Cenovku bych videl okolo 3000Kc, pokud je to mozne, jestli ne, omlouvam se za topic..

Dekuji
TemnyMagic (14)|27.10.2013 11:12
dekuji za rychlou odpoved a v cem se vlastne od sebe lisi ty monitory? Podle technickych parametru co jsou napsane, jsou stejne a jsou oba vhodne na hry?

Recenzi jsem precetl, dekuji, jen premyslim, zda opravdu ten monitor za ty penize stoji :)
ICE_D (2754)|27.10.2013 11:35
Tady jsme to resili - https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/74726-Lze-vybrat-dobry-monitor-do-4000
Uzivatel velmi spokojeny.

Bohuzel technicke paramtery jsou jen cislo na papire, pokud si prectes par recenzi, tak zjistis, ze v praxi jsou vysledky uplne jine (ted mluvim hlavne o rychlosti odezvy, ktera je pro hry dulezita). 235P je trochu drazsi, ale jako vyhodu pridava vyskovou polohovatelnost. Jinak ty panely budou +/- stejne, hodne ale zalezi na tom, jak je vyrobce vyladi - a to se prave doctes v recenzich...
ICE_D (2754)|27.10.2013 15:33
To je novinka, to jeste nikdo asi nezrecenzoval :(
TemnyMagic (14)|27.10.2013 17:57
hmm, tak jeste chvili pockam a popremyslim, ktery si dam pod stromecek :) treba se najde a udela recenzi.. Ale pokud je ten za 4200kc opravdu kral stredni tridy, nejspis by stalo za to si priplatit, precijen na pc jsem denne :)
ICE_D (2754)|27.10.2013 18:37
Taky je mozny, ze do tech Vanoc bud spadne cena, nebo se najde nejaky jiny model, ktery IPS235P prekona ;)
TemnyMagic (14)|28.10.2013 16:58
ok, tak ja se jeste nez budou Vanoce ozvu :) Zatim diky moc :)
Blystar (42)|30.10.2013 14:51
Ahoj,

už taky nějaký ten pátek vybírám monitor. Do nejužšího výběru se dostal BenQ GW2450HM a LG IPS235P . V této chvíli jsem více nakloněn pro LG, jediné čeho se bojím je .. v podstatě můžu zkopírovat recenzi:

"
Sledování videa

Pokud si pustíte film, tak zjistíte, že největší problém způsobuje nemožnost vypnout dynamický kontrast. Ten dojde do takového extrému, že pokud zobrazíte černou barvu na ploše displeje, tak dojde po cca 2 s k vypnutí podsvícení, a tím vlastně celý obraz zmizí. Poté mu cca 1,5 s trvá, než opět podsvícení naběhne. Kdyby tato funkce šla vypnout, tak jistě výrobce udělá radost většině uživatelů.
"

.. nevím přesně jak si to mám vysvětlit, monitor chci převážně na filmy a hry. Prosím teda o radu, pokud s tím má někdo zkušenosti, jestli se toho obávat či nikoli a co to vlastně pro laika do důsledku bude představovat .. nemožnost vypnout dynamický kontrast
stn35 (27)|20.11.2013 21:03
ked uz...novinka od LG je tento bezramovy IPS http://lcd-monitory.heureka.sk/lg-23ea63v/ takze ked uz z LG odporucam tento..a zaroven aj elegantnejsie vyzera.. alebo potom novinku od phillipsu, ten mam aj ja a som max spokojny, vyuzivam aj na hry aj filmy a slape v pohode bez problemov http://lcd-monitory.heureka.sk/philips-234e5qhab/
stn35 (27)|20.11.2013 21:53
..alebo odporucam kus priplatit a ist do PLS-koveho(je to obdoba IPS-len samsung ma vlastnu technologiu) monitoru od samsungu, uz ma aj pivot v cene http://lcd-monitory.heureka.sk/samsung-s24c750ps/ prip model bez pivotu http://lcd-monitory.heureka.sk/samsung-s24c570hl/
trodas (1753)|20.11.2013 22:56
[QUOTE]Taky je mozny, ze do tech Vanoc bud spadne cena, nebo se najde nejaky jiny model, ktery IPS235P prekona :)[/QUOTE]

...anebo si do vánoc zase ČNB bude hrát a zvýší nám ceny... protože u těch magorů jeden nikdy neví, co jim přeběhne přes frňák.



Blystar - [QUOTE]co to vlastně pro laika do důsledku bude představovat... nemožnost vypnout dynamický kontrast[/QUOTE]

Já se domnívám, že situaci popsanou v recenzi by bylo možné shrnout takto: díváš se na film, najednou je temný záběr, takže monitor začíná zhášet podsvícení. Protože se za 2sec nic na screenu nezmění (třeba se jen akceleruje hudba), tak se podsvícení vypíná a v ten okamžik se ve filmu odehraje ten záběr, ke kterému celá scéna směřovala. Ty ho však nevidíš, protože podsvícení se teprve začíná zapínat a bude ještě 1,5 sec trvat, než zase něco uvidíš... ;)

Jako laický popis toho, jak to může v praxi vypadat, je to snad už pochopitelné.

