reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zapojením třetího SATA disku

SanMagico (2)|9.11.2013 17:11
Ahoj, snažím se do PC zapojit třetí SATA disk, je to WD Caviar 160GB. Dva další (zatím) funkční disky jsou WD Caviar Blue 500GB (na něm mám Win 7 64bit) a Samsung EcoGreen F2 1,5 TB. Když zapojím třetí disk při vypnutém PC a PC zapnu, ukáže se mi jen obrazovka s textem pro vstup do BIOSu stiskněte Del...ať zmáčknu cokoliv, do BIOSu ani do Windowsu se nedostanu a tohle se opakuje pořád dokola. Ale teď hlavní zápek, když připojím disk do zapnutého PC všechno funguje jak má, dokonce jsem ho zformátoval, přejmenoval a mohl na něj i z něj kopírovat soubory. Vůbec netuším v čem je chyba, takže předem děkuji za každou připomínku a radu.

mboard: ASUS P8P67 REV 3.1
mdot (107)|11.11.2013 17:48
Existuje chyba, ktere se zacalo nadavat B2 Freeze a postihuje Intelacke ICH10R v celem spekru. Tezko se popisuje jak a proc k tomu dochazi, ale stava se to i na bezvadnem a funkcnim HW s MBR. Dodnes vlastne neni presne zdokumentovano, proc a za jakych okolnosti se to deje, ale souvisi to z rozlozenim HDD, tedy za predpokladu, ze nemas vadne HDD. Stalo se mi to nekolikrat v ruznych kombinacich HW, otestovanem, znovu otestovanem a jeste jednou overenem hardware (treba se Samsung 840Pro i starych 7200.12) kdy proste po instalaci systemu se to freezlo a konec. Jedine reset a do biosu se nedostanes. Staci pripojit pres USB, zrusit oddily a cele to funguje. Nic negarantuje, ze se tak nestane znovu :) Nikdy jsem nezaznamenal ani pres komunitu problemy u garantovaneho kompatibilniho HW (Dell, HP, Lenovo, ...), protoze ty maji za draho uzpusobene frimware vseho presne podle sveho nastaveni casovani a sekvence.

Muzes si to overit tak, ze tomu HDD odpalis vsechny oddily a nechas ho surovy, bez oddilu a formatovani. Kdyz se to chytne, vis, kde mas problem. Cela patalie je totiz v tom, ze kdyz se to "trefi" (interni radic), tak mas po problemech a bude to fungovat na veky.

Ale na tohle to svadej az v okamziku, kdy vyloucis vadu HDD, PSU, BIOSu a diskoveho radice na MB.
SanMagico (2)|11.11.2013 20:07
Díky moc!!!!! Všechno zatim funguje jak ma, tak snad uz to bude v pohode :)