reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LG Flatron M8W

jik (14)|12.7.2007 21:48
Ahoj, potřeboval bych poradit, narazil jsem na elgéčko např. tady http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45122 máte s ním někdozkušenost? Prodejci ho chválí, ale víte jak to je:). Je to TN panel, tak nevím.....
Petr S. (1220)|12.7.2007 22:35
Vím ;) ale s LG mám dosud dobré zkušenosti. Dělají celkem dobré LCDčka...

Každopádně všechno se odvíjí od toho, jak moc chceš ten monitor využívat na hry, filmy, atd...
jik (14)|14.7.2007 21:35
No, samozřejmě bych ho chtěl co nejuniverzálnější:)))). Surfování, semtam upravit fotku, občas film, láká mě ta TV. Je pravda, že hry hraju jen semtam, mám starého Colina McRR 2, nebo TrackManii. No ale i ve filmu jsou rychlé scény, tak aby to stačilo a nedíval jsem se na čmouhy. Taky jsem se díval na ten kontrastní poměr 3000:1. Jsem někde četl, že to je ňáká nová technologie LG….., ale prý nic moc. Chci se podívat do ElectroWorldu, prý ho tam mají. Taky váhám, jestli vůbec brát LCD s tunerem, nebo si koupit televizní kartu, ale ta by mi možná v mojem starém PC nešla, protože mám 1GHz Athlona :). To bych musel nejdřív pozjišťovat. A taky jsem se díval na diskuzi, jestli vybrat širokoúhlý, nebo normální:). Tak a hned je otázek více…..
Petr S. (1220)|19.7.2007 12:02
[QUOTE=jik]No, samozřejmě bych ho chtěl co nejuniverzálnější:)))). Surfování, semtam upravit fotku, občas film, láká mě ta TV. Je pravda, že hry hraju jen semtam, mám starého Colina McRR 2, nebo TrackManii. No ale i ve filmu jsou rychlé scény, tak aby to stačilo a nedíval jsem se na čmouhy.[/QUOTE]

Na hry by tenhle panel měl IMHO stačit, ale pokud myslíš tu úpravu fotek trošku vážněji, tak bych spíš přemýšlel o nějakém MVA/PVA panelu. Barvy jsou zde totiž už 8bitové a tak nabízejí mnohem vyšší barevnou věrnost než TN, které jsou pouze 6bit.

[QUOTE=jik]Taky jsem se díval na ten kontrastní poměr 3000:1. Jsem někde četl, že to je ňáká nová technologie LG….., ale prý nic moc. [/QUOTE]

Ano, to máš pravdu... Jedná se o tzv. dynamický kontrast, což v praxi znamená, že u tmavých zobrazených scén bývá snižování intenzita podsvětlení, kdežto u světlých scén se tato intenzita zvyšuje.

Tím lze dosáhnout kontrastu, který není běžný ani u MVA/PVA panelů, které nabízejí mnohem vyšší úrovně této hodnoty než TN modely. Pro promítání videa je technologie prý celkem vhodná, což se ovšem, jak jsem slyšel, nedá říci o všem ostatním...

[QUOTE=jik]Chci se podívat do ElectroWorldu, prý ho tam mají. Taky váhám, jestli vůbec brát LCD s tunerem, nebo si koupit televizní kartu, ale ta by mi možná v mojem starém PC nešla, protože mám 1GHz Athlona :). To bych musel nejdřív pozjišťovat.[/QUOTE]

Myslím, že bys neměl mít problém. Na mé sestavě (Duron 950MHz) provozuji již pár let jeden starší tuner ATI a jsem celkem spokojen. Víceméně je to jedno, ale tuner v LCD umožňuje sledování TV i při vypnutém počítači.

[QUOTE=jik]A taky jsem se díval na diskuzi, jestli vybrat širokoúhlý, nebo normální:)[/QUOTE]

S tím by Ti mohl pomoci tento thread.