Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 36

Téma: Upgrade grafické karty

Pravidelný diskutér Avatar uživatele bulhy
    Registrace
    Sep 2010

Zdravím. Po koupi MB, CPU a HDD přichází na řadu grafická karta.

Nerozhoduje, zda karta bude AMD či Nvidia, jestli od MSI, nebo Asus. Nechám to čistě na rádcích, ale když bych vybíral sám, díval jsem se po 760. Cenový strop je do 5 000 Kč bez DPH. Někde jsem četl, že AMD začíná předbíhat Nvidii, ale rád bych si nechal poradit ohledně toho, co bude nejlepší koupit v poměru cena/výkon do níže uvedené sestavy. Za všechny rady předem děkuji ;-).

Použití:
    Především na hry, včetně nejnovějších

Sestava:

CPU: Intel Core I5 - 4440
    Chladič CPU:
    Gelid Solution Tranquillo rev.2
    GPU: MSI N560GTX-Ti Hawk 1GB
    MB: MSI B85-G43
    HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB + 2. HDD 500GB
    RAM: ADATA XPG Gaming Series V2 8GB (kit 2x 4GB) 1600 MHz (kvůli procesoru jsem je nastavil na 1333 Mhz, aby jely do 1,5 V)
    Zdroj: Seasonic S12II-620 620W Bronze
    Case: Coler Master HAF 912 Plus
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Super volba,to s tím, že AMD předbíhá nVidii není pravda...obě firmy mají v něčem klady a zápory, ale nejvýkonnější karta je na straně nvidia (GTX 780 Ti KPE). Je to na tobě, koukl bych ještě po této http://www.czc.cz/asus-gtx760-dc2oc-...va96n24a7t1057 ...obě vyženeš na cca. stejně hodnoty. Mám zkušenosti s DirectCU II chladiči i s twinfrozr (III !) ten TF IV jsem v ruce neměl ale jestli je na půl tak dobrý jako předešlá generace tak je pořád na úrovni.

Registrace
    Sep 2010

Takže vybrat mezi těmito dvěma kartami? Rozdíl je akorát v tom, že ta od MSI je více přetaktovaná, že (samozřejmě ještě chladiče)? Osobně mám taky TwinFrozr III a nemohu si stěžovat. A podle ceny je vcelku jedno, zda koupím tu, či tu, jelikož jsou skoro stejné. Možná bych raději zůstal u MSI, když už mám i tu předešlou od tohoto výrobce :-). Kartu bych nejraději objednal hned teď, dokud k tomu dostanu ty dvě hry zdarma. Sice ji dostanu až na vánoce, ale snad by to ničemu uškodit nemělo, ne? Popř. myslíte, že cena ještě klesne a bylo by dobré vyčkat?

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od bulhy Zobrazit příspěvek
    Takže vybrat mezi těmito dvěma kartami? Rozdíl je akorát v tom, že ta od MSI je více přetaktovaná, že (samozřejmě ještě chladiče)? Osobně mám taky TwinFrozr III a nemohu si stěžovat. A podle ceny je vcelku jedno, zda koupím tu, či tu, jelikož jsou skoro stejné. Možná bych raději zůstal u MSI, když už mám i tu předešlou od tohoto výrobce :-). Kartu bych nejraději objednal hned teď, dokud k tomu dostanu ty dvě hry zdarma. Sice ji dostanu až na vánoce, ale snad by to ničemu uškodit nemělo, ne? Popř. myslíte, že cena ještě klesne a bylo by dobré vyčkat?
    Moment, dojdu si pro kristalovou kouli a hned Ti odpovim, co bude na Vanoce

Hele, ta cena nahoru snad nepujde, spis muze jeste klesnout, otazka je jake hry preferujes, pokud chces zrovna tyhle dve, tak objednej ted. Pokud Ti jde o to, dostat nejake hry navic, tak si myslim, ze jen tak hry ke grafikam neskrtnou, to by byla konkurencni nevyhoda

Registrace
    Sep 2010

Ok. Až to vyvěštíš, tak napiš, budu na to čekat ^_^.

