reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroj - Hučení

asrock1 (26)|5.11.2013 11:21
Dobrý den, obracím se zde na vás s prosbou o pomoc. Mám cca 2 roky starý počítač - Hp Pavillion HPE500. Před 3 měsícise začal projejovat hluk, v té době to bylo od grafické karty na kterou jsem namontoval chlazení Accelero Twin Turbo II, od té doby žádný hluk.
Před cca 3 dny jsem zpozoroval znovu hluk, tentokrát ne od grafické karty ale od zdroje. Samozřejmě že jsem odmontoval kryt od bedny a poslouchal, jednotlivě jsem zastavil větráky a došel jsem k závěru že je to opravud hluk od zdroje.

Rozhodl jsem se tedy cleý zdroj odmontovat, rozebrat, vyčistit od prachu, u ventilátoru uvnitř jsem oddělal plastový kryt a kápnul tam trochu oleje, znovu jsem kryt zadělal a vše namontoval zpátky. Bohužel nic se nezlepšilo a hluk je stále stejný.
Jak jsem měřil teploty, vše je v normálu viz obrázek zde - http://img823.imageshack.us/img823/4449/nha3.png

Ten hluk není zas tak výrazný abych musel ihned kupovat nový zdroj, ale stalo se to z ničeho nic, a rád bychto nějak vyřešil. Taky jsem uvažoval jestli to nevytěžuje nějaký proces. Ale nedávno jsem si přeinstalovával original Windows 8.1, takže mám defakto čistý pc.

V počítači je zdroj od Delta Electronics 460 W, bohužel přesně nevím v jakých rozměrech ventilátor, v jiné diskuzi jsem se už ptal že bych vyměnil pouze ventilátor, ale psali mi tam at se do toho raději nepouštím, že musím mít nejlépe stejný jaký tam je aby měl stjený oddtah vzduchu apod věci......

Nejlepší řešení by pro mě bylo, sehnat stejný ventilátor který tam je teď, případně podobný který tomu zdroji nijak neuškodí a ve finální horší variantě,koupit nový zdroj který padne do casu od pc hp pavillion hpe500.


Děkuji moc za Váš čas a rady
nha3.png
Salamander (6177)|5.11.2013 12:20
zmer roztec sroubku, podle fotek to bude 80mm nebo 92mm vetrak.
a te vymeny bych se tolik nebal, podle me bude stacit jakykoliv aspon trosku slusny vetracek

namatkou treba http://www.czc.cz/enermax-t-b-silence-uctb8/77867/produkt
trodas (1753)|5.11.2013 15:50
Průtok vzduchu bude velmi podobný, možná dokonce větší, takže tady bych se neobával ničeho. Jediným problémem může být potřeba předělat napájecí konektor ventilátoru tak, aby padnul do toho konektoru, který už ve zdroji je.

Jako ventilátor bych navrhoval Noiseblocker XE1, je-li fan 92mm:
http://chlazeni.heureka.cz/noiseblocker-nb-blacksilent-fan-xe1-92mm/specifikace/#section
r34ktor (7477)|5.11.2013 16:07
[QUOTE=asrock1;547336]Rozhodl jsem se tedy cleý zdroj odmontovat, rozebrat, vyčistit od prachu, u ventilátoru uvnitř jsem oddělal plastový kryt a kápnul tam trochu oleje, znovu jsem kryt zadělal a vše namontoval zpátky. [/QUOTE]
Olej se nepoužívá - při rotaci se rozstřikuje dovnitř zdroje (takže si moc dlouho v ložisku nepobude) a pak se na něj lepí prach. Příště použij plastické mazivo.

[QUOTE=asrock1;547336]V počítači je zdroj od Delta Electronics 460 W, bohužel přesně nevím v jakých rozměrech ventilátor, v jiné diskuzi jsem se už ptal že bych vyměnil pouze ventilátor, ale psali mi tam at se do toho raději nepouštím, že musím mít nejlépe stejný jaký tam je aby měl stjený oddtah vzduchu apod věci......[/QUOTE]
To mají pravdu. Náhradní ventilátor by měl mít podobné vlastnosti a charakteristiku jako původní.