reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook,Matný displey

jukyn (19)|12.7.2007 18:14
Chtěl bych koupit notebook an cesty(dlouhá výdrž baterie) s matným displejem aby se mi to nelesklo.
Líbí se mi HP 6715s,jenže stále nevím jaký displej má tento notebook,na HP píší že si zákazaník může vybrat,na mironetu je řezen do lesklých.
Dále se chci zeptat co Technologie Brighview a podobné a dále co ej antirexlexní fólie.
Děkuju za odpovědi
Dále cena notebooku do 20000,-,nezáleží tolik an výkonu bude na puštění filmů a pracování v CAD 2D
a8nr (176)|13.7.2007 13:57
Zkusil bych tlačítko dotázat se v HP eshopu.
Brightview, Colorshite apod. by měly být jenom krycí názvy pro lesklý displej.
Jezevec (607)|13.7.2007 15:36
Oba podtypy 6715s, ktere jsem nasel v zakladnim katalogu, maji obrazovku BrightView, takze maji leskly display.

EDIT: Antireflexni folie je material, ktery se prilepuje na napr. obrazovky, aby se prave neleskly. HP oznacuje sve neleskle obrazovky prave "antiglare" - anti-"odrazove", antireflexni:)...
jukyn (19)|16.7.2007 15:05
A na cesty tedy určo volit matný displej?
Dík
Jezevec (607)|16.7.2007 15:12
Myslim, ze je to jedno (napr. me je to jedno), kazde ma svoje vyhody. Mnoho lidi si napr. kupuje IBM prave proto, ze ThinkPad rada cela ma matne displaye. Osobne zase kdyz vidim lesteny, pripadaji mi barvy ostrejsi a kostrast vyssi diky cirosti obrazovky, na druhou stranu caste reflexe mohou dojem kazit. Osobne musim rict, ze mi reflexe nevadi a po relativne kratke dobe si na ne zvyknu, vetsinou s notebookem clovek nepracuje na primem slunci. Pokud mas strach z odrazu, vol matnou obrazovku, ale doporucil bych si to vyzkouset, jit napr. do Lenovo Centra v Belehradske ulici a podivat se na matne displaye, vedle je rada Lenovo 3000, ta ma displaye leskle, a muzes to vedle sebe porovnat a zjistit, jestli ti to vadi nebo ne:)
jukyn (19)|16.7.2007 16:30
Moc děkuji:)
Škoda že jsem to nevěděl dřív teď se v praze moc nepohybuji...už kvůli tomu že je větší anbídka lesklých displejů zvolím je mám své favority např v HP 6715s který právě a jen s lesklým displejem.Tak snad to bude dobré a nebude to tolik vadit,člověk je tvor přizpůsobivý:)