Z technického pohledu na věc bych rád dodal, že zapínání a vypínání podsvícení se může také podepsat na jeho životnosti. I když LEDky vydrží dost, tak regulační obvody, dodávající jim napětí, toho zase tolik vydržet nemusí... :rolleyes: Celkově vzato - pokud LG neumožní změnou firmvare vypnuté téhle šílenosti, tak nebrat.
Fox_25 (613)|21.11.2013 02:55
Tohle dělá i IPS 234 a mírně řečeno mě to obtěžovalo. Jak jsem náhodou zjistil tak paradoxně tuto "fičuru" vypnulo zapnutí funkce "Super energy saving", třeba ti to potvrdí nějaký majitel IPS 235P. Vzhledem k IPS glow a podání "černé" barvy je tato fičura skutečně velmi užitečná.

A pokud hraješ i hry tak oceníš 75hz, blur efekt při 60hz je naprosto otřesný.
TemnyMagic (14)|2.12.2013 15:25
Hmm prosinec zacina a ja premyslim nadtim monitorem, jen vubec netusim ktery...
stale se vyplati priplatit si za za IPS235P?

Abych to upresnil, sehnal jsem nejake lidi a ted hrajeme dotu2, LOL, CS:GO (primarne).. zustava pomer uziti 85%hry a 15%filmy.. Rad bych nejake to doporuceni at nekupuji zajice v pytli a at je to lepsi nez muj nynejsi Prestigio p3223w ... :)
ICE_D (2754)|2.12.2013 18:34
Zatim se nic lepsiho v teto tride nez LG IPS235P neobjevilo, takze kdybych ja chtel 23" tak ho beru ;)
TemnyMagic (14)|3.12.2013 16:03
dobra, dekuji.. obraz je teda podle toho co jsem pochopil skvely v te cene, jen druha vec, odezva.. nevim vubec jaka je dobra a jaka spatna.. jsem bezny uzivatel a jeste bych se rad zeptal na tohle.. bude to dobry monitor i na hrani cs:go?
Fox_25 (613)|3.12.2013 17:37
Když to přeženu tak skoro žádné IPS není ok na hraní, na to byly dobré staré CRT a nebo OLED od SONY za čtvrt míče.

Nedávno jsem se byl v krámku kouknout na IPS235 a platí to samé co u mého IPS 234, při 60hz je z CoD 2 online téměř nehratelná patlanina, na 75hz už je to hratelné.
Ber to ovšem pouze jako můj osobní názor, ale za ty peníze je to dobrý monitor s ucházejícími barvami bez nectností TN panelů.
Schmako (74)|3.12.2013 22:21
Já jsem tak dlouho hledal nejlevnější náhradu za Samsung SyncMaster 215TW (21", 16:10, S-PVA) z druhé ruky, až jsem se přes LG IPS235P dostal k tomu, že jestli už do toho budu civět dalších cca 5 let a už taky nejsem nejmladší, nemá smysl šetřit. Ale ani zbytečně vyhazovat za ultrapřesné barvy a dospěl jsem k BenQ BL2411PT (24", 16:10, IPS, bez PWM regulace jasu).
stn35 (27)|4.12.2013 01:35
o dost lepsi ako tie spominane ips od LG je uz AH-IPS od Phillipsu http://lcd-monitory.heureka.sk/philips-234e5qhab/ sam vlastnim, odporucam! perfektne farby, kontrast, odozva 5 ms na hry v pohode postacuje.. prip by som si priplatil za PLS-kovy samsung s pivotom http://lcd-monitory.heureka.sk/samsung-s24c750ps/ nebudete lutovat
TemnyMagic (14)|4.12.2013 07:07
diky.. tak a ted jsem na vazkach, zda koupit tu lg anebo philips, ale vic do toho monitoru vrazet nebudu, nejsem narocny.. viz muj dosavadni monitor :) asi budu muset zkuset najit nejake srovnani te lg a philipsu

vidim ze philips ma repro, ale to je mi uplne na nic.. mam sluchatka na hry a na filmy kefy se zesikem zvuk atd.. :)
TemnyMagic (14)|5.12.2013 21:32
hmm nevidim tu nikde edit, tak pisu pod sebe.. snazil jsem se najit recenzi na Philips 234E5QHAB ale nikde nic... Takze pokud se v tom nekdo vyzna, byl bych rad za srovnani Philips 234E5QHAB a LG IPS235P.. Ktery z nich je v cem lepsi.. vypada to, ze se budu rozhodovat mezi nimi.. vic do toho dat nemuzu, vrazim "bohuzel" dost financi jinam, kde je to potrebnejsi.
Idealni by bylo kdyby nekdo uz pouzival nekdy oba dva a srovnal je, ale to bych asi chtel moc :D
TemnyMagic (14)|13.12.2013 21:49
hledal jsem co se dalo a zkousel nejake fora a na jednom foru "udajne hracem cs" mi byl doporucen BenQ GW2450HM - LED monitor 24" , cetl jsem recenzi zde: https://www.svethardware.cz/recenze-benq-gw2450hm-amva-monitor-s-rychlou-odezvou/35311-5 a myslim, ze po stahnuti jejich profilu by barvy mohli byt o.k.

