reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pravděpodobnost poškození zraku laserem v optické mechanice

Commanderwar (577)|2.11.2013 17:51
Ahoj, píšu zda nemáte někdo zkušenosti ...

musel jsem otevřít můj starší DVD přehrávač cca 5 let starý, protože přestal načítat disky, odkrytoval jsem ho.

Zasunul DVD a zkoumal co se děje, a zjistil jsem že se mi zadrhává takový ten jezdec na kterým je čočka s laserem.

Zajisté jsem se do laseru podíval, ale myslím že ne přímo, ale jen z boku.

Znáte někoho komu by toto poškodilo zrak?? popřípadě jak se to vůbec pozná???
cermicek (7)|3.11.2013 12:53
Jelikož laser v těchto zařízeních je tak silný, že když s ním posvítíš na papír, tak ho bez prodlevy podpálí, raději bych vyhledal lékaře
trodas (1753)|3.11.2013 13:04
Pokud nemáš problémy se zrakem (místo v oku, které je slepé/bílé/černé), tak bych řekl, že se nejspíše nic nestalo, ale už to nedělej. Také by se ti mohlo něco stát, nebo v 60 letech zjistíš, že máš "v obrazu bílou"... :rolleyes:
Čisti věci vypnuté, probůh...

[QUOTE]Jelikož laser v těchto zařízeních je tak silný, že když s ním posvítíš na papír, tak ho bez prodlevy podpálí, raději bych vyhledal lékaře[/QUOTE]

Já viděl s tím laserem z CDRWromky připalovat gumový balónek... takže to jistě nebude zdravé. Naštěstí pro něj se jiná síla užívá při vypalování CD/DVD a jiná síla při čtení (asi tak 10x nižší nebo co), tak to bude v pohodě (je to jen DVD čtečka) už proto, že se díval jen na odraz laseru z toho čteného disku, což nebude nijak zdravé, ale nebude to ani kritické.