Assassin's creed bych rád měl :-D. Takže asi nebudu na nic čekat a objednám tu od MSI :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Sice ji dostanu až na vánoce, ale snad by to ničemu uškodit nemělo, ne? Popř. myslíte, že cena ještě klesne a bylo by dobré vyčkat?
    To dělají proto, že na vánoce bude zcela jiná (nižší) cena. A to se děje proto, že nVidia přišla o status nejrychlejší karty ve všech cenových rozpětích. Jejich Titan dostal od AMD R9 290x na prdel a ta stojí skoro 1/2 Titánu. Nevím, v jakém světě Matherdet žije, ale v tom našem platí toto:

[QUOTE=trodas;546770]Recenze AMD R9 290X:
    http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...4gb-review.html

http://img801.imageshack.us/img801/8246/46xz.png

S Mantle to bude úplně jiná liga:
    ...keynote centered on Mantle, AMD's ground-breaking new programming interface for game developers. Games enabled with Mantle speak the language of the Graphics Core Next architecture to unlock unprecedented performance and graphics quality.
    A za téhle situace kupovat nVidiu není ani trochu rozumné. Za stejné peníze nabízí AD vyšší výkon s zatraceným potenciálem dalšího nárustu, nebo v linuxu už to řádí:

AMD cards get an unexpected boost from the Linux 3.12 kernel
    http://www.pcper.com/news/General-Tech/AMD...inux-312-kernel
    HD6950 all cards showed at least some improvements and in some cases increases of 50%.
    Linux 3.12 kernel bringing major performance improvements over Linux 3.11 and prior. Some games improved with just low double-digit gains while other Linux games were nearly 90% faster!

...ale rozhodnutí je na tobě, u nVidie se čeká masivní výprodej, protože nemohou AMD s těmi cenami konkurovat... proto tak tlačí na prodej...

Registrace
    Sep 2010

Tak teď jsem z toho jelen. Ta 760. není tedy dobrá koupě ? Raději nějakou novou AMD, např. 270X? Měl jsem za to, že ta 760 je ve své cenové relaci velmi slušná karta. Btw. navíc k těm novým kartám nejsou žádné bonusy, což jim trochu škodí při výběru za určitou cenu, řekl bych.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Mantle jeste nazivo nikdo nevidel, takze tezko odhadovat jestli to bude trhak nebo ne ...

Kazdopadne GTX760 je stale vyhodna karta, mozna by se vyplatilo pockat par tydnu, protoze by mohly prijit zajimave slevy.

Registrace
    Sep 2010

Zamotali jste mi hlavu .

Někteří říkají, že ta 760 je skvělá volba, ale jiní, že AMD teď drtí Nvidii novými kartami a kupovat Nvidii v tuto chvíli je hloupost. Opravdu tedy nevím, co si mám vybrat. Opravdu je tedy AMD s novými kartami tak ve předu, že Nvidia "končí" (prozatím), nebo je ta 760 stále dobrá koupě i oproti těm AMDčkám ve stejné cenové relaci? Jak jsem už podotkl, tak k Nvdiim jsou navíc i nějaké kupóny na hry, které bych nerad opomíjel.

Každopádně jsem pochopil jedno a to to, že bych měl raději ještě tak měsíc vyčkat, jelikož cena může jít dolů .

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od bulhy Zobrazit příspěvek
    Opravdu je tedy AMD s novými kartami tak ve předu, že Nvidia "končí" (prozatím), nebo je ta 760 stále dobrá koupě i oproti těm AMDčkám ve stejné cenové relaci.
    Blbost, však se mrkni na testy ...

Každopádně jsem pochopil jedno a to to, že bych měl raději ještě tak měsíc vyčkat, jelikož cena může jít dolů .
    Pokud nejak vyrazne na nakup nespechas Ale je pravda ze donekonecna se cekat neda

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

No, je pravda, ze AMD R9 270X je asi o 3 procenta pomalejsi nez GF 760, ale zase stoji cca o 1500 mene (a to nemyslim verzi HAWK jako Ty, ale "obycejnou" Sapphire Dual-X, GB Windforce 3x nebo MSI gaming), takze ted momentalne je AMD vyhodnejsi - dokud nVidia nesunda ceny

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Noedar
    Registrace
    Jan 2010

Ja tiez premyslam nad kupou novej grafiky a zhodou okolnosti mam tiez GTX560Ti, ale pozeral som skor po GTX770, tak mi pride teraz po zlavach cenou celkom fajn a zaroven uz by som bol vo vyssiej strednej triede, nejak by sa mi nechcelo vyhadzovat peniaze za GTX760, to uz radsej priplatim tych zhruba 70euro a viem,ze mi to vydrzi dlhsie, teda snad Najradsej by som ale GTX780 ale ta je cenou uz neprijatelne vysoko, navyse vo full HD rozliseni by som ju asi moc nevyuzil, no a tiez este stale cakam, co to spravi s cenou dalej, zatial vyskusam nove hry (AC4 BF4 a ak dalej ) na tejto stavajucej grafike a ked budem s jej vypoctovym vykonom nespokojny, tak by som bral tu GTX770.
    Ten rozdiel vykonu medzi GTX560Ti a GTX760 sice je vidiet, ale co ja viem, nepride mi to adekvatne voci cene sa posunut o takyto vykon vpred

Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    Blbost, však se mrkni na testy ...

