reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozbitá klávesnice

Karl von Bahnhoff (2)|10.11.2013 19:58
Při čištění klávesnice Logitech Wirelles Iluminated Keyboard K800 jsme při vyjímání klávesy ENTER (levý velký) poškodil její pružný plastový mechanismus, kterým se vrací po stisku klávesa. Moje blbost a nešikovnost.
Pokoušel jsem se klávesu napevno přilepit, ale pořád se odlepuje, takže klávesu nepoužívám a docela mne to otravuje, nějak si na používání levé klávesy ENTER nemohu zvyknout.
Poraďte mi jak to mám provést, aby se stala klávesa funkční, pokud to vůbec jde.
Kdyby se našel někdo, kdo by klávesu postrádal, bylo by to úplně ideální.
Děkuji.
Karel
trodas (1753)|11.11.2013 18:02
Nevím tedy, co je to ten "pružný plastový mechanismus" - v eTech klávesnici jsou (kromě jednoho pofiderního elektrolytického kondíku co byl vyměněn) prostě takové "obrácené hrníčky" z plastu, na jejichž dně je vodivý blok cehosi. Stisk klávesy je promáčkne a vodibý blok dosedne na spoje...

Pokud mluvíš o tomhle, tak je nejlelší řešení koupit za 200,- klávesnici a vymontovat si to z ní...

Pokud to vypadá nějak jinak, postni foto. Logitech podpory jsi se na náhradní díl optat zkusil...? Známý v USA po čištění klávesnice na prodej hudroval, že to schne pomalu. Poradil jsem mu ať sebere sestře fén na vlasy. Než jsem stihl napsat, ať dá pozor, tak si pár kláves zdeformoval, jak se mu natavily... Nadával jak špaček, ale Logitech mu nakonec poslal nové klávesy :p
Třeba helpnou i tobě?
Karl von Bahnhoff (2)|11.11.2013 21:22
Díky Trodasi,
ten "pružný plastový mechanismus" zabezpečuje, že se klávesa po stisku vrací zpět, tvoří jej dva obdélníky, které do sebe zapadají a vytváří "pružinku". Jak jsem klávesu vyndaval, tak jsem ulomil takové miniaturní "čudlíky," , které zabezpečují, že ty obdélníky jsou spojeny s klávesou...S těmi plastovými hrníčky problém nemám, klávesa funguje, ale pořád vypadává a nedrží.
Zítra Ti pošlu fotku...
S tou podporou Logitech mne to vůbec nenapadlo.
Karel