reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nenačítá se mi HDD od WD

cermicek (7)|3.11.2013 10:55
Zdravím, při zapojení HDD do pc se mi nenačte, udělá to jen klasické "tudu", pak už nic. V tento počítači ho nevidím, stejně tak ve Správě disků ho nevidím (po rozkliknutí úložišt v tento počítači). Může to být tím, že jsem ho jednou zapojil do televize, která si ho zformátovala do svého formátu, od té doby nejde ani v televizi, ani v pc a já nevím jak z toho. Kdyby někdo věděl, prosím přidejte komentář ;)
trodas (1753)|3.11.2013 13:09
Pokud se ti disk roztačí a "zachrochtá" interní diagnostika, načtení firmware z normálně nepřístupné části disku - tak je snad hardwarově ok.
Pokud se v PC nenajde ani v biosu (detekce disku nic?), pak ho ta TV poškodila. Co je to za TV?!
Zajdi s tím reklamovat tu TV, že ničí disky...

Disk sám může být nerozběhnutelný, pokud se nehlásí v biosu, protože tak bys ho nemohl už ani low-level naformátovat... takže asi TV "šáhla" na firmware disku, což neměla.
cermicek (7)|3.11.2013 13:48
Disc zachrochtá, rozbliká se, všecko v pohodě, jen se nenačte. nejsem moc pc technik, tudíž moc nevím jak jsi to myslel s tím bisosem. Jedná se o takovou tu inteligentní televizi Philips s internetem a podobnýma sarapatičkama. Jestli je třeba nějaká inforace navíc, asi budeš muset poradit jak s ní ;)
cermicek (7)|3.11.2013 14:40
ted jsem to zkoušel píchnout do televize(stejné) a spustit nahrávání obrazu, píše to, že nahrávání probíhá, uvidíme jak to bude vypadat až nahrávání ukončím
cermicek (7)|3.11.2013 14:53
Nahrávání úspěšně dokončeno, nicméně - v televizi na tom HDD nenajdu žádné video a při píchnutí do pc žádná odezva..
jinak jsem ted znovu koukal do správce disků a moc nevím co je to ten Disk 1 (596gb - ten WD by měl mít půl tera) protože muj pc má 464 gb - což je disk 0. Nevím teda, jestli to není on. Pro jistotu přidávám obrázek
hokus.png
Spacekarlos (4)|3.11.2013 19:09
Nevím jestli jsi to už vyřešil, ale podle obrázku má disk č. 1 jen primární oddíl. To samozřejmě nemůže absolutně fungovat. Musíš ještě na tomto disku vytvořit sekundární odddíl. U disku č. 0 máš sekundární oddíly dva: C:\ a D:\. Z kontextového menu disku č. 1 vyber položku vytvořit sekundární oddíl. Tento sekundární oddíl můžeš mít celý 596 GB jako disk E:\, nebo ho můžeš opět rozdělit na dva sekundární disky E:\ a F:\ po 290 GB (pokud chceš oba stejně veliké). Potom je ještě musíš naformátovat.
Do televize strč USB disk, a zjisti zda to dělá i s ním. Pokud to udělá i s USB diskem, tak tu televizi reklamuj.
cermicek (7)|3.11.2013 20:08
Nevyřešil, bohužel tomu moc nerozumím, nejsem moc znalý co se počítačů týče. Říkáš tedy, že mám na disku 1 vytvořit sekundární oddíl a jak ho pak naformátuji? S tou televizí - ne, s flashkou to nedělá, dělalo to jen při pokusu o vcytvoření záznamu z televize, kde bylo třeba naformátovat na určitý formát.
cermicek (7)|3.11.2013 20:30
tak disk 1 byl asi muj druhý exterák, který mám pořád v pc zapojený, ten funguje. ted jsem na to koukal jen s tím problémovým zapojeným a vyběhla mi tabulka o nějaké inicializaci, potvril jsem tedy doporučené (předvolené) nastavení a vyběhla tato hláška..
asd.png