Pokud nejak vyrazne na nakup nespechas Ale je pravda ze donekonecna se cekat neda
    Citace Původně odesláno od NFG_ICE Zobrazit příspěvek
    No, je pravda, ze AMD R9 270X je asi o 3 procenta pomalejsi nez GF 760, ale zase stoji cca o 1500 mene (a to nemyslim verzi HAWK jako Ty, ale "obycejnou" Sapphire Dual-X, GB Windforce 3x nebo MSI gaming), takze ted momentalne je AMD vyhodnejsi - dokud nVidia nesunda ceny
    No, sice je o +/- 1 500 Kč dražší, ovšem Nvidia to zase kompenzuje hrami . Jak říkám, raději ten měsíc počkám a uvidím, co se bude dít.

Citace Původně odesláno od Noedar Zobrazit příspěvek
    Ja tiez premyslam nad kupou novej grafiky a zhodou okolnosti mam tiez GTX560Ti, ale pozeral som skor po GTX770, tak mi pride teraz po zlavach cenou celkom fajn a zaroven uz by som bol vo vyssiej strednej triede, nejak by sa mi nechcelo vyhadzovat peniaze za GTX760, to uz radsej priplatim tych zhruba 70euro a viem,ze mi to vydrzi dlhsie, teda snad Najradsej by som ale GTX780 ale ta je cenou uz neprijatelne vysoko, navyse vo full HD rozliseni by som ju asi moc nevyuzil, no a tiez este stale cakam, co to spravi s cenou dalej, zatial vyskusam nove hry (AC4 BF4 a ak dalej ) na tejto stavajucej grafike a ked budem s jej vypoctovym vykonom nespokojny, tak by som bral tu GTX770.
    Ten rozdiel vykonu medzi GTX560Ti a GTX760 sice je vidiet, ale co ja viem, nepride mi to adekvatne voci cene sa posunut o takyto vykon vpred
    . O 770. rozhodně přemýšlet nemohu, protože to už je finančně daleko... Co se týče BF4, tak ti mohu hned říct, že na této kartě to jede na ±40-50 FPS (záleží, kde a co tam zrovna děláš ) na Medium/High detaily
    Naposledy upraveno uživatelem bulhy: 03-11-2013 v 20:44 Důvod: Úprava FPSek

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Noedar
    Registrace
    Jan 2010

Myslis na GTX560Ti,ze ti to ide na 40-50fps? pretoz ja som to hral na vacsinou 50-60fps na vysoke detaily, len som vypol vyhladzovanie, alebo iba znizil, teraz uz neviem a samozrejme HBAO ci SSAO, neviem ktora metoda je teraz narocnejsia, ale po jej znizeni, ci vypnuti ide framerate razantne hore a vykon v kvalite prakticky ziadny, vacsinou brzdi kazdu narocnu hry len nejaka blba polozka nastavenia, ako v Zaklinacovy Ubersampling.
    Vlastne nie, sorry, az teraz som si vsimol,ze pise BF4 ja som to skusal vtedy na BF3, tam to bezalo uplne v pohode
    Naposledy upraveno uživatelem Noedar: 03-11-2013 v 21:07

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

No, sice je o +/- 1 500 Kč dražší, ovšem Nvidia to zase kompenzuje hrami
    Ehm? A o AMD Never Settle Forever jsi slyšel?
    http://sites.amd.com/us/promo/never-...edforever.aspx

Já bych řekl, že je to tedy sakra lepší nabídka než ta od nVidie. 3 hry zdarma ze slušného výběru - tomu říkám bonus

Co se týče BF4, tak ti mohu hned říct...
    A já bych rád dodal, že výkon BF4 se bude posuzovat až na AMD kartách pošlape přes Mantle a ne přes přiblblý DX Pak se uvidí, jak jsme na tom s výkonem a AMD

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Upgrade grafické karty
    Od eraniel v sekci Grafické karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-07-2014, 20:44
  2. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 02-04-2014, 20:42
  3. Upgrade grafické karty
    Od Frank92 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 9