takze ted uz jsou 3 kandidati, takze bud vsadit na jistotu LG IPS235P nebo zkusit novinku Philips 234E5QHAB, nebo radu "hrace cs" BenQ GW2450HM a babo rad... prosim o radu, rad bych aby to do Vanoc bylo, ale cimdal vic toho ctu, tak vic jsem nerozhodny :( (jeste podotykam, ze to ma byt zmena k lepsimu od nynejsiho Prestigio P3223w)


Jeste si nejsem jisty jak ho pripojit, mam koupit hdmi kabel? Pripadne jaky? Nebo je to jedno?
ICE_D (2754)|13.12.2013 22:16
No nevim, jestli zrovna AMVA technologie bude to prave na hrani. Koupil jsem si ted MVA 27" panel a ma sice krasny barvy i bez kalibrace, ale kdyz hraju FIFU14 tak za hracema i za micem jsou rozmazany duchove, predchozi TNka Fujitsu 27" i Samsung 22" to nedelaly... Ale zase mely horsi barvy... V tyhle cenovy relaci je to vzdycky s nejakym kompromisem.

HDMI kabel staci jakykoliv, ja jsem to Fujitsu pripichnul nejlevnejsim HDMI kabelem za 72Kc a jelo to v pohode ;) Premiovy kabel za par stovek mam jen u PS4 :D ( a stejne to na nem vypada jako na tom obycejnym, nevidim rozdil mezi levnym a drahym HDMI :D)
TemnyMagic (14)|13.12.2013 22:21
diky moc za nazor a za radu s kabelem, takze se mi to zase zuzilo na philips nebo LG.. ach, proc neni philips v testech :D
ICE_D (2754)|13.12.2013 22:23
Protoze bych rekl, ze je to jeden a ten samej panel od stejnyho vyrobce, jenom je to zabaleny v jinym plastu a s jinym softwarem :D

Treba tady se pise, ze Philips je vlastne LG :D
https://www.svethardware.cz/recenze-philips-231p4qpyeb-premozitel-ips235p/37590-2
TemnyMagic (14)|13.12.2013 22:29
tak tomu nerozumim.. ja myslel ze LG a Phlips jsou konkurenti, jine znacky..
u toho lg me zarazi v recenzi tohle

Pokud si pustíte film, tak zjistíte, že největší problém způsobuje nemožnost vypnout dynamický kontrast. Ten dojde do takového extrému, že pokud zobrazíte černou barvu na ploše displeje, tak dojde po cca 2 s k vypnutí podsvícení, a tím vlastně celý obraz zmizí. Poté mu cca 1,5 s trvá, než opět podsvícení naběhne.
(cerpam zde: https://www.svethardware.cz/recenze-lg-ips235pv-dvojrecenze-prodejnich-hitu/35405-3)

a jeste teda Pokud si zapnete správně hodnotu RTC na Low, tak získáte velmi dobrou odezvu.. nikdy jsem nic nenastavoval na monitoru, tak snad to nebude nic sloziteho
ICE_D (2754)|14.12.2013 10:54
Tak to udelej jako ja: objednej pres net (treba ja pres CZC), vyzkousej to a kdyz se Ti to vypinani podsviceni nebude libit, tak to jdi vratit. Me to Fujitsu normalne vzali, vystavili mi dobropis, zapocitali oproti novymu monitoru a bylo. Neni nic jednodussiho ;)
TemnyMagic (14)|16.12.2013 12:20
ok zkusim to tak udelat, objednam si to na prodejnu v Breclavi, tu mam relativne blizko a dojedu si pro to a uvidime, ale nasel jsem nejake tipy jak omezit to vypinani.. Uvidime :)
Diky moc
TemnyMagic (14)|27.12.2013 02:28
zakoupena lgina a velka spokojenost, jeste ze jsem dal na overenou kvalitu, filmy jsou krasne, zkouseli jsme se divat na avengery a nesrovnatelne s minulym monitorem, jeste jsem moc zvedavy na nejake kreslene ve fullhd :) a hry jsou taky hezci a protoze nejsem zadny profi gamer, staci mi to :)

Velke diky za rady :)
ICE_D (2754)|27.12.2013 13:08
[QUOTE=TemnyMagic;550904]zakoupena lgina a velka spokojenost, jeste ze jsem dal na overenou kvalitu, filmy jsou krasne, zkouseli jsme se divat na avengery a nesrovnatelne s minulym monitorem, jeste jsem moc zvedavy na nejake kreslene ve fullhd :) a hry jsou taky hezci a protoze nejsem zadny profi gamer, staci mi to :)

Velke diky za rady :)[/QUOTE]

Super, jsem rad, ze jsi spokojeny ;)